• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

MIRO2909

Član
Tu od
21 Ožu 2021
Poruka
59

Evo jedan snimak mog malog labina 😁
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
E ovo je oranje po izoranome, ako ništa nije oranje onda ovo jeste 100%.
Ili ovdje neko nekoga "pituriva" , ili pak NIKAD nije orao i NE zna što j e oranje!
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Hm, čini se oranje pepela ;-) Ja sam neki dan išao isprobati svojeg benzinca 8KS nakon servisa kuplunga. Vrt visi, išao sam prema dolje s njim i onaj dio koji je prošle godine bio korišten i frezan je nekako išao iako sam mu trebao pomagati, međutim kad sam došao na do sad neorani dio, išlo je nikako. Doduše, ja imam gume i na jednoj je loša ripna. Čini se da moram tražiti željezne kotače.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Kako misliš,nema kvačilo?
Nema jbg, ne znam kako, nema klasicno kvacilo, nesto ima drugo. Smanjis gas on stane i normalno saltas. Dobra fora, ne znam kako je za odrzavati jedino. Uzeo bih ga ja sebi bio zbog te fore al je go ko pistolj, nema inverter, nema blokade, nista. Samo mu spojeno ono za iskljucivanje spere na rucicu i to je to

Znam da su benassi freze imale centrifugalno ali nisam znao za goldonija 🤔
Znaci to je u pitanju, kao na trimeru sto ima?
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Dobra je fora al kad smo probavali kad se ja naslonim na nju momacki tockovi pocnu zastajkivati, znaci malo klizne, plus nema treci red motika na frezi. Pitanje kako bi bilo da ima jos i njih. Uglavnom volio bih to sebi nabaviti da ne moram stiskati kvacilo pa ako neko nadje link gdje ima za kupiti nek javi
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,160
Jedan likson na otpadu kupio kotače od sijačice kukuruza. Veli da će navariti pracne i pripasati na kultivator!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Pa i nije ti neka fora takvo kvacilo imo sam frezu na taj princip i nije fora nikako, ako je zaustaviš u frezanju u zemlji često neće krenut, vozio sam priolicu sa njom pa se opet dešavalo da neće krenut u najbržoj nego si moro na nizbrdici stat i šaltat u višu, mrzio sam je zbog toga, nit je taj princip dobar nit jer mio standard dobar onaj preko remena i to remenje sam palio, ili je pretegnuto ili je prelabavo, po meni najbolje je klasično kvačilo uopće nije problem stisnut ručku.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Jest kod mene malo problem stiskati cesto kvacilo jer rucica je onako malo u stranu a rucica blokade direkt ispod. Valjalo bi znati da moze i to da se pripase pa ko voli nek izvoli. Mislim da je original jel ne vidim mjesto za polugu kvacila da je ikad bilo na kucistu mjenjaca
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nije ni fora na malom labinu konusno kad krene proklizavati..ako je neispravno treba popraviti.
Ja bi rekao da je vrag u detaljima tj rukovatelju..treba ga zalafati iznad zemlje a ne u zahvatu..ni jednostavi primjer motorna pila ne može pokrenuti lanac ako na leru nasloniš na drvo..a vjerujem sa se nikome ne bi sviđalo da pila dobije kuplung na ručku ko mtk.
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Je slažem se puknuti svaki princip ima svoju primjenu ja sam samo reko da meni takvo kvačilo nije za freze i veća opterećenja
 

iwar

Novi član
Tu od
16 Ruj 2022
Poruka
20
Pozdrav. Koliko ulja bi trebalo ići u ovaj Ruggerini motor na Labin u SS i što treba sve napraviti kad se mijenja ulje. Kakav je ovo filter?
 

Prilozi

  • 20230527_153953.jpg
    20230527_153953.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 20
  • 20230527_182256.jpg
    20230527_182256.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 20

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I..onda kad ja ljepo tam negdje na temi o kosilicama opišem kak baratam s gorivom a kosilica na membranu ide i ide plus misli da ja njega zajebavam i da kako on kaže seruckam.
A sad evo dokaz da ja ne lažem i ne seruckam nego on..Ja sam njega stavio na ignor listu pa sad može i on srat koliko zna i može mene ne smeta.
Ovo je na mtk..uglavnom on je stao ..možda da ima mebranu ne bi sve smeče završilo kod filtra.
 

Prilozi

  • 20230528_111814.jpg
    20230528_111814.jpg
    41.8 KB · Pregleda: 25
  • 20230528_111757.jpg
    20230528_111757.jpg
    35.6 KB · Pregleda: 24
Na vrh