• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Honde ili mio osijek su najlošiji motokultivatori. Što ne valja kod novih Labinprogresa? Ljudi pišu svašta, da su radili s njim znali bi da je daleko bolji i jednostavniji za rukovanje od starog tipa. Može se orati s njim bez problema. Održavanje je potpuno jednako kod starog tipa i novog, nema češćeg servisiranja kod novih.
honde ili mio Osijek nisu najlošiji motokultivatori, za svoju snagu i težinu- 5ks i 150kg težine sa utezima mogu odradit dosta stvari u okviru svojih mogučnosti, za oranje nisu u težim tlima kao što su moja ovdje ima i u slavoniji teže zemlje. a u lakšim tlima nisam probavao, jednostavni su za održavanje , i ne kvare se puno, mjenjač sam otvarao i ja koji nemam puno iskustva što se mehanike tiče sam ga rastavio i sastavio bez problema i funkicionira sve.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
par slika labina i ralice

Ljepo samo lance na kotaće i :!: mislim da će falito neki uteg na ralici jer je motor teži od ralice pa će se morati rućke stalno podizati da bi radio kvalitetno:)
 
S

staffmen

Guest
kolko ti je zahvat ralice?
Jesi vec probao radit?
Jel ovo lak boja?
Cuo sam da mora bit lak farba da se nebi snjeg primao.
Koja sifra boje i kolko košta ja moram svoju ofarbat.

Kakve su to poluosovine? Kod mene je drugacije.
Koje godiše je mtk?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivek_sp

Novi član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
22
arno
dolaze još utezi na kotače tak da nisu potrebni lanci, a ralica je dosta teška netreba dizati ručke.

staffmen
zahvat je 90 cm
radio sam s njom prosle godine ide bez problema samo moraju biti utezi na kotačima, boja ti je obična za željezo mislim da je tessarol od heliosa budem još točno pogledao pa ti javim, oko 50 kn dođe.
poluosovine su iste kak i na svakom samo je tu oko njih stavljen lim da se trava ne namata, jer kod košnje se hoće dosta trava namotati na poluosovine.
mtk je 91. godište, kupljen je novi.
 
S

staffmen

Guest
moj je 89g.
Ima slike 2 stranice prije.
Ja imam utege od po 10kg. Valjda ce bit dosta.
Kotaci su 8 cola al dupli i jos lanci dolaze.
Sad od cetvrtka sam doma pa cu se primit posla.
Jel mi se cini ili je ovo daska umjesto gume na nozu?
Jel ti se ljepi snjeg?
Kak visok snjeg guras i dal mozes zakretat ralicu?
 

ivek_sp

Novi član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
22
moj je 89g.
Ima slike 2 stranice prije.
Ja imam utege od po 10kg. Valjda ce bit dosta.
Kotaci su 8 cola al dupli i jos lanci dolaze.
Sad od cetvrtka sam doma pa cu se primit posla.
Jel mi se cini ili je ovo daska umjesto gume na nozu?
Jel ti se ljepi snjeg?
Kak visok snjeg guras i dal mozes zakretat ralicu?

Ja mislim da će biti dosta, moji utezi svaki po 20 kg i ide bez problema, a ti ćeš još stavit lance.
Dobro si vidio daska je za sad je išlo bez problema.
Ne ljepi se snijeg.
Kolko se sjećam bilo je oko 15 cm snijega. Nemogu ralicu zakretati, nije nam bilo potrebno da se zakreće jer snijeg iz dvorišta guram ravno u potok.
 
S

staffmen

Guest
ok.
Jel ti ovo orginal boja na mtk-u?
Super izgleda za svoja leta.
Moj se vec dosta naradio pa nije neki ljepotan.

Daj mi reci koje ulje tocis po zimi sada?
Kod mene je kroz godinu 15w40 al sad kad je vani minus ulje je pregusto i motor treba duze vremena da se razdela.
Treba neko rjetko ulje za zimu pa jel bi 5w30 bilo ok?
 

ivek_sp

Novi član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
22
21yes
imamo jednu i drugu, strižna imt a roto od labin progresa

staffmen
orginal je boja, i ovaj se naradio dosta samo to moj stari čuva i pazi, zato je u takvom stanju, ja sam s njim počel raditi prije nekih 5 god.
za ulje ti nebi znal reči, znam da mi točimo ina super 3
 
S

staffmen

Guest
ja također imam imt kosu striznu.
Kaj se ulja tice samo valvoline...od auta do kosilice.
Ja ti isto radim s njim nekih 4g.
Stari kad vidio da ja imam volju od tog dana ga vise nije u ruke primio. I tak vec 4g :D
Mtk je stariji od mene cak.
U planu mi je i rotokosa al mi je tih 55cm nekak malo. A i lova je problem.Ja bi to trebao za kosnju travnjaka svakih tjedan dva. Pa bi jedno 80cm bio ok. A kod visoke trave pola zahvata.
 

ivek_sp

Novi član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
22
21yes
zadvoljni smo s njom, s njom kosimo u vinogradu i voćanjaku i za sad nikakvih problema, osim što sam mjenjao ležaj na nožu jer sam slučajno zahvatio panj prilikom košnje

staffmen
te imt su dobre, frend ima strižnu od labina i nije baš nešto
stari već 20 god stavlja od ine ulje i do sad nikakvih problema s motorom, prije dok se više radilo s njim dva put na godinu se mjenalo a sad jedanput na godinu mjenjamo
Da možda je malo 55cm u maloj travi ide u prvoj s čist malo gasa, al veća i gušća trava tu već treba dati više gasa.
 
S

staffmen

Guest
evo danas izađem ujutro van, vidim sve zaleđeno. Pingvini hodaju okolo:mrgreen:;)
reko ajde da probam zapalit mtk malo jer nije vec dugo radio.
Na termometru pisalo oko -3, -4.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=0zPPCCBf2Bw&feature=g-all[/YT]
Zapalio iz cetvrtog potezanja. Zapalio bi vjerojatno i prije da sam ga palio bez čoka. Kod 4 pokusaja sam probao bez coka i zapalio odma. U 2 i 3 (pod cokom) ko da se zadavi valjda jer je zatvoren leptir na fergazeru pa ne dobiva zraka.
moram kupit ulje za zimu jer s ovim gustim za ljeto jedva radi. Treba mu 10min da se kolko tolko zagrije i da postigne neku snagu. Inace se ugasi kad ga metnem u brzinu na ler gasu nakon nekih minutu rada.
 
N

nikolalon

Guest
Moj pali iz druge svaki put,ako se malo jače trznem onda iz prve sastavi,a još je dizel 14ks...
 
S

staffmen

Guest
prosle zime i moj kresnuo iz prve. Mozda bi i sad da sam odma probao bez coka.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja svog ovih dana nisam ni probao upaliti jer sam predpostavljao da nebi upalio na minus 6
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja svog ovih dana nisam ni probao upaliti jer sam predpostavljao da nebi upalio na minus 6
A el znaš fore oko zaljevanja i tak ..one prave majstorske?
Bojimse i pisati nagals da ne bi ovi kaj vozaju tomovinkoviče kopirali foru?:mrgreen:


staffmen..trebaš znati da svaki benzinac lakše pali na zimi nego na toplom .
A to kaj ti plai bez čoka samo znači da nešto ne valja
 

Najnoviji postovi

Na vrh