• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma ....jok..meni izgleda kao da je donja poluga silom nagurana(od sudara s drvom) ispod okomite polige ..idem googlat
 
Posljednje uređivanje:

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Znači, još 15 eura u dijelovima više. Staviti ću kasnije širu fotku pa će vjerojatno biti jasnije. Tu gdje je zaokruženo ide neka osovinica u blok motora, a ovaj limić je na donjem dijelu federom vezan na polugu na kojoj je na drugom kraju sajla od gasa. A gore na vrhu je jedna polugica koja ide na leptir fergazera. Ovo se ne može drvom tako napraviti, djeluje kao da je puklo na zaokruženom spoju pa je to netko čekićem "popravio" tako da je proveo lim preko osovine i pokušao ga zakovati. Ova donja vodoravna poluga je malo uvućena prema motoru, nije spojena na gornju kako izgleda na fotki. Jebemu fotkanje, nekad ispadne kriva perspektiva od stvarne :-(
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Ne mogu sad naći baš najidealniju fotku, ali valjda ćete skužiti. Ja sam ovako shvatio princip rada gasa. Na donju vodoravnu plosnatu polugu odozgora na njen desni dio dolazi sajla gasa. Poluga ima točku rotacije na lijevoj strani, a otprilike u sredini ima vodilicu, to je ova kao izdužena rupa. Na lijevoj strani donje poluge je feder koji je spojen na ovu gornju polugu za koju sam prvotno pitao. Točka rotacije te gornje poluge je u tom crvenom krugu odakle ide osovinica nekamo u kučište motora, ako će je trebati vaditi, onda sam j... ježa jer ne vidim načina nego da odšarafim dvije ploče sa strane getribe :-( Na vrhu te gornje poluge je jedna šipkica koja ide desno na fergazer i njom se na kraju otvara i zatvara leptir u njemu. Kad sam ručno probao vući tu polugicu, onda mtk dobro prima reakciju pa zaključujem da imam problem negdje u ovom opisanom dijelu. Za sad sam odlučio uzeti tu novu polugicu i donji feder jer sam sam feder već prije pokušavao stezati natezati ali bez efekta. Prema nacrtu se čini da je poluga i osovinica jedan kompaktan dio, a ovo moje, kako sam rekao, kao da je pokušano zakivati. Ak je već puklo, nije mi jasno da nisu pokušali pošvasati. Možda bi i ja to sad pošvasao, ali me brine da zbog zakivanja nije taj profil pomaknut više prema motoru nego u originalu. Ah, samo neke dileme. Al dobro, mozak se trenira.
20220601_181646.jpg
20230207_142059.jpg
gas.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,572
E kako je to Talijancin zakomplikejšn, ta osovinica koja ide u kućište motora, kamo ona ide i što radi i koja je njena funkcija?

Ps. Taj tvoj nick znači dijagnostika IMT?
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
To i ja pokušavam dokučiti, ne znam što predstavlja ovo skroz lijevo na nacrtu. Vuče mi da bi to mogla biti neka automatska korekcija gasa, možda ovisno o opterećenju. Baš si isto razmišljam zašto je tako komplicirano, zašto sajla jednostavno ne ide direkt na fergazer.
Nick nije dijagnostika ;-)
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Ne fali, postoji, baci oko malo detaljnije. Samo što je kod mene dosta okomito na motor pa joj se vidi samo kopča. Ne vidi se bas najbolje na fotki koju si stavio, ali mi se čini da se na njoj vidi da je isto neka kvrga na dijelu gdje je osovina. Čini se da ću morati uživo vidjeti kako izgleda novi dio.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,572
Sajla nije spojena i ta poluga ne stoji u svom radnom položaju , pa se ne vidi opruga, i ja sam mislio da je nema ali kad bolje pogledaš tu je ona.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Uf..odustajem.


.popigana je vodoravna poluga..uglavnom regulator radi tako da ti preko sajle natežeš oprugu regulatora a regulator(okomita poluga) okreče leptir karburatora..
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Kad ću ići po dijelove za kuplung u Agrodom, vidjeti ću uživo kako izgledaju ti novi dijelovi i usporediti sa svojima pa ću biti pametniji.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Dobit ću odgovor iz početka, da li je osovina fiksno vezana na polugu i da li je ova donja vodoravna poluga svinuta ili ravna.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,572
Ako malo bolje pogledaš vidjet ćeš da li je poluga fiksna na osovini, nacrtano ti je. A ova druga vodoravna poluga se je stavila kad si je pogledao, od smiha .
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Jel netko zna koji je original RAL getribe Labinprogres mtk? Uzeo sam 6018, ali mi djeluje presvijetla. Više mi vuče na 6029...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Bilo je raznih varijati boja. Na jednom od mojih je bila tamnija boja RAL6005 (Moss green)
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
U trgovini su imali 6024 i 6029, činile su mi se skoro identične pa sam uzeo 6029. Nisam još isprobao, ali mi se čini svakako sličnija originalu nego 6018.
 
  • Like
Reactions: ZJ

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
216
Evo i kod mene remont.
Došao je napokon na red.
Pogon kardana mi izbaci kad se jače optereti, npr. kad se rotokosa zaguši sa travom ili kod frezanja.
Zupčanik na osovini pogona ima oštečene zube.
 

Prilozi

  • 20230211_110952.jpg
    20230211_110952.jpg
    55 KB · Pregleda: 24
  • 20230212_103731.jpg
    20230212_103731.jpg
    40.4 KB · Pregleda: 22

Najnoviji postovi

Na vrh