• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

Labinjon

Novi član
Tu od
23 Svi 2021
Poruka
3
Mislim da imaš stariji model tps 14 ks ako se ne varam? Meni je poluga birača bila oštećena jedan zub se potrošio 400 kn. Tražim oznake za ručke od pogona 4x4? Lijeva blokada dif. Srednja su brže - spore i R-1-2 a Desna ima frezu1-2 ali bi moralo biti i 4x4 ili ne
Hvala
 

Labinjon

Novi član
Tu od
23 Svi 2021
Poruka
3
Mislim da imaš stariji model tps 14 ks ako se ne varam? Meni je poluga birača bila oštećena jedan zub se izlizo a i posudica se oštetila pa sam odnio u servis Tražim oznake za ručke od pogona 4x4? Lijeva blokada dif. Srednja su brže - spore i R-1-2 a Desna ima frezu1-2 ali bi moralo biti i 4x4 ili ne
Hvala
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Da kada povuces skroz prema sebi rucku je 4x4 znaci od sjedista prema motoru je raspored 4x4 ler spori kardan ler brzi kardan
 

Labinjon

Novi član
Tu od
23 Svi 2021
Poruka
3
Hvala. Danas su mi u servisu objasnili. Spora Brza je za frezu. Moja ima sigurnosnu kopču za prebacit u 4x4.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Da onaj “saraf” koji se zabije u zeljezo sa rupama za volan? Ja sam to mako, to se moze i stelat da ne mozes u frezu ubacit, ali kazem ja sam to mako jer sam vozio na frezu po cesti i cesto selio pogon tako da mi je to samo smetalo
 

bojinac

Novi član
Tu od
11 Svi 2017
Poruka
26
Postovani, zna li netko ili je mozda vec radio .od kojeg automobila bi pasao alnaser odnosno kruna zamssnjaka na motokultivator diesel 14 ks.malo sam gledao za ugradnju nekakvog originala treba izdvojin pozamasnu sumu.misljenja sam da tko ga nemoze upalit na konop nemoze ni radit s njim ali pjesma kaze stari se.l.p.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
O tome se govorilo u ovoj temi, pa malo potraži odgovore ;)
 

Inik

Novi član
Tu od
26 Ožu 2020
Poruka
4
Pozdrav svima!
I mene ovo interesira, bez obzira što se o ovome već pisalo ne bi bilo zgorega ponoviti! Ne kaže se bez razloga da je ponavljanje majka znanja!
Molim kolege koji poznaju ovu materiju da još jednom iznesu svoje znanje i prijedloge kako bi ih mogli primjeniti na svoje motokultivatore. Set za ugradnju kod Entrade dođe 5.000 kuna.... Plus akumulator plus svjetla plus ruke....!!!
Puuuunoooo.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nisam to radil, pa nemrem reći kak izgeda iz prve ruke, a izvesti prepravak nije baš mehanički jednostavno.
Zamašnjak s vijencem ima, pretpostavljam, ima udubljenje i magnete za alternator.
Anlaser od većine auta se vrti u "krivu stranu" za tu namjenu... pa ostajun anlaseri koji se montiraju sa strane getribe...a oni često imaju oslonac u zvonu...

Kupiti komplet je najbolje rješenje...
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Da se to napraviti, kupiš zupčanik, skineš zamašnjak i odneseš tokaru da potokari rub i onda ubaciš zamašnjak. Alnaser ne mora biti sa onim kučištem. Napraviš držač i prorežeš onaj zaštitni pleh da dođeš do zamašnjaka. Radio sam na svojemu, pali ko mina jedino je zezancija instalacija, brava u šta se slabo kužim pa sam odustal od projekta. Može se staviti samo alnaser i akomulator pa imaš samo za paljenje.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Nakon dugo godina la300 otišao u mirovinu. Da vidimo koliko će ovo izdržati.
 

Prilozi

  • IMG_20210707_104616.jpg
    IMG_20210707_104616.jpg
    87.7 KB · Pregleda: 26

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Da sam znal da je tak dobar, ne bi ga prodaval ;) 🤔
 

muza

Novi član
Tu od
14 Srp 2021
Poruka
1
Lijep pozdrav forumaši..
Novi sam ovdje, imam problemčić ili veliki problem a vidim da ovdje ima ekipa koja se razumije.
Labinac super special, na motoru pise oznaka dmb pdm1.
Kada je motor hladan sve je ok, al kad se zagrije toliko se optereti da mi neki dan zacvikao i remenica jedva da ju okrenem.
Ulja ima, gdje bi mogao biti problem ?
Hvala
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Već neko vrijeme primijetio sam da kod vožnje na kardan, jedino kad je nizbrdica i kad motor nema opterećenje čuje se nekakvo lupkanje, ne mogu ocijeniti dolazi li iz mjenjača, ili spoja kardana s vratilom.
Ne bih se upuštao u rastavljanje, ali da napomenem da je križ kardana bio dosta loš jer je prikolica stajala vani duže vrijeme. Kad sam podmazivao prvo se teško savijao, kasnije se razradio ali mast je izašla na jednoj strani samo...
Je li imao netko slična iskustva s tim lupkanjem?
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Kad sam frezao takvo lupanje nisam čuo, već samo u vožnji, na nizbrdici bez tereta.
Pomislio sam da je križ kardana ali slabog sam znanja i iskustva u ovome.
Preventivno ću ga svakako zamijeniti
 

Najnoviji postovi

Na vrh