• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Nece moci tako, ne mogu uploadati video, kaze da nije dobra ekstenzija da vidite gdje je problem
Ne moze poliga kvacila da skine lezaj sa polusovine sto ide u mjenjac, morala bi leci ispod ovog sto se kaci sajla. Znaci imati 10cm hoda a to i kad bi moglo opruga se ne moze toliko sabiti. Trebalo bi skratiti ovu polosovinu sto viri iz mjenjaca za otprikike 15mm da bi to radilo. Sta tu da radim?

Edit, evo video

 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,994
Nece moci tako, ne mogu uploadati video, kaze da nije dobra ekstenzija da vidite gdje je problem
Ne moze poliga kvacila da skine lezaj sa polusovine sto ide u mjenjac, morala bi leci ispod ovog sto se kaci sajla. Znaci imati 10cm hoda a to i kad bi moglo opruga se ne moze toliko sabiti. Trebalo bi skratiti ovu polosovinu sto viri iz mjenjaca za otprikike 15mm da bi to radilo. Sta tu da radim?

Edit, evo video

Ako već misliš to radit, probaj je najprije samo saviti u stranu
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Polugu mislis? Ne moze, sabije oprugu do kraja i ne moze da izadje iz one svoje normalne zone
Mogao bih jedino da okrenem kontra ovo sto gura lezaj mislim da bi ga onda skidalo, cisto da si dokazem da je do toga. Taj kroner viri iz kucista mjenjaca otprilike 32mm, nezgodno je procijeniti koliko bi trebalo skratiti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Jel moguće da je originalni Goldoni kuplung bil tanji?
Za početak postavi na motoru po dvije šajbice između motora i ploče 6/4 rupe, tek da "skratiš radilicu", pa se bude vidlo jel bolje.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Ne bih rekao, zbog ovog je svercer sto mi je prodao budzio i zato je onaj poklopac strugao po motoru, on je to odmicao da moze razdvojiti kvacilo. Nije to meni problem odsjeci nego ne znam jel se moglo pomjeriti sta u mjenjacu pa da je to izaslo van previse, lufta aksijalnog nema kad cimam.
I kad bih odmakao podloskama ne bih dobio da mogu rucicom kvacila odvojiti, sam polozaj poluge ne dozvoljava toliko da se nategne, jedino da je sjecem pa varim u drugi polozaj. Da nema neko slike mjenjaca da vidim sta je unutra, ili iz kataloga onaj crtez?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,994
Da,mislio sam na polugu ovu vani,jer ako sam dobro shvatio tebi ova poluga zapinje u kućište i ne dozvoljava ti veći hod od ovoga
Ako je skratiš bit će ti potrebna puno veća sila stiskanja ručice da bi odvojio kvačilo

"Mogao bih jedino da okrenem kontra ovo sto gura lezaj mislim da bi ga onda skidalo"
To sam ti i htio predložiti,jer se moglo desiti ako je ležaj bio blokiran ili se teško vrtio da je došlo do trošenja sa jedne strane,makar mi se čini da su cementirani pa se teško troše
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Ne dozvoljava opruga, sabijem je do kraja a ne skinem bubanj sa onog dijela sto viri iz mjenjaca

Ako okrenem kontra ovo sto gura lezaj ne moze motor da nalegne do kraja na kuciste mijenjaca. Znaci sve to pase super samo je predugacak taj izlaz iz mjenjaca na koji nailazi bubanj.
E sad, posto nemam pojma kako to izgleda unutra moracu rastaviti da vidim da li je mozda nekako izasao, mozda neki zeger da fali, mozda moze da se povuce malo unutra i onda bi to bilo ok. Ako je sve unutra ok odrezacu visak, sta sad da radim, nazad nema
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,994
Ako sam dobro shvatio ti bi htio da skineš kvačilo sa osovine mjenjača,ali kvačilo ne radi na tom principu,znači jedan dio kvačila stoji na radilici motora,a drugi dio na osovini mjenjača,ako skratiš osovinu mjenjača nećeš ništa dobiti već ćeš je samo nepovratno uništiti
Ti moraš samo kvačilo "razdvojiti" na dva dijela jedan dio ostaje na motoru,a drugi dio na osovini mjenjača
Ako ga ne uspiješ razdvojiti dovoljno onda se dešava to "ljuljanje"
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Hvala, upravo sam i ja skontao da sam glup i pisem post 😃
Jutro je pametnije od veceri, pogledacu sutra ponovo. Nasao sam sliku katalosku kvacila i najverovatnije da sam glupson na kvadrat ispao ali napisacu i uslikati kad rastavim i pregledam
Ja sam uglavnom slozio sigurno onako kako je bilo sastavljeno prije mene
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,994
Nitko nije glup,ima onih koji neznaju pa pitaju,a ima i onih koji misle da su pametni pa naprave svjetsku glupost,
Te osovine unutra su sigurno na mjestu i ni u ludilu ih nemoj skraćivat,tebi je očigledno negdje problem u novim dijelovima koje si ugradio,a najvjerojatnije ti je obloga predebela ili nije ravnomjerno debela posvuda
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
A da li si uspoređivao novo kvačilo sa starim, da li je ukupne dužine (isto kao i straro kvačilo ?), da li su i ostali elementi kvačila isti kao i stari (dužina opruge). Znači da trebaš se najprije uvjeriti da li su svi dijelovi identični, naravno da tarna obloga (ne može biti kao i nova). :unsure:
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Kad sam narucivao lamelu ona je bila skicirana u webshopu i uporedio sam sa svojom, rupe su pasale i sve mjere koje su tamo bile oznacene. Nisam uporedjivao ni lamelu ni poklopac ovako od oka jel sta mozda jace u nekom dijelu
Nista, danas cu rastaviti, onaj dio sto ide na unutrasnji lezaj pa se naslanja opruga na njega nisam promijenio, ostao je stari. Zasto, nemam pojma, pogledacu da on nije mozda potrosen, dal ima lufta, ja sam to samo montirao. Ako to bude sve ok, onda mogu samo racunati na ovo sto kaze @bane1978, da je lamela malo jaca pa cese od bubanj. Pada mi na pamet u tom slucaju da skinem vanjski lezaj i pod njega podbacim podlosku-dvije. Kad stavim motor ima mozda 2mm poluga hoda dok se ne nasloni na lezaj, mozda bi bilo dovoljno da razdvoji
Uglavnom to jos mogu, a ako ne da rezultat vozim ja to tako, kad se lamela malo pojede onda ce valjda biti ok :)
Srecom imam blokade pa mogu razdvojiti na njima da tockovi ne vuku
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,994
" Kad stavim motor ima mozda 2mm poluga hoda dok se ne nasloni na lezaj, mozda bi bilo dovoljno da razdvoji"
Tu mora imati malo lufta jer ako nema lufta onda će ti se potisni ležaj stalno vrtit
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Mislio sam da se i treba vrtiti al ono samo da bude naslonjen lagano, bez nekog pritiska. Ako se ne eliminise taj luft onda ima lufta na rucici.
Vidjecemo kad rastavim, ako onaj dio sto ide na unutrasnji lezaj ima luft ili pojeden negdje onda se mozda opruga sabija ukoso i ne uspjeva odvojiti ravnomjerno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
Mučiš se bez veze. Podbacival buš pločice i savinul kuplung i rastavljal ko zna koliko puta.
Napravi kak sam ti rekel, kad ga buš imal vani stegni stegom i sve buš znal i videl. Na taj način isključiš mogučnost da je opruga predugačka, vidiš koliko lamela odvaja... sve ti je jasno.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Bacio sam staru oprugu, ona je bila 1cm kraca 😂
Skinem sajlu , na polugu stavim cijev i osjetim da sam sabio do kraja i dalje ne odvaja. Podbacio sam sinoc podloske izmedju lamele i poklopca i opet je to bilo malo da odvoji
Kako treba nailaziti poklopac unutrasnjeg lezaja, jel on moze imati luft ili mora uci tijesno na lezaj?
Ja to i kad stisnem stegom necu moci okretati da vidim jel dira bubanj lamelu? Mogu sam da vidim u vrhu koliko je odmaklo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
Pa ni netrebaš okretati, vidiš kaj se događa.
A daj mi reci onaj metalni konusni dio koji ide na zube spojničke osovine, jel si i njega mjenjal?
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Ako mislis na ovo, nisam, ostao je stari
 

Prilozi

  • Screenshot_20211125-122444.png
    Screenshot_20211125-122444.png
    94.4 KB · Pregleda: 11

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,994
To da, mislil sam da je i to novo pa ne klizi po ripnama spojničke
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Klize fino, jos sam ja namazao malo. Kazem ti, oprugu sabijam i cujem unutra kad vratim polugu kako ovaj dio sjedne u lamelu
Samo ne mogu toliko sabiti da odvojim. Mozda je taj dio kod mene predebeo, zamolicu ove iz Masive da mi izmjere debljinu pa cu uporediti sa svojim. Konus je ok, lijepo nalijeze u lamelu

Taj bubanj ne viri iz lamele, malo je unutra. Mozda je i kriv, nisam to ni gledao. Skinucu danas pa odnijeti da ga stavi komsija u stroj da vidimo da ne baca mozda pa tako cese lamelu
Gdje to sve ne kupih, razlika 100kn mozda bila
 

Najnoviji postovi

Na vrh