• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neznam sta bih ti rekao ali pranje rezervoara i to nekoliko puta vrucom vodom. nov filter za naftu . ako je poceo da trokira moracete najverovatnije pumpu i dizne remontovati. pumpa je prva na udaru i retko prezivi. ako moze raditi motor nije stao probaj sa dvotaktolom da naspes u rezervar i izmesas sa naftom . napravi L nafte sa 5% ulja i nek potrosi na vecem gasu . mozda jedino too spase pumpu i dizne da protera i podmaze. ako ne remont
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ljudi imam pitanje komsiji mi lopovi nasuli vecu kolicinu secera u rezervoar motokultivatora 14 ks labin, on je radio malo sa njim dok nije cep vidio... molim pomoc!

čovječe u kakvom svijetu živimo mi to?:icon_e_surprised:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u svetu zavidnih i ljubomornih prazivotinja. to su kod nas davno koristili da nekom napakoste. nedo bog da ga uhvatim u moje posedu popio bi on svu naftu iz rezervara tako zasladjenu. srecom cvikaju od moje kuce jer znaju kakav sam po tom pitanju.mogu biti dobar ko leb a i gori od besnog risa.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
u svetu zavidnih i ljubomornih prazivotinja. to su kod nas davno koristili da nekom napakoste. nedo bog da ga uhvatim u moje posedu popio bi on svu naftu iz rezervara tako zasladjenu. srecom cvikaju od moje kuce jer znaju kakav sam po tom pitanju.mogu biti dobar ko leb a i gori od besnog risa.

A kak nebi čovjek. Prošlu godinu smo si uredili mali vrt u šumi, oko 3 kilometara od kuće.
Svaki dan hodali zalijevat, a ovi mještani iz susjednog sela sjedili lijepo pred dučanom i pili pivo i gledali i komentirali svaki dan kako mi hodamo na vrt zalijevat i pljevit i sređivat.
I kada smo krenuli pobrat plodove, sve je bilo prazno i ukrađeno. Sada nema više vrta nego sve zaraslo dračem ali pijanice pred dučanom su ostale.

Glavno da sam ogradio cijeli vrt :) Badava..
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/224907_4068548440737_1686648598_n.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
morali ljudi posle pica i da zameze malo pa makar povrce.uhhhh to je i kod nas stalna pojava. meni je problem kad nisam par dana ovde odmah nesto fali. ali posto sam umlatio lopova prosle godine vise nemam problema zasad. mora se cekati cim stize rod povremeno i nocu i umlati cim ga vidis . vise nema problema.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nasta je ovaj narod spao,za pare bi sve ucinio.Prosle godine nismo bili kuci jedan dan,jedno popodne zove komsija i kaze da nesto lupa oko naseg svinjca,vratise moj tata kuci,i na putu pred nasim ulazom uvati neka 3 momka iz naseg sela,a jedan od njih je cak od dedinog druga unuk.Sa dvoja kolica voze neki lim,a taj lim je bio pokrivka na mom svinjcu.Moj otac ih uvati i zove miliciju,a milicija mu kaze da nece izlaziti ako je steta manja od15000din,iako je to sve aluminijum nevredi toliko. Nemozes lopovu sad nista,niti ce ti milicija pomoci,a ako ga istuces,moze te tuziti i uzetiti ogromne pare.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Nasta je ovaj narod spao,za pare bi sve ucinio.Prosle godine nismo bili kuci jedan dan,jedno popodne zove komsija i kaze da nesto lupa oko naseg svinjca,vratise moj tata kuci,i na putu pred nasim ulazom uvati neka 3 momka iz naseg sela,a jedan od njih je cak od dedinog druga unuk.Sa dvoja kolica voze neki lim,a taj lim je bio pokrivka na mom svinjcu.Moj otac ih uvati i zove miliciju,a milicija mu kaze da nece izlaziti ako je steta manja od15000din,iako je to sve aluminijum nevredi toliko. Nemozes lopovu sad nista,niti ce ti milicija pomoci,a ako ga istuces,moze te tuziti i uzetiti ogromne pare.

Pa ako ga istuces na tvom dvoru kako si ga ulovio da krade, pa nemoze ti nitko za to nista.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jes da nam je tema otisla al ajd . nemoram ga ja izbrebati odma ako ostanem priseban ali dobice mesec dana kasnije da nece znati ko ga tuko ni sto ali ce kostiju biti viska. jesenas smo uhvatili lopova u kradji drva ali je dosla milicija i oduzela mu sve.najgore sto je sekao i drzavnu i nasu a vec imao tuzbu predhodno. nece da radi a hoce da krade. sad se nesme da pojavi uopste jer zna ako ode ponovo sta ga ceka[ bice polomljen]
 

Bosanac4

Novi član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
19
U čudnom svijetu, svijetu punom ljubomore.
Čovjek radi ko doksa i nekom je krivo sto ima sto uziva, ali nije nista dzaba dobio sve posteno zaradio i kupi kultivator, a lopovi odmah u akciju da ga razbatale. Nece se provest sigurno kad ih uhvati nema tu ni policije ni nikog kad ih uhvati, treba to sve pobit!!
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
A kak nebi čovjek. Prošlu godinu smo si uredili mali vrt u šumi, oko 3 kilometara od kuće.
Svaki dan hodali zalijevat, a ovi mještani iz susjednog sela sjedili lijepo pred dučanom i pili pivo i gledali i komentirali svaki dan kako mi hodamo na vrt zalijevat i pljevit i sređivat.
I kada smo krenuli pobrat plodove, sve je bilo prazno i ukrađeno. Sada nema više vrta nego sve zaraslo dračem ali pijanice pred dučanom su ostale.

Glavno da sam ogradio cijeli vrt :) Badava..
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/224907_4068548440737_1686648598_n.jpg



Nesto slicno sam i ja uradio ove godine, nekih 300 metara od kuce imam jos jedan plac od 9,5 ari koji sam kupio kao bagremovu sumu i ocistio ga (spada u gradjevinsko zemljiste i pripada periferiji prve gradske zone, vredilo je pomuciti se :(rofl):). Kao sto znate bagrem je tesko iskoreniti pa je krenuo ponovo jer se uz taj moj plac nastavlja bagremova suma. E ove godine moj labin i ja upadnemo u plac i isfreziramo ga. U ovom kucnom placu ne mogu nista sacuvati jer mi ovce i koze sve uniste pa se nadam da ce na onom drugom placu bar nesto ostati i za mene :eek::
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Pozdrav svima na forumu, odlican je (novi sam :(hi):). Naime ovih dana planiram da kupim Labin special green sa originalnom kardanskom prikolicom i frezom. Motor na njemu 3LD450 srbija, namotava se spaga na njega. Bio sam u par trgovina ali cudne mi rucice od kvacila i ona desna za pomijeranje rucki, PLASTICNE, gdje god sam kod ljudi vidio ovakve mtk imali su metalne rucke. Bojim se da nije neka kopija. Vidim da dosta ljudi hvali ovaj mtk tako da je on prevagnuo kod kupnje.

mozda si vec i kupio mtk, ali sda koju prozborim to nisu nikakve kopije, svi imaju iste mjenjace sa promjrnama na ruckama. iskreno smo su zakomplikovali prebacivanje brzina jer sad ima ju po 3-4 spojke do same rucice mjenjaca sto je prije sipka isla direktno. sto ti se tice plasticnih rucica to je radjeno da bi moli postaviti onaj glupi sistem za gasenje koji se nalazi na gornjoj strani rucice od kvacila i kad ga palis moras mu pritisnuti kvacilo i taj djavo. najbolje ga je skinuti. sto se tice motora pokusaj naci lombardini motor, ali nisam siguran da li ih vise i ugradjuju. imaju turski motori koji su po izvedbi identicni lombardinijevim i cini mim se da nisu toliko losi(ima mi rodjak taj motor).samo bjezi od korejskih motora, po snazi su puno slabiji od ova dva , a i kada radi covjek bi komotno mogao reci da radi neki traktor od 60-70 konja
 

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
mozda si vec i kupio mtk, ali sda koju prozborim to nisu nikakve kopije, svi imaju iste mjenjace sa promjrnama na ruckama. iskreno smo su zakomplikovali prebacivanje brzina jer sad ima ju po 3-4 spojke do same rucice mjenjaca sto je prije sipka isla direktno. sto ti se tice plasticnih rucica to je radjeno da bi moli postaviti onaj glupi sistem za gasenje koji se nalazi na gornjoj strani rucice od kvacila i kad ga palis moras mu pritisnuti kvacilo i taj djavo. najbolje ga je skinuti. sto se tice motora pokusaj naci lombardini motor, ali nisam siguran da li ih vise i ugradjuju. imaju turski motori koji su po izvedbi identicni lombardinijevim i cini mim se da nisu toliko losi(ima mi rodjak taj motor).samo bjezi od korejskih motora, po snazi su puno slabiji od ova dva , a i kada radi covjek bi komotno mogao reci da radi neki traktor od 60-70 konja[/QUOTE

Uzeo sam vec mtk, lombarini, made in italy pise na njemu, evo slika, nadam se da se nisam zeznuo, pozzzzz :drink:
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=23439&page=25
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
dobra masina. motor je isti kao kod mog koji je iz 90-tih godina. samo je auspuh drugaciji.
ne bih nesto da pametujem samo pazi kada se spustas niz veliku nizbrdicu pod tererom zna da iskoci iz brzine(mjenjac spore brze). oslabi opruga koja pritisce kuglicu na polugi mjenjaca. sretno u radu i da ga dugo koristis
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
mozda si vec i kupio mtk, ali sda koju prozborim to nisu nikakve kopije, svi imaju iste mjenjace sa promjrnama na ruckama. iskreno smo su zakomplikovali prebacivanje brzina jer sad ima ju po 3-4 spojke do same rucice mjenjaca sto je prije sipka isla direktno. sto ti se tice plasticnih rucica to je radjeno da bi moli postaviti onaj glupi sistem za gasenje koji se nalazi na gornjoj strani rucice od kvacila i kad ga palis moras mu pritisnuti kvacilo i taj djavo. najbolje ga je skinuti. sto se tice motora pokusaj naci lombardini motor, ali nisam siguran da li ih vise i ugradjuju. imaju turski motori koji su po izvedbi identicni lombardinijevim i cini mim se da nisu toliko losi(ima mi rodjak taj motor).samo bjezi od korejskih motora, po snazi su puno slabiji od ova dva , a i kada radi covjek bi komotno mogao reci da radi neki traktor od 60-70 konja[/QUOTE

Uzeo sam vec mtk, lombarini, made in italy pise na njemu, evo slika, nadam se da se nisam zeznuo, pozzzzz :drink:
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=23439&page=25
dobra je masina,motor je isti kao kod mog koji je iz 90-tih, samo je auspuh malo drugaciji. sretno u radu sa njim i nemoj ga puno forsirati na pocetku dok se malo razradi
 
M

mikau

Guest
Pozdrav svima. Posedujem motokultivator lombardini goldoni mondial 108l iz 1981. godine, sa benzinskim motorom la300. Za moje potrebe je sasvim dovoljan, radi otprilike dvadesetak, trideset sati godisnje, a nekada je radio dosta vise. Motor je trosio ulje, ali je imao snage... Pre neki dan je cale radio s njim, neka 2 sata, frezirao neku bastu, a nije dolio ulje... i radio je skoro bez ulja, i zablokirao...
Majstor mi trazi oko 80 eura za generalnu, ja se nesto zagrejao za ove kipor motore, moze se naci onaj od valjda 8 ks za oko 230 eura, mada kazu da ima realno oko 5,5 ks. Sta vi mislite sta je bolje uraditi, da li je taj kipor motor slabiji od ovog sto imam?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pozdrav svima. Posedujem motokultivator lombardini goldoni mondial 108l iz 1981. godine, sa benzinskim motorom la300. Za moje potrebe je sasvim dovoljan, radi otprilike dvadesetak, trideset sati godisnje, a nekada je radio dosta vise. Motor je trosio ulje, ali je imao snage... Pre neki dan je cale radio s njim, neka 2 sata, frezirao neku bastu, a nije dolio ulje... i radio je skoro bez ulja, i zablokirao...
Majstor mi trazi oko 80 eura za generalnu, ja se nesto zagrejao za ove kipor motore, moze se naci onaj od valjda 8 ks za oko 230 eura, mada kazu da ima realno oko 5,5 ks. Sta vi mislite sta je bolje uraditi, da li je taj kipor motor slabiji od ovog sto imam?

Ja bi ti predlozio da stavis drugi motor.Bas sam zapazio te kipore od po230e,taj je kopia i nevalja,ako oces kipor,uzmi onaj sto cene oko250,a i vidise da je naoko drugaciji nego ovaj od 230e.Ja bi ti predlozio da kupis polovan dizel,neki lombardini,rudjerini ili dmb od oko10ks,cena mu je slicna ko i kiporu,a mnogo je jaci i kvalitetniji,i jos u kipor po pravilu ide euro dizel(neki sipaju i obican,ali koliko to valja) a u ove starije mozes da sipas sta oces,cuo sam da neki sipaju i zejtin.Pitaj Vicu,on se najbolje razume u to,a on ima kipora na hondi.
 
M

mikau

Guest
Ja bi ti predlozio da stavis drugi motor.Bas sam zapazio te kipore od po230e,taj je kopia i nevalja,ako oces kipor,uzmi onaj sto cene oko250,a i vidise da je naoko drugaciji nego ovaj od 230e.Ja bi ti predlozio da kupis polovan dizel,neki lombardini,rudjerini ili dmb od oko10ks,cena mu je slicna ko i kiporu,a mnogo je jaci i kvalitetniji,i jos u kipor po pravilu ide euro dizel(neki sipaju i obican,ali koliko to valja) a u ove starije mozes da sipas sta oces,cuo sam da neki sipaju i zejtin.Pitaj Vicu,on se najbolje razume u to,a on ima kipora na hondi.

primetio sam i ja na slikama da je drugaciji malo, ali na oba pise kipor 178, pa sam mislio da je samo stariji i noviji model, pa da se zato razlikuju, i da je noviji malo skuplji... a znaci to je u stvari kopija...
a mislis da se ne isplati ovaj moj popravljati?
bas sam gledao po oglasima, i ne vidim igde da ima polovnih motora, samo sam nasao ove kipor...
a 10 ks nije previse za moj motokultivator?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
primetio sam i ja na slikama da je drugaciji malo, ali na oba pise kipor 178, pa sam mislio da je samo stariji i noviji model, pa da se zato razlikuju, i da je noviji malo skuplji... a znaci to je u stvari kopija...
a mislis da se ne isplati ovaj moj popravljati?
bas sam gledao po oglasima, i ne vidim igde da ima polovnih motora, samo sam nasao ove kipor...
a 10 ks nije previse za moj motokultivator?

10ks nije uopste previse za tvoj motokultivator,postoji jedna serija sa fabrickim dizel motorima od 10ks(mikser ima taki),vidjo sam male labine i imt507 sa lda 450(12.5ks,a po narodski 14ks).Da bi ga naso moras malo sacekati,vidjo sam take motore i po 150e.Pozovi ovoga,trebobi da ima neki mototr,ima velik izbor,a pristupacne cene,znam,jer sam ga pito za neke delove http://www.kupujemprodajem.com/rashodovani-kultivatori-5902904-oglas.htm?filter_id=22120424
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mikau . kipor KM 178f ima stvarnih 5ks .prodavci ga prodaju pod 8ks a to je laz. taj motor ide original na mkt gde je bio taj LA 300.bez ikakvih prepravki. sve je original predvidjeno. ima i jaca verzija KM 186 f on je stvarnih 8ks a prodaje se pod 10-12ks sto je laz .ti motori idu na veci labin , imt509 i dmb mkt. za taj da stavis verovatno bi trebala prepravka. koliko sam cuo niko nema problema sa ovim od 5ks i sasvim zadovoljava po snazi. on je 300cc i ima dobru snagu. ima nekoliko varijanti kopija kipora i oblikom su cak potpuno identicni samo drugacije nalepnice i boje. losije su pumpe i dizne i teze pale po hladnoci , dok kipor gruva ko blesav. ja ga teram na d2 naftu i nemam problema nikakvih a sad cu preci na euro dizel posto ovu vise neproizvode.kipor je skuplji oko 30-50 eur od kopija ali mislim da zasluzuje tu cenu iako se i ovi ostali dobro drze . delovi su im jako povoljni i ima ih. meni na hondi radi takva teska frezovanja da se pogonski kais pusi koliko se ugreje a motor nepopusta i uvek snage ima dovoljno. jaci je od hondinog benzinca od 5,5ks jer dizel je dizel. i nemislis uopste o zezancijama sa tim la 300 a potrosnja goriva je toliko mala za nepoverovati. evo ti slike kipora na hondu u frezovanju na 30cm dubine
04032013376.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
10ks nije uopste previse za tvoj motokultivator,postoji jedna serija sa fabrickim dizel motorima od 10ks(mikser ima taki),vidjo sam male labine i imt507 sa lda 450(12.5ks,a po narodski 14ks).

lda 450 je ipak malo prežestok za njega,potrgal bi ga...
 

Najnoviji postovi

Na vrh