• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Neznam jel su preuske za mojeg. Imam onaj veliki s 14ks, a freza boga mi teska a kultivator isto. Pa da ne propada previse, zato pitam jel itko ima iskustva s velikim mtk i 4 colnatom sirinom
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zagi sto ce propadat toliko. te su za col manje po sirini i malo po visini. bolje ce frizirati. neces frezovati pesak pa ce propadati. stavi to i probaj, bice malo sporiji i nizi za nijansu ali nije specijal toliko tezak pa ce se ukopati. na 12 col tockovima se i frezuje samo sto su 5.00 -12. samo to stavi i teraj
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
imam jedno pitanjce

naime čemu služe zaokruženi komadi na strižnoj kosi

i kako su pričvršćeni
bilo bi super ako tko ima upute o kosi
 

Prilozi

  • kosa.jpg
    kosa.jpg
    5.8 KB · Pregleda: 97

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
da ti polegne travu i napravi lijepi vakal,a to ima svrhu da ti kotači ne gaze po pokošenoj travi a ujedno kada se vraćaš vidiš gdje ti je pokošeno i imaš čisti trag za kosu,da ti ne žvače pokošenu travu,jer se onda zna zaštopati kosa...
nadam se da sam dobro objasnio...:icon_scratch:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
da ti polegne travu i napravi lijepi vakal,a to ima svrhu da ti kotači ne gaze po pokošenoj travi a ujedno kada se vraćaš vidiš gdje ti je pokošeno i imaš čisti trag za kosu,da ti ne žvače pokošenu travu,jer se onda zna zaštopati kosa...
nadam se da sam dobro objasnio...:icon_scratch:

Hehehe može i jednostavnije...to slaže red od pokošene trave :D
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
najvisesluzi da skloni otkos u stranu da se u sledecem prohodu nezastopa kosa. a uz to i donekle pakuje u vrstu. kosa dosta stopa kad uhvati vec pokosenu travu jer je sece po duzini i cisto glaba i tad nekosi kako treba
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
hvala na odgovorima

jos mi samo recite kako se ti komadi pricvrste
naime po slikama mi se cini da ide neki feder
ja imam kosu i komade al ne srafe ni nist, morat cu to nabavit, ako su samo sarafi dovoljni super
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nekih sam vidjao i fiksnu vezu na vijke. kod nekih je pomicna a to je i ova imt -ova najverovatnije. na prednjoj strani je kao na sarki da kazem a opruga je drzi kad je unutra. kad je velika i gusta trava hoce ove limove da pokrivi. zato se ovi pod takvim vecim opterecenjem isprave i sacuvaju od pucanja i krivljenja i pomocu opruge ponovo vrate u normalni polozaj cim taj otpor veliki trave se smanji
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Jučer sam išao frezat da isprobam 4x12 kotače. Mogu reći da ide dosta dobro, nekad se zna zakopat ali onda blokiram i malo dignem frezu i ide dalje :cool2:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4fXj3qXg08M[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma freza kako frezuje tako ga i gura polako napred. nek on slajfa nista mu nece biti. njegova funkcija je vise da koci frezu da postepeno ide napred .ako se i ukopava freza ga gura polako napred. zato idi u prvom prohodu plice pogotovu kad je tvrdo i sabijeno. sledeci prohod ides dublje. manje opterecenje i lakse radi. te gume su za nijansu nize ali zato bolje frizira i dublje. zato sam ti i rekao da stavis slobodno te tockove. sa vecim vise se propinje prednji kraj motora uvis a freza ide plice. tako bi mogao i blizu 20 cm u dubinu isfrizirati
 
Posljednje uređivanje:

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
Pozdrav svima na forumu, odlican je (novi sam :(hi):). Naime ovih dana planiram da kupim Labin special green sa originalnom kardanskom prikolicom i frezom. Motor na njemu 3LD450 srbija, namotava se spaga na njega. Bio sam u par trgovina ali cudne mi rucice od kvacila i ona desna za pomijeranje rucki, PLASTICNE, gdje god sam kod ljudi vidio ovakve mtk imali su metalne rucke. Bojim se da nije neka kopija. Vidim da dosta ljudi hvali ovaj mtk tako da je on prevagnuo kod kupnje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
labin nema kopija koliko znam. samo ako kupujes nov preporucio bih ti sa lombardinijevim motorom. jeste skuplji ali je sad sigurno mnogo bolji. ja sam pre dve godine hteo grena kupiti na kredit sa dmb motorom i bolje sto nisam. dmb se sada koliko cujem radi u turskoj. svi motori zadnjih par godina imaju problema. a sad za plasticne rucke ti nemogu nista reci jer sama fabrika izbacuje novije modele i modifikacije stalno. na delovima se zaradjuje a plastika zna se koliko sluzi. sto manje na suncu i mrazu pa ce sluziti
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pozdrav svima na forumu, odlican je (novi sam :(hi):). Naime ovih dana planiram da kupim Labin special green sa originalnom kardanskom prikolicom i frezom. Motor na njemu 3LD450 srbija, namotava se spaga na njega. Bio sam u par trgovina ali cudne mi rucice od kvacila i ona desna za pomijeranje rucki, PLASTICNE, gdje god sam kod ljudi vidio ovakve mtk imali su metalne rucke. Bojim se da nije neka kopija. Vidim da dosta ljudi hvali ovaj mtk tako da je on prevagnuo kod kupnje.

Ja bi ti preporucio,da nadjes i kupis dobar polovan labin sa okretnim ruckama,ali da je obavezno stariji od 1990.Da je u odlicnom stanju,i sa svim prikljuccima,sigurno ce te duplo jeftinije izaci,a duplo je kvalitetniji.Ako bas oces da izgleda ko ovaj novi green,moze da kupis one plastike i da ih namontiras,one su manje od 100e komplet.Ovi novi su radjeni nekvalitetno,ti domaci motori,sto ti oces,nisu nizasta,ako vec oces nov,dodaj jos 100-200e i kupi sa italijanskim motorom.Sva poljoprivredna mehanizacija u jugoslaviji nakon 1990,radjena je nekvalitetno.Moj teca je radio u IMT i kaze da su iza fabrike imali ogromne gomile delova koji nisu prosli testiranje,ali kada je nestalo dobrih delova,sve je to ugradjeno u traktore,a isti slucaj je bio i sa motokultivatorima.
 
I

inna1

Guest
pozdrav svima!

trebao bi mi jedan savjet,pa ako tko može pomoć...
ovako- prodajem Labin motokultivator greeny koji je bezinac i ima 9,5 ks, star je cca 10godina, ima uz to još i plugove, prihvat i vadilicu, sve više manje novo ,par puta korišteno. pa sad zanima me za koliko bi to mogla prodati..
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
pozdrav svima!

trebao bi mi jedan savjet,pa ako tko može pomoć...
ovako- prodajem Labin motokultivator greeny koji je bezinac i ima 9,5 ks, star je cca 10godina, ima uz to još i plugove, prihvat i vadilicu, sve više manje novo ,par puta korišteno. pa sad zanima me za koliko bi to mogla prodati..

Zavisi od stanja,pogledaj na oglasima,pa izvedi neki prosek.Po meni sa ovim prikljuccima nevredi vise od 1000e
 
I

inna1

Guest
ma tražila sam po internetu pa nisam ništa našla, zato sam se i obratila vama ovdje...
u biti ja nju ne prodajem tu po oglasima samo me zanima okvirno cijena koliko mogu za nju tražiti, pa ako može tko još dati svoje misljenje volila bi da odgovori, freza je u jako dobrom stanju,nije se nikad kvarila, niti je što mijenjano, nije puno ni korištena s obzirom na godine :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
prodaja najvise zavisi od kupca. ako je odlucan i takvo nesto trazi sto i vecina da je ocuvano i u dobrom stanju. tesko je proceniti koliko sad vredi ali racunaj na 50-60% od cene novog. benzinci su jeftiniji i manje se traze tako da je teze i prodati ih.
 
I

inna1

Guest
prodaja najvise zavisi od kupca. ako je odlucan i takvo nesto trazi sto i vecina da je ocuvano i u dobrom stanju. tesko je proceniti koliko sad vredi ali racunaj na 50-60% od cene novog. benzinci su jeftiniji i manje se traze tako da je teze i prodati ih.

tako sam i ja nešto mislila 50-60%,, hvala na odgovoru
 

Bosanac4

Novi član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
19
Ljudi imam pitanje komsiji mi lopovi nasuli vecu kolicinu secera u rezervoar motokultivatora 14 ks labin, on je radio malo sa njim dok nije cep vidio... molim pomoc!
 

Najnoviji postovi

Na vrh