• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,688
Lombardini 6LD360 odgovara jer se je i ugrađivao na neke serije Mondiala. Dok ovaj drugi LAP 490 čisto sumljam jer je puno veći , teži i sve mi se čini da se vrti u lijevo. I taj motor je na petrolej i star po godištu izdelave.:rolleyes:
 

Patrik Franić

Novi član
Tu od
22 Srp 2023
Poruka
17
Pozdrav ekipo!
Imam labin 14 ks sa motorom acme adn 54w i nekako mi se čini da troši previse ulja. Ove godine sam s njim odradio možda 20 sati, čak i manje, a ulja je potrošio od maksimuma do malo ispod minimuma. Dok je hladan kad mu dam gasa iz njega kratko ide plavkasti dim, ne smrdi po ulju, motor ima snage i jako dobru kompresiju. Molim vas za pomoć, zanima me jeli to normalno ili se trebam brinuti
 

Kastelli

Član
Tu od
11 Velj 2023
Poruka
43
Malo problema 😲
 

Prilozi

  • IMG_20240720_141638.jpg
    IMG_20240720_141638.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20240720_141645.jpg
    IMG_20240720_141645.jpg
    42.5 KB · Pregleda: 21
  • IMG_20240720_141651.jpg
    IMG_20240720_141651.jpg
    36.9 KB · Pregleda: 22

MladenH83

Novi član
Tu od
19 Kol 2024
Poruka
2
Pozdrav ljudi,

Imam Labin 8ks i ukratko, kada dam gasa prime sve normalno, al mi ne vraca uopce kada ga pustim gore na rucici nego trebat koristit sajlu da bi ga vratio.

Ima netko nekakvu naputu kako bi vracanje gasa uopce trebalo funkcionirat? Poslikam ako ikoke treva dodatno
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,688
I to pod prvo, tu se radi pod predpostavkom o motoru DMB 300? Potom pogledati oprugu koja ima glavnu ulogu vraćanja sajle gasa. A ona se nalazi u onoj maloj kutijici di ulazi sajla, dva vijka otpustiti i vidiš oprugu. Otpustiš moršet ( stegu) i izvučeš sajlu iz te kutijice potom je podmažeš , na taj način ćeš lakše i bolje podmazati i razraditi sajla - bužir, jer se na taj način bužir sajle može za cca 10 cm šetati po sajli pa tako dobro podmazati i razraditi.
 

MladenH83

Novi član
Tu od
19 Kol 2024
Poruka
2
I to pod prvo, tu se radi pod predpostavkom o motoru DMB 300? Potom pogledati oprugu koja ima glavnu ulogu vraćanja sajle gasa. A ona se nalazi u onoj maloj kutijici di ulazi sajla, dva vijka otpustiti i vidiš oprugu. Otpustiš moršet ( stegu) i izvučeš sajlu iz te kutijice potom je podmažeš , na taj način ćeš lakše i bolje podmazati i razraditi sajla - bužir, jer se na taj način bužir sajle može za cca 10 cm šetati po sajli pa tako dobro podmazati i razraditi.
Hvala decki, kad se vratim sa posla probam pa javim, gledao sam tu kutijicu vec i sve je bilo puno onih osa, to sam očistio ali nije pomoglo, naspricat cu u sajlu malo wd40 pa drzim fige da ga popusti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh