• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Pa nije baš prozirno. Kao da je zamućeno nečim. Ali to mi nije bitno. Menjam ga svakako čim otopli. Kad sam odvio čep na čepu sa donje strane ke bila kapljica čiste vode. A nije mi nikad pokisao. Čuvam ga jer onde gde ulaze šipke u menjač sigurno može da prođe malo vode vremenom.
Haha kakve tačke? Inače labinac je u garaži, ali se ne zatvara pa mi je motor podložan snegu i bukvalno može da ga zatrpa pa ga zato pokrivam :)

Da li znaš koliko ide ulja? Sad kad nemam merač ne znam ni koliko da sipam. Ali nosim se mišlju da sipam koliko izađe i to je to :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ma nemaš brige to je već zdrobljeni, a i ako nije onda ga je ruzina pojila.😁
Ulje je boje bijele kave , more malo varirati (zavisi koji je omjer mlijeka) ustvari H2o.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ja ne bi mirno spal od tog mjerača , ganjaj ga s magnetom ..on vjerojatno stoji okomito između osovina
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Eto nisam pogledao ali pogledaću kad budem menjao ulje. Dal je moguće da je neko preventivno odsekao merač? Deluje mi kao da je sečen. Nema šanse da merači sami otpadaju :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nešto mi to malo, al ajde sipaću tako.
Dobro ti je napisal, 3 litre su mjera.
Znam jer si je vlasnik promjenil ulje u mjenjaču i onu zaštitnu gumicu prije koji dan na takvom stroju dok sam mu ja mjenjal karike.

Plastiku na mjeraču je naravno okrenul ali sam mu ja to otpustil na način koji sam i tebi predložil.
Vratili smo stari mada se to meni ne sviđa baš zbog toga da zbog oštečenog čepa mjerač ne završi u mjenjaču.
Najgorje je kaj mi neznamo jel šipka mjerača tebi ispala ili nekom prije zato bi valjalo provjeriti ima li je unutra ili ne.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Dobro ti je napisal, 3 litre su mjera.
Znam jer si je vlasnik promjenil ulje u mjenjaču i onu zaštitnu gumicu prije koji dan na takvom stroju dok sam mu ja mjenjal karike.

Plastiku na mjeraču je naravno okrenul ali sam mu ja to otpustil na način koji sam i tebi predložil.
Vratili smo stari mada se to meni ne sviđa baš zbog toga da zbog oštečenog čepa mjerač ne završi u mjenjaču.
Najgorje je kaj mi neznamo jel šipka mjerača tebi ispala ili nekom prije zato bi valjalo provjeriti ima li je unutra ili ne.
Na koju gumucu misliš?
Kako je okrenuo plastiku?

Ja sam našao aluminijumski merač. Dal njega da kupim?
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
ja npr. točim više od 3 lit. , imam exelicu gdje to piše i zašto se toči više ali sam obečao da to ne šaljem dalje jer na tome mi majstori zarađujemo .
Pa koliko više? Verujem da ne može ništa da se desi i litar više kad bih nasuo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Na koju gumucu misliš?
Kako je okrenuo plastiku?
Onu gore na mjenjaču, uzel je u Masivi novu.... bolje da je staru podrapanu ostavil jer izađe na isto. Ne brtvi čak ni kad je mjenjač u leru :mad:
Nisam baš zagledal kaj ima ispod gumice jer sam imal drugog posla, kasnije kad je isprobaval sam ga pital kakva je to rupa kad je u brzinu stavil.
Ja sam našao aluminijumski merač. Dal njega da kupim?
Ja sam mu savjetoval da nađem vijak ili priključak odgovarajučeg navoja i zavarim šipku, ali on je rekel da nema potrebe, da je to tak dobro.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
sve zajedno se diže gore , najviše zajebava ona za uključivanje freze , dižeš , pa kad zapne malo rotitaj u ljevo .
ako je ulje žuto super , je
dobiš dvije točkice za nagradu jer ga čuvaš od kiše

edit : prozirno žuto ili mutno žuto?
Kako znaš da ga čuvam od kiše? 🙄🙄🙄
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Pa nije baš prozirno. Kao da je zamućeno nečim. Ali to mi nije bitno. Menjam ga svakako čim otopli. Kad sam odvio čep na čepu sa donje strane ke bila kapljica čiste vode. A nije mi nikad pokisao. Čuvam ga jer onde gde ulaze šipke u menjač sigurno može da prođe malo vode vremenom.
Haha kakve tačke? Inače labinac je u garaži, ali se ne zatvara pa mi je motor podložan snegu i bukvalno može da ga zatrpa pa ga zato pokrivam :)

Da li znaš koliko ide ulja? Sad kad nemam merač ne znam ni koliko da sipam. Ali nosim se mišlju da sipam koliko izađe i to je to :)
Ta kapljica vode na čepu ti je kondenzacija
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Da li neko može da mi objasni kako se okreću ručke? Šta se dešava sa menjačima, kako njih okrenem?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Nisam ih osobno nikad okretao
Ali ideš logikom,dakle odspojiš i skineš sve poluge mjenjača,freze i blokade,(skidaš ih samo na vrhu gdje se spaja zeleni dio sa pocinčanim)za sajlu kvačila i gasa,nisam siguran,ali mislim da ne treba
Okreneš ručke.a poluge staviš kroz one uške na haubi(poklopcu motora)
 
Na vrh