• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kolko ja znam bmw i pegaso djele isti motor, a šasija i sve ostalo je svaki za sebe naravno
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
OK. Bilo je rečeno da je na njemu rotax. Znamo ko jih nosi na sebi.
Ne želim o tome raspravljat dalje jer znam kud to vodi. Svako može da razmišlja po svome, a i tako je najbolje pa da se prodavaju i jedni i drugi.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Vjerujem da ti je pegaso dobar motor i da ti dobro služi
ali ovo:



Daleko si od toga.

Ok, ne želim započeti svađu. Ovo gore je samo tvoje i moje mišljenje do kojeg zapravo imamo pravo, tako ti a isto i ja pa nek tako i ostane. Nadam se da te nisam uvrijedijo ili nešto slično.

Kakva svađa? Nisam ti ja jedan od onih koji će tuć po svoje bez obzira na sve, i nisi me uvrijedio.

Samo sam htio reć da su bmw i aprilia zajedno krenuli u razvoj motocikla. I jedan i drugi se proizvodi u italiji i proizvodi ih Aprilia. Mislim da to sve govori...

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_F650_single
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dobro, onda možemo mirno reči koju na tu temu.

Istina da imaju neki od Aprilia i neki od BMW Rotax motore koje proizvodi BRP-Powertrain GmbH & Co KG (Bombardier Recreatinal Product) u Austriji.

Ovo je citirano iz linka koji si dao:

"The original F650 single-engine was manufactured for BMW by Austrian company Rotax while the bike was assembled by Aprilia. When the F650GS was launched, the full process was brought back in-house."

Tu piše da su sastavljali motore u Aprilii neko vrijeme. Razvoj i proizvodnja je nešto drugo.

Ako na motociklima nije ugražena ista oprema onda ne mogu bit jednaki. Može se reči da imaju isti agregat jer se ugrađuju od istog proizvođača, što znači da mogu bit agregati identični. A sami motocikli, sve ostalo to ti je nešto drugo.
 
B

bosniahos

Guest
-

U o čemu vi raspravljate,pa nečete sad započet neku svađicu.Nije važno dal ga sastavljo Šavel ili Pavel važno je dal je ok. služi li svrsi i vridi li para koji ste dali.Ili čete dat.Svaki motor auta ili traktor je dobar dok služi svrsi kojoj je predviđan.A ima i ona molim bez uvrede SVAKI CIGO SVOGA KONJA FALI.A gledajte ovo da vas malo nasmijem.Udrilo mi u glavu to sa motorima pa ja sa eMZom tro metrašem krenija za čitaj ovo, France hahahaha(navukli me neki silnici iz Francuskog Hells Angels MC.KAO DOĐI eMZom DOBIJEŠ HARLEYA PO IZBORU ,OD TRI PONUĐENA).Da neidem u detalja bla bla nisam ima para za platit cestu u Francuza pa sam onako coolerski skreni u Belgiju.Eeeee putem sretal Slovence,Hrvate,srbadiju a svi se več pomalo znamo.Na cesti nikad niste u tom miljeju sami,svi se manje više znamo bilo direktno ili po glasu.Tu je bilo motora u to doba vrijednih nekoliko mojih imanja, nagledal sam se svega i skidanja poklopaca ventila i raspadnutih lamela i razletanja mašina izmijene i dolivanja ulja na tim super skupim mašinama a eMZo samo prducka dimi i klizi ono cvajterski.Nakraju nakon 3 dana vožnje u povratku vrag mi nije dal mira pa preko Bregane krenem za čitaj ovo Vodice kolegi na brod malo,vidi silnika,da se malo odmorim a ovi oko mene viču JEBO TE BOG DAJ MALO GAS KUHAJU NAM MAKINE BAR NA 100 GA DIGNI.Reko nema žurbe gledaj da pila ide ko avet.E dok se toga sijetim gdije mi bila pamet.Ija a i drugi uokolo tvrdimo nikad ni s jednim motorom neču proči što sam s tim cvajterskim sranjem a vi sad na sitnice gledate.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eh, rekli smo da to neče bit svađa, mislim da je samo različito mišljenje mene i njega o nekim :D"detajlima" kako ti kažeš.

A u stvari bosniahos, ti si u pravu. ;)
 
B

bosniahos

Guest
-

Da mogli bi na ELEFANTEN TREFEN u SOLLU.Ako nije več prošlo koliko mi se čini.Etima i ja skidam kacigu i naklon do ceste odnosno snijega.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
samo se nadam da će se otusit ta snježina do travnja, na regu moram it!!
P.S. obrađujem gospođu doma, da dobim zeleno svjetlo za ovo :vragek:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Hq8RlqRREfc[/YT]
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Da mogli bi na ELEFANTEN TREFEN u SOLLU.Ako nije več prošlo koliko mi se čini.Etima i ja skidam kacigu i naklon do ceste odnosno snijega.

Ima li taj treffen kakve veze sa zundapima?;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da mogli bi na ELEFANTEN TREFEN u SOLLU.Ako nije več prošlo koliko mi se čini.Etima i ja skidam kacigu i naklon do ceste odnosno snijega.

Hvala na pozivu ali :? tamo ja ne idem.

Josa
I kakvi se rezultati obrade pokazivaju za sad? :D
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, nećemo žurit, sigurno i polako :D
do sezone bi se trebalo riješit :mrgreen:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
4000kn Akrapović za Gileru od 500ccm :vragek:
vrijeme kreni sad!! hehe
od svake plače po 500kn u kasicu, i taman do ljeta bum skupil :)

only positive vibe please!! :weedman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a za ovo mi treba samo 700kn ( bočne torbe ) + caca 2000kn je kofer od 48 litara :rolleyess: koma živa...

dsc04252ax.jpg


dsc04253my.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Znam, Akrapovič je super ali i cjena je...:(, vjerujem da ga ja nebum kupil.
Kofer je u stvari skoro obavezno imat, težko je bez njega biti. Za kofer pogledaj malo Givi, oni su običajno nešto jeftiniji pa možda bude nešto.
A vidim i bočne torbe bi ti htijo imati, imaš svega i svašta na internetu. Dobro pretraži, nađe se svašta i ponekad za dobru cjenu.

Ja sam danas bio u Austriji, malo u šoping za motor. Nabavijo ovo za 50€:

http://www.xenasecurity.com/product/motorbikes/alarm/XXSeries/XX6Yellow/page1/

pa ovo za 25€:

http://www.louis.de/_20ea6070978e42...t_total=19&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10009603

i još ovo za 25€:

http://www.louis.de/_20ea6070978e42...t_total=24&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10025297

Do sad sam najviše stvari kupijo kod Luisa, naravno da ne baš sve. Cjene kod njih su u večini prihvatljive. Može se kod njih i preko interneta nabaviti. I tog načina se koristim jer mi njihova trgovina nije baš za prvim uglom.
Dosta puta se čak isplati nabaviti preko ebay, na primar ja sam nabavijo ovo za pola cjene kod nas, a došlo iz USA

http://viewitem.eim.ebay.eu/-RAM-RAMB178U-Garmin-Zumo-Motorcycle-Clutch-Mount/360390739273/item
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Znam, Akrapovič je super ali i cjena je...:(, vjerujem da ga ja nebum kupil.
Za kofer pogledaj malo Givi, oni su običajno nešto jeftiniji pa možda bude nešto.

Ja sam danas bio u Austriji, malo u šoping za motor. Nabavijo ovo za 50€:

http://www.xenasecurity.com/product/motorbikes/alarm/XXSeries/XX6Yellow/page1/

nemrem vjerovat!!! kod nas u jednom dučanu isti taj sa alarmom 900 kuna!!!
bez alarma je oko 450kn :mad:

budem pričekal za kofer, nije mi hitan do ljeta...
na auspuh sam zapel jer sam primjetil da me vozači u autu ne primjete kad dolazim ili idem petjecat, i dobro mi je prijatel rekal, malo jače tuče Akrapović, al barem te ljudi u autu čuju da si iza njih...
Nexus je inače dosta tih sa original auspuhom...

a i bolje će vuč sa Akrapovićem :supz:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ma kakvi 900 kuna ljudi :supris:, to je više nego duplo. To mi baš podigne pritisak, ajde da je nekih 10-20% višlja cjena ali ovo što ti kažeš :rolleyess:
Eto pogledaj, vidi da te ne zezam

http://www.louis.de/_20ea6070978e42...t_total=49&anzeige=0&page=5&artnr_gr=10001977

Nemoj žuriti, kako i sam kažeš, do ljeta ima vremena da nabaviš kofer. Pretraži internet, ja tako napravim i onda udri najbolju varijantu. A istina da presedim satovima za kompom ali se isplati zaraditi pare sjedeči na dup... :mrgreen:

Isto za Akrapota, pitaj po mailu kolko je direktno kod njih pa vidi dal se isplati...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
par stvai sam papreno platil na povjerenje,
više nema zajebancije, sad sve provjerim prije nego idem kupit, ako treba 3 dana skakat po dućanima, skakat će se 3 dana.

a ne da u istom gradu na jednom mjestu platim 180kn,
a u drugom dućanu 80kn istu stvar.

po Akrapota idem ravno u tvornicu u SLO :), zato ti i velim da imam do ljeta vremena za skupit lovu...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Dobro, onda možemo mirno reči koju na tu temu.

Istina da imaju neki od Aprilia i neki od BMW Rotax motore koje proizvodi BRP-Powertrain GmbH & Co KG (Bombardier Recreatinal Product) u Austriji.

Ovo je citirano iz linka koji si dao:

"The original F650 single-engine was manufactured for BMW by Austrian company Rotax while the bike was assembled by Aprilia. When the F650GS was launched, the full process was brought back in-house."

Tu piše da su sastavljali motore u Aprilii neko vrijeme. Razvoj i proizvodnja je nešto drugo.

Ako na motociklima nije ugražena ista oprema onda ne mogu bit jednaki. Može se reči da imaju isti agregat jer se ugrađuju od istog proizvođača, što znači da mogu bit agregati identični. A sami motocikli, sve ostalo to ti je nešto drugo.

Ja ništa ne tvrdim, te stvari mi nisu opće od neke važnosti, samo velim što sam negdje pročital...
BTW, čini mi se da niti agregati nisu isti, dijele mnogo toga zajedničkog ali nisu isti. BMW ima 4 ventila, aprilia 5...
Ma nije niti bitno, glavno da se vozika i da nije skupo :D..
 

Najnoviji postovi

Na vrh