• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Re: Motori

ne može voda nastat iz goriva.ili može?
Kad je već u njemu...
A kondenzat u samoj bačvi?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Motori

Dobro veli kolega kondenzat u polupraznoj bačvi i u polupraznom rezervaru kad su promjene temp.
Loza nije losa al ako je jako stara oslabi kao i dizel.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: Motori

Da ovaj lož je već bio stariji istina.a to za kondenzaciju mislim da realna razlika u temp mora bit oko 5 stupnjeva celzijevih ako se dobro sjećam.u teoriji je i razlika od 0,5 stupnja dovoljno ali to je samo teoretski.ali kažem bačva je u garaži sa zidovima od 60-tak cm kamenim i sunce ju nikad ne obasja pa mislim da tu ne bi smjelo bit problema
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Re: Tv serije 400

Zna li neko kako se steluju ventili na toma 420?

Evo ti dio iz uputa za TV420:
"ZRACNOST KLACKALICA
Kada je motor u G. M. točki u taktu kompresije, podesiti zracnost
izmedu klackalica i ventila djelujućii na vijak za podešavanje poslije
otpustanja kontramatica.
Podešavanje na O,2O mm vrši se na hladnom motoru. Pričvrstiti
poklopac klackalica sa čepom za odzračivanie i uredajem za dekompresiju."

Detalje ima u radioničkom priručniku, a i na više mjesta imaš opisano na ovom forumu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Re: Tv serije 400

Pozdrav imam problem sa tomom danas stavio volan od tama i da ga upalim da ga isprobam kad nece da upali nema sile niti dimi na auspuh nista sta je problem???:icon_e_sad::icon_e_sad:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Motori

ima kompresije, ima goriva? sajle spojene, leptir nije okrenut na ugašeno....?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: Motori

I dali si radio šta.:icon_confused: tri posta unazad.:icon_winkle:
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
ima kompresije, ima goriva? sajle spojene, leptir nije okrenut na ugašeno....?

Kompresije nema goriva ima sajle su u redu jel onaj leptir ispod rezervoara?

I dali si radio šta.:icon_confused: tri posta unazad.:icon_winkle:

Samo sam stelovo ventile:(think):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: Motori

Stisnuo si ventile i sad ne zatvaraju.Odvrni nazad za koliko si jih zašrafo.Nađi nekog koji se kuži kad su ventili na vagi i kad se šteluju.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: Motori

@Darko:icon_razz:
Što turaš d... ...! evo leptira.
Radionički priručnik je pisan za (majstore) sa diplomom ili brez.
19237037.jpg
 
Posljednje uređivanje:

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
Re: Motori

neke stvari, tj. poslove treba dati mehaničarima, da rade, ako nismo sami upučeni za taj posao, jer se dogodi, ovo što se dogodilo gospodinu, nije naštelao dobro ventile i sad nema kopresije, jer ventili ne zatvaraju
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: Motori

danas sam skidao zamajac jer nije dobro uzubljivao. i kad sam to sve nastimao naidjem na jos jedan problem vidim da mi na glavi motora propusta dim e sad sve sam to rasklopio i ocistio. sad me zanima kako da to rijesim citao sam da na lda 100 motore neide dihtung (BRTVA), jeli to tacno ili ne? ako ide nije problem kupim drugu i to je to. a ako neide kako da to rijesim. da napomenem da nije bilo nikakvog dihtunga samo mali tragovi silikona za visoke temperature.

Pozdrav
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Motori

ne ide dihtung, samo Al glava na cilindar, glava naravno ošlajfovana na ravno......
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: Motori

e sad kako da je izravnam i jel moguce bez specijalnih alata i tako, citao sam da se moze sa pastom za poliranje ventila, jel samo ta mogucnost ili ima jos neka
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: Motori

Slika od Firemana kako je šlajfovao glavu sa pastom za brušenje.On si je napravil nastavak u obliku gornjeg dela cilindra.A može se i tak da se skine cilindar i tam gde glava dihta se namaže pastom,stavi glava na cilindar i sa kruženjem međusobno se poravna glava.Posle se sve dobro opere i na glavi se vidi ak je ležište poravnano.(vidi se po boji gde je pasta obrusila,ak nije celi krug iste boje ponovi brušenje).
imagen
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Motori

za brušenje glave ide grublja pasta (barem ja koristim grublju), ali naravno može i ona za ventile ali trajeeee (ne ako je samo malo prosviralo)
najbolje je na cilindru koji je već gore, ali ako skineš cilindar to već komplikuje stvari.......
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: Motori

evo samo da kazem da sam rijesio problem sa glavom i cilindrom, izravno sam i sve namontirao i funkcionise kako bi i moralo. Ali ja koliko sam vas skontao kod vecine prosvira na glavi motora, a ne na cilindru. E kod mene je bilo obrnuto znaci glava je bila ravna al zato mi je na cilindru bilo neravnina sa prednje i zadnje strane kuda je i sviralo. Malo sam se namucio bruseci, nisam imao kod sebe ko sto edo kaze grublje paste za brusenje pa je bruseno malo sitnijom al sve u svemu sam zavrsio. Edo nazalost morao sam skinuti i cilindar jer nisam imao mogucnosti da drugacije uradim al nije mi to predstavljalo neki problem usput sam i provjerio dali je sve ostalo unutar motora ispravno....
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: Motori

Jest Edo sve je ispravno jedino sto bi morao promjeniti lezajeve ili sta vec ide na klackalicama primjetio sam da mi ima lutfa. Do sad mi nije mogao raditi na LER gasu, uvijek bi se gasio uvijek mi je morao biti malo jaci gas, a sad ima onaj pravi rad motora. i jesam vadio sam klip iz cilindra to jest morao sam skinuti cilindar da bi mogao sve to uraditi kako treba
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Re: Motori

Pozdrav svima nije me bilo ovih dana crko mi bio punjac od lap topa,rijesio sam problem bio je povuko zrak jer su ispucala sva crijeva danas sam kupio nova i filtere goriva i ulja:smile:
atpam.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh