• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ovo sto si gledao je 4t, pa zato nema prednji lonac. tebi na 2t motoru je taj prednji lonac tamo sa razlogom. rezonancija, ovo ono.. nista ne diraj ;)

ima tu mahera koji bi ti to znali objasniti. do tada si malo proguglaj rezonantne auspuhe..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Znam da na 2taktnim je auspuh bitan jer nema ventila i te seme kao 4taktni motor odnosno auspuh ima ulogu ventila,na neki nacin.

Znaci svaki koji nema prednji lonac mozes znati da je 2taktni?



jos jedno pitanje:
Kakav bi zvuk dobio kada bi ugradio ovaj (ili slican) top na svoj bike,
http://www.njuskalo.hr/motori-dijelovi/ ... as-1038805

Dali bi imao ljepsi zvuk i dali bi imalo ikakve veze sa snagom i to?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
koji nema prednji lonac je 4taktni. u vecini slucajeva.
taj auspuh je za 4t motor. snagu bi mogao samo izgubiti.

tebi treba nesto ovakvo.. ako hoces nesto snage dobiti,
http://www.giannelli.com/eng/prodotti/d ... asp?id=312
2851_Enduro2T.jpg


ili recimo arrow. neznam tko jos proizvodi rez. auspuhe za to.
 
W

weekendfarmer

Guest
Bok ljudi. Vidim da ovdje ima i ljubitelja benzinskih para,a ne samo plavog dizela,pa da se i ja pridružim
 
V

vedo

Guest
Da li je neko imao ili ima iskustva sa skuterima marke "LIFAN".Interesuju me već duže vrijeme.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Koja je cijena za koji model? Ako govorimo o skuterima do 50 kubika onda ti je puno pametnije uzeti rabljenu yamahu aerox ili gileru runner noviji model od 2005, naravno ako su malo voženi i ako je motor u original stanju.
 
V

vedo

Guest
21yes kaže:
Koja je cijena za koji model? Ako govorimo o skuterima do 50 kubika onda ti je puno pametnije uzeti rabljenu yamahu aerox ili gileru runner noviji model od 2005, naravno ako su malo voženi i ako je motor u original stanju.

Zanimaju me motori do 50 kubika,pošto mi treba većinom za običnu vožnju.Interesuju me ovi modeli pošto u mom selu većinom svako kupi novi motor od 50 kubika(naravno LIFAN).Razmišljao sam o polovnom ali novo je novo 8)
 
F

filipkc

Guest
glete mog atx-a predelanog kaj sam del mašinu od freze 350ccm kopa ko ludo

slika0084.jpg


imam apriliju rs 50(tražim desni oklop ako ko ima molim za informacije)

sam0173copy.jpg


tomos automatik(jedan od 3 njih)

sam0171copy.jpg


imam i apn-a z mašinom od petnajstice i s cilindrom od kosilice al sad je trenutno mašina na stolu


kad staviš link od slike moraš ga staviti između IMG kartice da se slika odmah vidi.
zbalija
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Pošto je došlo malo ljepše vrijeme red je da i ja predstavim svoje ljubimce.

Ovaj je za svaki dan.



Uploaded with ImageShack.us

A ovaj je danas izvađen, malo opran, upaljen, provozan i posprema.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
To je Solex 65 godište, pogon na prvi kotač.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Bagerista šta fali apencu,za po livade ili na polje otič je najbolji. Nemoraš traktorom ić a za auto da nepričam.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
apeenac je pila ipo svatko bi ga trebao imati u dvoristu kao i ferčiku :) al ovaj je kud i kamo sposobniji za teze terene(i brzi)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Istina je to što je brži i da ide uz svako brdo,ali ni apenac nije da nemože ič tako gdje ide kroser. Za krosera nema svatko ali za apenca ipak mislim da si ga može svatko priuštit.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Istina je to što je brži i da ide uz svako brdo,ali ni apenac nije da nemože ič tako gdje ide kroser. Za krosera nema svatko ali za apenca ipak mislim da si ga može svatko priuštit.

prošlo je vrijeme tomosa kinesko tržište prevladalo sve živo kupiš kineza za male novce dok tomosa baš i nemoš kupit tako povoljno a i djelovi za tomosa baš nisu jeftini kao za kineze znam iz iskustva jer posjedujem više komada spomenutih motora ....... kodmene u selu ima više kineskih skutera nego ljudi :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
samo da kazem da ne bi bilo zabune Hyosung nije kineski nego korejski motor a to je nebo i zamlja po kvaliteti a i po cijeni,inace hyosung je do prije par godina proizvodio Suzuki motore u svojoj tvornici
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Istina je da ima na svakom čošku tih motora i skutera,ali na oglasniku ima i to dobrih apenaca i dam se kladit da ja 100% bolji od kineskih i na njima zna skoro svako napravit generalku i gdje se sjeti,dva tri ključa i napraviš generalku na putu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh