• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i jako iskusni su ogulili noge ili umalo ostali bez njih pri frezovanju nizbrdo. to nikome nebih preporucio. ili uzbrdo ili bocno frezovanje. orati je jako tesko sa uopste mkt bilo kojim. na meksim zemljistima i nekako i po ravni ali za brdo tesko. mogucnost prevrtanja je velika.jedino pod kosim uglom nizbrdo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Frezati nemoj cjelinu,najprije izori onda frezat,u protivnom ju bus zaklal a nis nebus napravil.
Daj nekome da ti traktorom izore i jednom nek prede tanjuracama i onda frezanje.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Zanima me mali Labin od 8ks, pod kojim nagibon smije raditi?
Naime imam kraj kuce brijeg i tu bi sad napravio vrt...
Pretpostavljam da uz brijed ne bude mogao ni orati ni feezati...ali dal moze niz brijeg?

Ja sa mojim orem na nizbrdo posto je mnogo strmo,frezu nemam,ali kad ogrcem krompir i kukuruz obicno idem na nizbrdo,a de je blaza padina uzbrdo i nizbrdo.Jedini problem kad radim na nizbrdo je sto svake godine onu zemlju sa dna baste moram vuci na vrh baste,da se nebi pravile terase
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav
Dali netko zna gdje bih mogao kupiti orginal točkove (komplet ) za orginal labin prikolicu dimenzije 6,50/80/12.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
a da pripašeš kakve od auta,ja imam fićine,sjedaju bez prerada.....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
ne odgovaraju mi 15-tice
pomogni čovjeku,daj mu povoljno ak su ti višak,i tak ne radiš sa kultivatorom,kad si se pogospodil...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj briješ 15, imam ja i par dvanajstica.
Jednom forumašu sam poslao slike , ja mislim da njemu .
Ispričavam se , zaboravio sam koji mu je nik .
PP sandučić redovito praznim jer je uvjek pretrpan , tako da nemam više uvid .
Bum ponovno slikal kad ih obojim , ..a onda cijena rasteeeeeee.
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav
ma vidite ja imam kotače trenutno na org. prikolici labin s kardanom 5.00/12, pošto imam novi motokultivator , a na njemu su 6.50/80/12, htio bih takve stavit i na prikolicu , a i ove staru su jako loše , pito sam kod vulkanizera dali ove veće stanu na felgu , rekli su da stanu ali bih malo gume bile ispupčane ili jajčaste pošto je ovo uža felga, šta vi mislite o tome

Da slao sam upit tebi puknuti , ali mislim da te sa slike koje si mi poslal su iste ko i moje koje sad imam od fiće, pa zato nismo trgovali,jer takve imam doma.

Pitao sam u ENTRADI u cijeniku im stoji 750 kn komad komplet guma+felga , ali kad sam ih zval kažu 1000 kn za komad i to s 10% popusta , a to mi je stvarno puno 2000kn za par.

Zato sam vas i pital dali netko zna gdje bih mogo nabaviti.
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pa kažu da mi mogu stavit gumu na tu felgu ali bi bila malo ispupčana , kao jajčaste , pa bi se prilikom vožnje sredina guma više trošila , šta ti misliš
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam prije par godina kupil nove za prikolicu za auto 155/80/12
Sava efekta,bile su oko 400kn komad,nemaju ih na lageru pa sam naručil i za dva dana stigle.
Na drugoj prikolici imam felge do max.165/70/13.aa sam stavil 175/70/13 i malo su ispupčene al godinama vozim teret na njoj i nikakvih problema,drži i ne piga se,samo ih pumpam jače.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa kažu da mi mogu stavit gumu na tu felgu ali bi bila malo ispupčana , kao jajčaste , pa bi se prilikom vožnje sredina guma više trošila , šta ti misliš
Ništa .

Jel to znači da felga za gumu 6.50/80/12 mora biti još šira od fićine felge?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Trebala bi biti šira,al se može stavit ta guma gore al če biti osp
upčena.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pise na vecini felgi u srcu koliko su cola siroke i visoke.izmedju rupa za vijke tu mora biti. ali svaka felga moze da nosi za jednu dimenziju i siru i uzu bez ikakvih problema. ficina je namenjena za 145-12 a bez problema nosi i 155-12 i 135-12. 6,50/80-12 guma je priblizno gumi 155-12 i to moze bez problema da se stavi. a sitnicari neka kupuju originalne ako hoce a mislim da ni one nisu nista sire nego samo malo debljeg zida je felga zbog namene za teret
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ajmo mehaničari, danas vozim u prikolici trimer i plug, dakle prazna, II brza, puni gas, odjednom pad snage i gašenje, stanem, pogledam ulje, ima, goriva ima, probam upalit, baci kompresiju na filtar zraka, otvorim čep na deklu, okrenem radilicu, klackalica od ispušnog ventila ne radi, samo od usisnog, odustanem i odvezem stroj. Dakle, šta će bit prvo? Podizači, bregasta il klackalica? :) da računam trošak... riječ je o SS 14, lda450, dmb.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jos nisam cuo da je bregasta otkazala. najpre ce biti da je ventil zastekao u vodjici ili odvrnuo se vijak na klackalici. ali skini dekl ventila prvo pa pogledaj sta radi a sta ne.pogledaj jel masno na klackalicama i ventilima. tu dolazi pritisak ulja ali jako malo i moze se desiti da zariba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh