• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Mnogo!

Ima oko 17 kg. Sad merio na podnoj vagi.

Edit: tačno 18 kg na kantaru.

i.
Mislio sam na oba.

Ja sebi sa proširivačima stelam širinu brazde,tj. sa desnim kotačem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ja sebi sa proširivačima stelam širinu brazde,tj. sa desnim kotačem.
Na onakvom plugu ti to naravno ni nemreš drugačije.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Mogu ga zamicati na onoj šinji gdje ga kačim ali mi onda nije u centru i vuče u stranu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nisam na to mislil, već na to da okretač koji se onak okreće nemreš zamicati nikam iz sredine. Normalni okretači (s dvije brazde) mogu imati korak.
BTW, takav plug sam videl pri Vimi-ja.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Morat ću mu popaliti kad dođem k njemu.:(nod):
Ja svog i tak ne okrećem,orem samo u jednu stranu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Ko prvi njegova djevojka,ja idem drugi mjesec,a mogu ga i rezervirat.:icon_fU::icon_butt:
 

ivann

Novi član
Tu od
14 Ruj 2014
Poruka
26
Jel pasu tegovi od mondijala na specijala 12 coli i jedna i druga
Ima tegova od mondijala al ne vidoh od specijala.
I dal su isti tegovi i za 12 ice i za 15 ice felne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Mondial ima ili 4.00-8" ili 5.00-10". Za svake od njih idu različiti utezi.
Koliko znam, za SS-a idu isti utezi na 12 i 15" kotače. Ili se varam?
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
.......
Koliko znam, za SS-a idu isti utezi na 12 i 15" kotače. Ili se varam?
Ne, ne varate se.

Isti su utezi SS-a i za 12" i za 15" točkove.
 

ivann

Novi član
Tu od
14 Ruj 2014
Poruka
26
Vidim da je bilo dosta pitanja tipa: kako izgleda i kako postaviti filter za ulje na LDA 450, kako cistiti filter vazduha,goriva, koje ulje sipati itd.....
Isto tako i LA 300 koliko vidim veoma popularno motorce sa vazdan zackoljica i problema mada ja nisam imao jos nikad problema sa paljenjem tog motora ni zimi ni leti.
Po meni svako bi trebao imati ova uputstva za rukovanje i odrzavanje tih motora.
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=1059402#post1059402
 
L

LABINAC

Guest
Labinprogres za početnike

Pozdrav svima!

Evo mene u stare godine na selu sa puno problema! :)

Malo sam čitao i znam da ima velikih majstora na ovom forumu. Pošto sam totalna neznalica molio bi da mi se pomogne da naštelujemo moj motokultivator LABINPROGRES sa motorom LA 300.(star kao ja :) )...
Pali ok, samo je fergazer razštelovan in posle nekoliko sekundi kad smanjim čok, on se gasi. Eto, kakva je procedura štelovanja tog čuda od tehnike :)) Hajde, bez vas ja
sam mrtav :))

:drink:
 

ivann

Novi član
Tu od
14 Ruj 2014
Poruka
26
LABINAC za pocetak skini ono uputstvo koje sam okacio iznad tvog posta pa lepo procitaj.
Ako ti benzin duze stoji ne bi bilo lose da ga promenis isprazni rezervoar i karburator ili kako ti kazes fergazer ujedno mozes ocistiti ono sito ili filter kako pise u uputstvu i ocisti dizne isto je oznaceno tamo.
Ja na mom motoru cim malo duze stoji minimum mesec dana a da ga ne palim izvetri benzin iz karburatora i odmah se oseti razlika u radu motora dok ne dodje svez benzin a kad stoji jedno 6 meseci onda radi samo na saugu ili kako ti kazes na coku i ume da se desi da zaprlja svecicu kao da je zamasti i onda kada izvetri taj benzin svecica radi kako treba.
Probaj pa javi sta ispade.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,716
Ako ga imaš puno godina, onda ga valjda dobro poznaješ (znaš mu mane). Kad si provjeravao ventile zadnji put ? Ako si odgovoriš na to pitanje već si na pola puta rješenja tvog problema.:cool:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na starim benzincima cesto ume rezervoar da oksidira i pravi probleme. nebi bilo lose ugraditi fini filtercic za gorivo ,a samo gorivo uvek sveze. to su cesti problemi svih motora da negovorimo o svemu drugom. ocisti i pregledaj rezervoar pa redom do karburatora.onda bi trebalo biti duze vremena miran
 

Najnoviji postovi

Na vrh