• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Nema do 2t kod motokrosa to ti je kak da imaš motorku med nogama -prije sam navažal motore i velike ,i male i R i kros .Ak se neko zmisli stare kawe KH -model ,je znal zdimit al je povukel bolje nek bilo koji 4t v to vreme.Nije da danas 4t kros ne valja ,al fali njemu i zvuk pa i miris onog ulja v zraku kaj ti dojde, kak poticaj da ga još našpanaš...

ja sam baš s tim kroserima imao poprično iskustva, i imam i danas jedan 125, al 250ccm nije jači nego ovi današnji 450 4t a nit od ktm.a 3504t koji je tako lagan da jednostavno više 250 mu nikako ne može konkurirati...

2t dobri su samo hard enduri (ktm i husaberg, ajde i gas gas) oni su zakon jer su ti motori lakši nešto od 4t i tako da za enduro je odličan al za motokros ne jer tamo ne i 4t dovoljno lagan

a starih modela sam se navozio al to ti je tada jako, al trebalo tada odmah probat i jedan NOVI 4t 450 pa bi vidio da nisu jači ni eklozivniji... kažem samo za ove NOVE 4t...



a šta se kartinga tiče. isto imao prilike vozit i to jakoooooooooo lipo ide, oni s brzinama su malo jači ali i ovo leti... a jedanput je jedan dovezo, kupio od svjetskegg trkaća 250ccm s 6 brzina... izvrtio je možda 20 kruga u krug unutar 2 m2, stvara koja je samo za najbolji asvalt
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Bole neznam ako u međuvremenu nisi imal neki takav motor da nije možda nagli skok.Ali nemoj iči po gasu odmah na hupsere, bez obzira na provokacije drugih znaš onu uzrečicu polako ali daleko (SIGURNO).

ma vozo sam ja svakakvi motora iako sam mlad,
a sto se tice naglog skoka i nije to bas tako i yamaha ybr 250 je 4 takta,i njena max brzina ja mozda nekih 160kmh
i naravno to i kod mene vazi polako ali sigurno,jos pogotovo kad vozim nekog,ajd kad sam sam na motoru pa znam i ja nekad nagasirat,al kad vozim nekog samo laganica,i naravno kaciga ide i uz laganicu
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
al ne kuzim s kojim motorom bi o po hupserima?

makar neznam koja je to yamaha sr boo... al to su sve slabiji motori, odlični za početnike, ovako počinjat s tim motorima je skroz dobro, tak sam i ja... ali ja sam stao na 600ccm nikad zajahao 1000ccm nažalost :)
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
al ne kuzim s kojim motorom bi o po hupserima?

makar neznam koja je to yamaha sr boo... al to su sve slabiji motori, odlični za početnike, ovako počinjat s tim motorima je skroz dobro, tak sam i ja... ali ja sam stao na 600ccm nikad zajahao 1000ccm nažalost :)

ja uopse nerazumijem sta znaci po hupserima
a yamaha sr ti je kao neki coper,malo proguglas i vidis,malo je poslab,al trosi ko upaljac,
ja sam do sada najaci vozio kawasaki ninja 750,i to nije za vozikanja s njim se nemoze vozit polako on sam sebi trazi gasa
a moja je zelja za koju godinu yamaha tdm 850,jako dobar enduro
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ja sam baš s tim kroserima imao poprično iskustva, i imam i danas jedan 125, al 250ccm nije jači nego ovi današnji 450 4t a nit od ktm.a 3504t koji je tako lagan da jednostavno više 250 mu nikako ne može konkurirati...

2t dobri su samo hard enduri (ktm i husaberg, ajde i gas gas) oni su zakon jer su ti motori lakši nešto od 4t i tako da za enduro je odličan al za motokros ne jer tamo ne i 4t dovoljno lagan

a starih modela sam se navozio al to ti je tada jako, al trebalo tada odmah probat i jedan NOVI 4t 450 pa bi vidio da nisu jači ni eklozivniji... kažem samo za ove NOVE 4t...



a šta se kartinga tiče. isto imao prilike vozit i to jakoooooooooo lipo ide, oni s brzinama su malo jači ali i ovo leti... a jedanput je jedan dovezo, kupio od svjetskegg trkaća 250ccm s 6 brzina... izvrtio je možda 20 kruga u krug unutar 2 m2, stvara koja je samo za najbolji asvalt

To ti i ja kažem....uspoređivati novi motor nove tehnologije koji ima 200ccm više.:shock:....zamisli 2 taktnoga sa 450 ccm i da je razvijan...:finga:....daš gas, motor ode, a ti ostaješ :D
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
tu je bilo da su 250ccm bolji od 450 jer to je ista klasa i to se nikako više danas nemože uspoređivat, a ja kažem da i 500ccm koji sam vozio nije jači od novih 4t 500ccm, ktm sx505, 505ccm čupa bolje od neke kawe 500ccm ili honde cr 500 koji su nekada bili

i čak su ga izbacili s ponude jer je bio prejak i za profesionalce, jači je od starih 500ccm sigurno, a da ne govorim koliko više ga je gušt voziti

nekad bili, i svi stariji su priznavali samo 2t al nažalost danas 2t se više nit razvija nit išta, meni osobno draži ča se tiče održavanja, ali zvuk i snaga je na strani 4t
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Gledaj Slovenec u nas u HR više nije ništa za čuđenje.Neki koji nisu donedavno imali za kruh sada su največi gazde a nekadašnji gazde su došli na niske grane.Sad dal je to Božja kazna ili sudbina nebih komentira.Vozil sam ja donedavna najduži MZ u Hrvata i vijeruj mi bil sam iza leđa od večine tzv. kolega ismijavan.Sad kad je puno drukčije ljudi me neskriveno mrze jer sam napravil ono što mi je oduvijek bilo na srcu i duši al si nikako poštenim putem nisam mogal priuštit a sad sam svojim poštenjem i stečenim zaslugama nakon gotovo 20 godina čekanja priuštio.Možda znaš neke znance moje od stare MC elite iz Slovenije Kolmana i Kozinu te majstora za stare motore M Misa.Dugo sam ja na cesti pa znam več sve cake i znam pročitat čovijeka koji kupi motor od 120.000.00 kn jer ima para i koji kupi isti takav jer mu je to stil života a to nije baš za svakog.Nešto ima i u genima to moram svakako spomenuti.Biker i motorista ili ćak podgrupe rockeri i slično nije isto.Dok sam na motoru meni je cesta i otac i majka i žena i dijeca,često se družim sa ljudima kakvim večina nebi ni u oko imala muda pogledati i sa svakakvim ženama.Često se spava uz cestu i u poljima ili pak u hotelima tak da ja ako si me shvatil nisam baš mamin il tatin sinek koji če svoju pilu odpeljat na neku špicu da ga raja vidi,imam svoje pute svoju ekipu i svoje zakone.ONE PROCENT TYP BIKER.

Čuj, znam ja šta je MZ jer je bio jedan kod kuče- ETZ-250. Ako si ga imao i vozijo nema tu ništa lošeg. Meni se on dopao. Ako si si sad priuštijo bolji motor za koji je bila želja dugo godina, opet sve OK. Ove što si spomenuo, Kolman i Kozinu ne poznajem ali nema veze.
Inače ko ima poštenih para i voli motore da ima nek si kupi, nemam ja ništa protiv. Nemam nit ništa protiv onih koji kupe iz gušta nit protiv onih koji kupe samo da imaju. Sve OK dok je pošteno zarađeno. A zašto bi tebe mrzili ako si si sad priuštil ono za što si uvijek želju imal, nemam pojma nit ne razumem tih ljudi. Sve u svemu, nek ti je sa srečom na cesti i uživaj u pređenim kilometrima.

a moja je zelja za koju godinu yamaha tdm 850,jako dobar enduro

OK poštujem svaku želju, i priuštim ti da ti se želja ustvari. Ali me čudi malo zašto se kupuju endure koje u stvari nit nisu više endure. Mislim na toga kojeg želiš imat. A nemoj me razumet pogrešno, jer ne mislim da motor nije dobar ili slično. Meni po obliku izgleda cestovni motor koji je samo malo podignut. Šta te vuče na njega? Izgled? Zašto ga hočeš imati? Možda voliš cestaše ali bi ipak i koji makadam da odsviraš sa njim?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
meni lično se svidjaju jednostavni čoper motori , da ne kažžem klasični , favorit za uzeti mi je kawasaki EN

mada varadero mi je nekako simpatičan
images


''R'' motore volim vidjeti i čuti ali ne bih ga volio imati , to su motori koji jednostavno traže da se gaze , imao sam priliku probati ih par puta i na njemu ma koliko bio hladne glave jednostavno moraš zavrnuti ručku gasa
znači nisu za mene :mad:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Varadero je inače dobar motor. Ima ga prijatelj i on je sa njim zadovoljan. Ali ima za mene i neki minus a to je da je jako težak jer ima preko 260 kg.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kad smo već kod želja, Suzuki V-Storm...
da se sam vozim, za kojih desetak godina bih uzeo čopsa,
i to od kawasakija vn 800 ili novi 900

al pošto i moja bolja polovica voli putovat, draži su mi cestovni sa udobnim sjedalom za suvozača, tu mi je Nexus odličan ima široko sjedalo, i dosta je udobno na njemu i nakon duže vožnje, jedino me maltretira ona rupa između nogu, pa se nemam na kaj naslonit sa koljenom u zavoju.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ovo je moje vozilo.

img20110821004.jpg


na prodaju je ak je netko zaintreresiran... cijena bagatela...

edit: resizao sam sliku :)
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
e jbga, zaboravi kliknut resize, budem ponovio :)

je pegaso 650 je :)

izgleda mi ko linija sa kraja 90-tih,
dobri motorčeki za krstarenja, i za skrenut sa asfalta :)

prijatelj je stavil na Pegasa Factory Akrapović topove, kaj to tuče, nemreš se vozit iza njega, glavu ti rasturi ta buka!
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
izgleda mi ko linija sa kraja 90-tih,
dobri motorčeki za krstarenja, i za skrenut sa asfalta :)

prijatelj je stavil na Pegasa Factory Akrapović topove, kaj to tuče, nemreš se vozit iza njega, glavu ti rasturi ta buka!

yep ovo je posljednja linija bez ajjnšprica i eletronike. 2000g.
Znam kako tuče factory, ima ju susjed s akrapovićima. Kad voziš tako te tjera da da ju tjeraš da to nije normalno... .. :)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a bome tjera i one iza tebe il da se udalje il da te preteku...
ja sam prije godine dana tražil baš Pegaso, jer bmw f650 gs mi je bil preskup, honda transalp također, a gledal sam i kawasakija er6f, isto preskupo...
pegaso nisam našal da mi je bilo u blizini i da je bil dobar omjer km i kn :), i na kraju mi uletil Nexus 500 sa malo kilometara...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
a bome tjera i one iza tebe il da se udalje il da te preteku...
ja sam prije godine dana tražil baš Pegaso, jer bmw f650 gs mi je bil preskup, honda transalp također, a gledal sam i kawasakija er6f, isto preskupo...
pegaso nisam našal da mi je bilo u blizini i da je bil dobar omjer km i kn :), i na kraju mi uletil Nexus 500 sa malo kilometara...

BMW F650 = pegaso , razlike su minimalne - osim u bmw-ovoj napuhanoj cijeni...
Kilometri na tim motorima nisu opće bitni, masa ih vozi bez generalke preko 70-80 000km. Ipak je to rotax..
 
B

BAGERISTA

Guest
E sad vidim zašto voli rally i te stvari. Jes ti to išao na utrke sa ovim?

Nisam,,,,,ovo je bilo moje (naše),,,,amatersko zadovoljstvo,,,,,a i slagali smo ga sami.....................:weedman::weedman:

A rely,,,,,,,,,,,mmmmmmmmmmm ,neču dalje niš govorit..:mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Vjerujem da ti je pegaso dobar motor i da ti dobro služi
ali ovo:

BMW F650 = pegaso

Daleko si od toga.

Ok, ne želim započeti svađu. Ovo gore je samo tvoje i moje mišljenje do kojeg zapravo imamo pravo, tako ti a isto i ja pa nek tako i ostane. Nadam se da te nisam uvrijedijo ili nešto slično.
 

Najnoviji postovi

Na vrh