• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
A gle,15-najstice su ti isključivo za transport,za frezanje baš i ne jer se motor previše naginje u radu.Kad je mokro ne idem raditi,inače ne propadaju puno ali ja znam staviti lance na gume,pokazali su mi se bolje od željeznih kotača.
 

ivann

Novi član
Tu od
14 Ruj 2014
Poruka
26
Prikolicu nemam a neverujem da ce mi trebati skoro jer ce mtk da se vozi ko gospodin u auto prikolici.
Gume 12-ice za frezu imam :(y):
Al mi problem oranje koliko sam iz ranijih postova video da je pisano da su za oranje bolje 15-ice gume od 12-ice ili sam ja pobrkao loncice jer sam citao od prve pa sve do poslednje stranice.
Inace kod mene u basti ume da bude veselo zavisi od godine al sad je trenutno stajaca voda dva do tri asova ispod zemlje .

mtd001 ako bi hteo da okacis ta uputstva za upotrebu i odrzavanje za mog specijala motokultivator,frezu i sta sve imas jos zanimljivo a moze i za super specijala posto vidim da su slicni.
Inace jos do sad nisam imao ni jedan motokultivator tako da je svaki pocetak tezi i komplikovan dok se ne nauci podesavanje masine.
Znam da si postavljao ranije nekoliko puta al ne radi download.
Izvini na ometanju ali meni bi puno znacilo jer nemam nista.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da jesu,al gazda neda okrenut kontra,al i ovak zacudujuce dobro ide,oslobada se bez frke od blata.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Moze jedno brzinsko...
Jel zna netko dimenziju semeringa na kardanu freze na velikom labinu?
Hvala!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
mtd001 ako bi hteo da okacis ta uputstva za upotrebu i odrzavanje za mog specijala motokultivator,frezu i sta sve imas .

Budem navečer,sada ne stignem

Hodor,2 puta sam ih mijenjal al ne znam na pamet mjeru.Zovni Entradu u Sesvete,budu ti oni rekli.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ivane,nadji 2 felne od kola,a mozes cak i od nekog kamionceta i samo navaris flahove,to je najprostije i najjeftinije resenje
 

ivann

Novi član
Tu od
14 Ruj 2014
Poruka
26
Ma nije mene problem napraviti od nule samo da znam dimenzije dal su bolje 12 ili 15 cola i dimenzije za 15 cola nemam jer nemam gume
Tako da je za sada to najveci problem.
Uzgred jer trebaju prosirivaci za gume za oranje inace nemam ih tako da bi mi trebale mere da ih napravim.
Malo smo probali orati plug ide jedva 5 cm u zemlju a gume maksimalno skupljene
i 12-ice bez tegova al je bilo veselo veselo a slajfa a oce da se prevrne a pravac da ne pominjem :icon_weed:
Inace plug mi deluje kao original inace prevrtac sa nozevima mesto crtala.
Zemlja ja mislim da minimum 6 godina nije radjena a voda po celo leto lezala a o blatu da ne pricam al nismo mogli izdrzati da ne probamo mtk:D:

Budem navečer,sada ne stignem

Ma nema zurbe bitno da ih imas :(y):
 

ivann

Novi član
Tu od
14 Ruj 2014
Poruka
26
Odlicno bacio sam pogled na brzaka i pise da treba za oranje 15-ice metalni tockovi sa prosirivacima od 120mm i tegovima :icon_smile:
A sad me vata spavanje pa nastavljam sutra listanje:(giggle):
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
.....
Malo smo probali orati plug ide jedva 5 cm u zemlju .......
Taman!!! Dublje i ne treba ići.

.......Zemlja ja mislim da minimum 6 godina nije radjena a voda po celo leto lezala a o blatu da ne pricam al nismo mogli izdrzati da ne probamo mtk:D:
Nije džabe indijanac odgovoio ameru na opasku zašto ne ore zemlju:

"Mi ne silujemo Majku Zemlju".

Verovali ili ne, tvoja nedirnuta zemlja je mnogo bogatija mikroelementima tj. drugim rečima ako izoreš nedirnutu zemlju, automatski si učinio zemlju drastično neplodnom za povrće, žito, voće,...... odn. drastično smanjuješ uopšte prinos na uzoranoj zemlji.

Suština je da dubokim oranjem prevrće zemlja iz unutrašnjosti na površinu tj. na uticaj vazduha i na taj način uginu anaerobni mikroorganizmi (oni koji se razvijaju bez kiseonika) pod uticajem kiseonika dok istovremeno površinski aerobni mikroorganizmi (oni koji se razvijaju pod uticajem kiseonika iz vazduha) prevrtanjem zemlje u dubinu ostanu bez kiseonika i uginu.

Jednim udarcem tj. oranjem ubiješ dve veoma korisne vrste mikroorganizama zaslužnih za visok prinos svega što raste na zemlji.

http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs/node/3712

http://www.znanjenapoklon.rs/clanci/ratarstvo/bez-oranja-do-vecih-prinosa.html
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Odlicno bacio sam pogled na brzaka i pise da treba za oranje 15-ice metalni tockovi sa prosirivacima od 120mm i tegovima :icon_smile:
A sad me vata spavanje pa nastavljam sutra listanje:(giggle):

A možeš i sa 12-ticama,ja orem sa njima i nemam problema.
 

ivann

Novi član
Tu od
14 Ruj 2014
Poruka
26
mtd001 citao cam to uputstvo i pise da idu metalni tockovi fi 43 e sad sta mu to znaci fi 43.
Merio sam centar srca felne i on je 80mm koliko sam sad video u mraku.
Da je spoljnji precnik tog metalnog tocka fi 430mm onda ako se ne varam 12-ica spoljnja guma sa kramponima biva veca.
Isto me muce i tegovi nemam ih a u uputstvu koliko sam video ne pise koliko je koji tezak.
Pa moram videti sta mi je ciniti.:icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
mtd001 citao cam to uputstvo i pise da idu metalni tockovi fi 43 e sad sta mu to znaci fi 43.:

To ti je vanjski promjer kotača
u uputstvu koliko sam video ne pise koliko je koji tezak.
Kako nema,na 4-toj strani ispod brzina,piše da ima 190 kg.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nemoguće...za maloga je tak 430 (obruč)+2×35(visina ripni), ukupno
500mm.
Za velikoga bi trebali kotači ukupnog promjera od 550mm (dakle, obruc fi 480+2x35mm ripni).
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
To ti je vanjski promjer kotača

Kako nema,na 4-toj strani ispod brzina,piše da ima 190 kg.
Ivann je mislio na težinu UTEGA, a ne na ukupnu težinu mtk.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Mislim da sam negdje pročitao da imaju oko 25 kila.
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
Mislim da sam negdje pročitao da imaju oko 25 kila.
Mnogo!

Ima oko 17 kg. Sad merio na podnoj vagi.

Edit: tačno 18 kg na kantaru.

mtd001 citao cam to uputstvo i pise da idu metalni tockovi fi 43 e sad sta mu to znaci fi 43.
Merio sam centar srca felne i on je 80mm koliko sam sad video u mraku.
Da je spoljnji precnik tog metalnog tocka fi 430mm onda ako se ne varam 12-ica spoljnja guma sa kramponima biva veca.
Isto me muce i tegovi nemam ih a u uputstvu koliko sam video ne pise koliko je koji tezak.
Pa moram videti sta mi je ciniti.:icon_scratch:
Ma nije ni potreban teg (uteg). Izorao sam mnoštvo puta bez utega i to sa običnim gumenim kramponima veličine 5,00 - 15" sa OBAVEZNO proširivačima inače bi na brazdi često padao mtk zbog visokog težišta. .

Kad bi imao utege, potrebno je dosta pomučiti se da bi namestio težak uteg jednom rukom a drugom rukom sa velikim šrafom i ključem (ili gedorom) zašrafiti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh