• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jesam. Nasao sam tehnicko uputstvo, i danas rasklopio i ponovo slozio bos pumpu prema fabrickim uputama. predpaljenje tj moment ubrizgavanja takodje. Sve radi ko sat.

No stari problem je i dalje ostao isti. Kad se traktor u radu zagrije pocinje da trokira. U prevodu zali boze para za trud, muku, i novi ulozak bos pumpe, sa starim je isto radilo.
Evo narode stavljam video na jutub. Ne znam koliko se dobro cuje...ali otprilike na gasu...efekat tj ponasanje motora je kao da benzincu skidamo pa stavljamo kabal sa svjecice. Gubi se...trn trn trn...

Ne znam koliko se dobro cuje na snimku...
Al vala vise ne znam sta mu raditi...Prosle godine je dizna stavljena nova. Evo sad i ulozak.... Ako iko ima ikakvu ideju sta bi mu moglo biti...slusam vas pazljivo...


https://www.youtube.com/watch?v=C5ZOWnUKrjY

ako je promjenjeni dio Ok , ostaje regulator ..samo za njega treba rastavitit zadnju stranu motora
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A sta se s njim radi...steluje ili mijenja? Imal gdje to naslikano da vidim kako izgleda?
Mora se skidat motor s mjenjaca i deklo zadnje?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tam gdje si našao upute za element pumpe , kaj nema tam i za regulator?

regulator se štela , a i mjenja ako je poderan , to je sustav poluga , opruga . tanjuraste šalice s kuglicama .
Motor se mora skinuti s mjenjača , skinuti " zamašnjak" ..i zadnje deklo motora
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Ako neznas sta je regulator,dzaba ti ga otvarati za to treba dobar majstor nije to za svakoga.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Na zalost takvo nesto kao sto je ``dobar majstor`` mi nije u dometu...imam koliko toliko ``u blizini`` prodavnicu dijelova...a ostalo mi je sta uradim sam uradim
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
ja bih se vratio malo na greenija i njegovu konusnu spojku....

pošto ga sam imam i nakon što sam se požalio na proklizavanje/pregaranje i mijenjanje konusne spojke već par puta, moram reći da je problem riješen sa ugradnjom novog tipa spojke... čini mi se da je to višelamelna spojka...

i ove godine frezanje je proteklo bez problema, tako da bi svakako preporučio svima koji imaju problem sa konusnom spojkom na greeniju, da ugrade ovaj novi tip...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
daj nam link ?

spojka je slaba karika , ali kad se mjenja treba mjenjati i oprugu jer opruga" popusti" kad krene pregrijavanje ..zapravo spojku ne treba mjenjati ako se na vrijeme regira
 

jure

Novi član
Tu od
19 Tra 2017
Poruka
2
već imam anaser sa remenicom kako napraviti nosač na frezu goldoni koja nema predviđeno mjesto za klasičan alnaser već ja hoću da ugradim preko remenice?
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Na dnu motora bočno imaš 2 rupe s navojem m10 na nijh šarafiš nosač. Ako imaš štitnik tu fiksiran , staviš duže vijke. Nemoj zaboraviti ugraditi dekompresor. Bez njega teško da ćeš moči paliti.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Re: motokultivator honda

Dečki sorry ak sam fulal temu,di bi kaj mogel pitati o frezama,tj motokoltivatorima sa prikiolicom,ko to više dela?
kaj se bi splatilo kupiti ko neki zamjenski mini traktor?
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Re: motokultivator honda

Pretpostavljam da ti treba za malo brzi transport po cesti, ali i da moze povuci na makadamu, ako nije neki teski transport moze honda f600, ali ako hoces da moze potegnuti preko 700 kg a da se ne mislis onda labin progres goldoni specijal, ili neki drugi dizel, a ako si vican popravcima i znas nesto o tome, uzmi nesto kao sto sam ja uzeo nekidan, holder ed 10 dizel
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=34474
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Re: motokultivator honda

E sad nije da mi je bitna brzina,ali mi je bitno da je jaka mašina i da ima prikolicu koja nekad može zamjeniti traktor,a stim da ima frezu.
Neznam ko to sve dela? Proizvođači?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Re: motokultivator honda

Pomoglo bi konkretnije pitanje, ili bar nabroji šta točno misliš radit.
Puno država i proizvodjača "radi nešto šta bi moglo zaminit traktor".
Golf dvojka i kuka recimo.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Da to je to, registrira se prikolica sa strojem, ne sami stroj, ja uvijek vise ciljam polovnim strojevima, ali slobodno uzmi novi stroj, a priključke polovne, novi su strašno skupi. Taj stroj nov je oko 20000 kn sam, a ja sam holdera platio 5500 kn sa frezom
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ima na Aliexpres mini traktora kineskih 15ks, samo prijevoz 3000dolara, a traktor košta 1000 dolara sa plugom i frezom.
Ako imaš nekog trgovca da ti preveze!
 

Najnoviji postovi

Na vrh