• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,196
Gašenje mtk radim sa ručki, dodao sam još jednu ručkicu kao zs gas i spojio sajlu na polugicu za gasenje na mašini.
Naravno i ručicu mjenjača i ukapčanja kardana sam preradio pa šaltam sa upravljača.
Daj molim Vas poslikajte malo prerade "produzetka" ruckica.
Hvala
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
danas bio prvi test freze, kod druga smo frezali oko voćki, nema šta, ide to, više ne staje kad legnem na ručke

ledina, mokro, on ima mali labin al sam htio da radi s mojom mašinom da istestira, kaže ide ekstra i puno je jači od njegovog benzinca 8ks (kod mene 178f al sam mu rekao da je 8ks a ne 5-6ks) :)

pitanje, onaj kao plug izmedju noževa, ne onaj mali što sam skinuo nego veliki, čemu to služi, jel za pravac?
trebam li ga, pitam zato što nakuplja blato na sebe pa onda točkovi kližu i moram odizati da to spadne a on na svojoj frezi to nema i radi bez toga
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Otvara mi se posao, pomagajte jos jednom sta da vam radim

U nedjelju dok smo frezali primjetili smo da kad stisnem kvacilo motokultivator i dalje vuce, mijenjac se salta bez krcanja ali stalno vuce. Mislio sam mozda cu malo dospanati kvacilo kad dodjem kuci i to je to medjutim nista ne dobijam. Evo sad sam ga natezao od nula do max i uvijek vuce. Uredno izbacim iz brzine i stane, medjutim sa stisnutim kvacilom vuce. Poprilicno sam siguran sam da je prije ovog remonta kvacila odvajalo skroz kad stisnem kvacilo???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Mora odvajati skroz.
Pošto štelanjem ništ ne dobivaš bojim se da sljedi ponovno skidanje motora i vidjeti kaj se s kuplungom dogodilo.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Stelanjem dobijam da mi lijepo odvaja saltanje, znaci od onog da krci do onog da se salta bez zvuka i otpora ali stalno tockovi vuku. Tih lamela je bilo svakavih cijena, ja sam kupio najjeftiniju. Jel moguce da nije 100% pa da dodiruje negdje. Nije da bjezim od skidanja ali sastavio sam to bas pazljivo, sa 4 navojne sipke i mjerio svaki krug s stezanja da li jednako nalijeze
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Čim vuku znači da ne odvaja.
Nije mi bas jasno kak ne krči, moralo bi bar malo pošto veliš da čim ubaciš u brzinu freza krene.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Ne znam, razdvoji fino za saltanje, mogu iz prve u trecu odmah presaltati bez zvuka, samo onako lagano da se osjeti kako prelazi preko brzina. Ne krece kad usaltam al nece da stane kad stisnem kvacilo 😃

Nista, skinucu motor, mozda nesto ne vidim. Ovako ide dobro, silovali smo ga maksimalno i sve sem toga je tip top
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Pošto si mijenjao kvačilo,ja bi tako neko vrijeme radio dok kvačilo malo ne nalegne(pod uvjetom da je sve složeno sigurno kako treba)jer je lako moguće da samo pongedje lagano dira i da će s vremenom sam sjesti na svoje mjesto
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Uredno izbacim iz brzine i stane, medjutim sa stisnutim kvacilom vuce. Poprilicno sam siguran sam da je prije ovog remonta kvacila odvajalo skroz kad stisnem kvacilo???
Do sada si imao problema samo sa kvačilo , a od sad i sa mjenjačem!
Ako sa stisnutim kvačilom vuče (što vuče?). Po tome (što si napisao) se može zaključiti sa kvačilo radi suprotno od (nego što bi trebalo). Ako izbaciš iz brzine (ručica mjenjača), znači da u mjenjaču ostane u brzini!

Ili pak nešto krivo kontaš.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Do sada si imao problema samo sa kvačilo , a od sad i sa mjenjačem!
Ako sa stisnutim kvačilom vuče (što vuče?). Po tome (što si napisao) se može zaključiti sa kvačilo radi suprotno od (nego što bi trebalo). Ako izbaciš iz brzine (ručica mjenjača), znači da u mjenjaču ostane u brzini!

Ili pak nešto krivo kontaš.
Ne, ako izbacim iz brzine ne vuce, ako je u brzini a stisnem kvacilo vuce. Ako krecem, znaci stisnem kvacilo i ubacim u neku brzinu onako lagano ga ljulja, osjetim da dira, a ako je u radu i stisnem kvacilo onda ne ljulja nego vuce, tad kaci vise

Nisam nista dirao sem sto sam probao jace da nategnem kvacilo. Skinucu motor cim uhvatim vremena, cisto da bacim oko ali sve sam vijke polijepio i unutra se nista ne cuje. Kad smo frezali stajao sam sam na frezi, ide bas mocno, samo kad nakupi blato posto je bilo mokro klizu tockovi

Isti problem imao je jedan mali Goldoni kao sto je ovaj moj kad sam trazio da kupim motokultivator i taj svercer je pokusavao pred nama da nategne sajlu i nije mogao dobiti da razdvoji skroz, on je tvrdio da se sajla rasteze i samo treba nova sajla ali nismo ga kupili bas zbog tog 😃
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
To što ti "ljulja" ti govori sve,znači da obloga na sam na nekom dijelu lagano lovi,ili nije dobro postavljena,ili nije ravnomjerno obrađena,ja je nebi dirao,nego bi pustio da se samo "obradi" na poziciju.Neznam kako si natezao sajlu,da li samo na šarafu za zatezanje ili si je i na poluzi skraćivo,možeš probati i na poluzi malo,ali pazi da ne pretjeraš pa da dobiješ proklizavanje kvačila
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Sto je ljuljao ljuljao je, skinuo sam motor, sve mi djeluje ok. Vratio i sad vise ne mogu nikako da dobijem da odvaja kvacilo. Skinuo sam i sajlu, stavim cijev na polugu kvacila, ukljucim reduktor i natezem i ne odvaja ga nikako. Naspanam do kraja i nista

Jel ovo dobro stoji, lezaj treba da upadne ovde, u ovo leziste?
 

Prilozi

  • 16377656986735596183146484261030.jpg
    16377656986735596183146484261030.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 23
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Bojim se da ti je zacvikal unutarnji lager (onaj ispod opruge) u kuplungu.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Nov je 'bem ga
Grijao bi se valjda, unutra je sve hladno, malo stisnem drskom cekica koliko imam snage, odvaja se od lamele. Mislio sam mozda se ona odlijepila al nije
Da sam podbacio podlosku izmedju, da razdvoji malo, mozda je previse daleko pa ne moze stisnuti dovoljno?
 

Prilozi

  • 16377661375736729153902189657957.jpg
    16377661375736729153902189657957.jpg
    40.9 KB · Pregleda: 17

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
cetiri puta prolazili, osusili smo ga, nego pusti blato, moram zavrsiti ovu pricu, predugo traje :)

nekako mi djeluje da je tu mozda lamela predebela jednostavno, ako podbacim podloske izmedju nje i poklopca sto je na radilici dobio bih vise prostora. Ovako kad ja zategnem do kraja i ne odvoji,nemam gdje vise sabiti oprugu. Ako proradi onda je to to, sta kazete, mozda cak i duple podloske?

lakse mi je raditi ako neko aminuje :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Zvadi to kompletno kvačilo van.
Vani ga sastavi i probaj ga u škripcu stisnuti, ili stegom.
Možeš i na motoru ako imaš dosta dugačku stegu.
Da vidiš kaj se događa i dali onda odvaja.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Preblizu je kvacilo ovde gdje nailazi na mjenjac, da bi ga poluga skinula sa ove poluosovine u mjenjacu morala bi bas da legne a toliko je sajla nit moze povuci, nit se toliko moze opruga sabiti
Mislim da je to, idem testirati ali ja osjetim da stiscem i otpustam al to nije dovoljno hoda da je skine sa mjenjaca
Podbacicu podloske izmedju motora i mjenjaca, da ne ide tu kakva ploca ili digtung a ja je nemam?
 

Najnoviji postovi

Na vrh