• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

POPILJ

Novi član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
4
Ovo je moja yamaha dt 80
dsc01379kopiraj.th.jpg
[/URL][/IMG]

dsc01377kopiraj.th.jpg
[/URL][/IMG]

dsc01374kopiraj.th.jpg
[/URL][/IMG]

dsc01371kopiraj.th.jpg
[/URL][/IMG]
 

POPILJ

Novi član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
4
Moja yamaha se svrstava u 125 ccm pa zato vuče ko luda ali ja živim u liki i želim čisti cross da mogu ići po šumi i malo jače skakati u zrak bez straha da će joj puknuti rama...
 
B

BAGERISTA

Guest
Ništa u potragu za krosičem,,,,,,...nema druge.
tražiš,,,ili..??
 

POPILJ

Novi član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
4
Tražim hondu cr 125 ccm...ali prvo moram prodat yamahu dt 80ccm.... :finga:
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
haha carevi
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IgwAsuhf3zU&feature=related[/YT]
 

POPILJ

Novi član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
4
Rekao sam to jer sam prijatelju bio servisirao yamahu dt 125 i tjedan dana poslije svoju dt 80....kada smo kupovali dijelove za 80 ccm i 125 su isti klip i karike..itd.
Pa zato sam napisao da se yamaha 80 ccm svrstava u 125 ccm
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
hoces reci da je isti promjer klipa?
ako i je tako, ne vidim jos uvijek po cemu i kako se svrstava u 125ccm..
i tko to svrstava? osim prilikom registracije :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
na tvoj motor nema smisla stavit kros gume osim ako ne koračaš uopće na cestu al tada bi trebao kupiti i drugi motor...
ja bi na tvoj odmah stavio sm felge, tada bi lezao punooo punooo bolje, jer enduro gume s nekim kockama i to to nije ni za van ceste ni za cestu... probao sam puno tih guma i dimenzija kotaca, doduše ne na ovakvom motoru, malo slabijim al enduro gume su me jako razocarale bas kako kazem i na cesti i van ceste, jedina prednost su sami kotaci na tom bmw-u jer van ceste s sm felgama je manje agilan motor
... mozda i postoji koja guma koja ide na te dimenzije a da lijepo drzi po cesti, ja sam se jako razocara s onima koje sam probao, jest da doduše ja jako puno trazim al i ako izuzmemo to nikada nebi stavio one gume koje bas zovu enduro gume...

al ako preferiras vise voznju cesto i tu i tamo neki bijeli put, ja bi mu stavio 17'' :))

Pozadi mu je 17" a napred 21" šta češ, tako je na enduro. Ispred je veči kotač. Da bi cross gume stavijo to mi ne pada na pamet jer sam onda hladan po asfaltu a najviše sam na njemu.
Inače svakako me zanimaju tvoje iskustva tako da možeš još koju reči na tu temu.
Za sad ne mislim ništa mjenjat jer sam se vač sa kupnjom tog motora dosta bacijo u troškove, onda da sam posredijo neke stvari po svom ukusu i željama opet je tu bila lova. Moram kupit još center stand da ga mogu oprat, proverit ulje i podmazat lanac ko čovijek.
Gume su mi još odlične jer ima nešto preko 4000 km a na enduru se ne potroši puno pa mislim da če izdržat preko 10 000. Opet ako hoču 17" onda treba druga felga ispred a ne samo gume. A u pravu si, više sam na asfaltu, ponekad uđem i u makedam ali tad pazim jer znam da su mi cestovne gume na motoru. Najbitnije mi je da mogu proči, da me makedam cesta ne zaustavi i da idem dalje. Nije mi ni cilj da ga gamjam sa nekom večom brzinom po makedamu. Pored toga sam manjeg rasta a motor je dosta velik pa... znaš i sam kako može motor poblesavit sa cestovnim gumama po makedamu. Dobro je barem to da ima ABS. Imao sam cross i tad sam voleo da se ide malo i na sreddway ali taj je motor bio lagan pa nije bilo problema i glavno: nije bio skup ako si ga dao legnut :rolleyess: :rolfer:. Cross mi je onda prešao preko glave jer se nije moglo na cestu, a teren onda ganjaš jedno te isti. Sad sa ovim imam više slobode pa mi to više odgovara, a i stariji sam od onda kad je bio cross moj favorit.

Bilo bi super i najbolje da imam neke dobre gume za cestu i makedam- enduro gume ali se bojim, kako i ti kažeš, da nebudu za ništa.
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma te cestovne su odlične, kad je mokro tak i tak nečeš prljat tak dobar motor po makadamu, a kad je suho ide i sa tim gumama po pjesku.

koliko sam vidio sa slika, to je sve tvrdi makadam gdje si se vozio po planinama, takve ceste su kod nas na selima bile prije 20 godina...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
U pravu si, tvrdi makedam nije neki problem. Jedino može bit problem ako iza krivine naletiš na drugačiju situaciju pa zbog toga oprez mora se imat na znanju.
Jedno je sigurno, sad treba potrošit gume koje su na njemu jer se pare ne pokupi na drvetu :rolleyess: , a ove gume koje su na njemu u stvari nisu loše, samo nisu terenske.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ti imas 17'' iza al ti je jako uska felga... uglavnom ne postoje (barem se ja nisam susreo) gume za tvoj motor koje bi donekle pošteno držale cestu... uglavnom ti enduri su za neko krstarenje cestom, za ravnice i da se ide do 150 tak zato su gume tvrde i traju jer na ravnici drzi sve :)... po zavojima nazalost sam ih uvijek morao prestrasit jer bi ga kroz zavoj prosao ko traktor, hehe

navozio sam se ja endura i to krstarenje mi se nikad nije sviđalo, a volim endure da mozes na cestu i van ceste al onda neki laksi enduro jer ovaj bmw opet nije bas ni zabavan van ceste jer je pretezak, al bas pretezak... ja ti nebi nikad preporucio da uzmes one enduro gume koje imaju neke kocke po sebi, a sada felge koštaju znam da za bmw vjeorajto i punooo vise nego za ktm al trebao bi probati provozati jednog ovog po cesti pa da vidis koliko je veci gust (osim ako stvarno ne nabacas kofera od 200l na njega pa putujes nekamo) http://www.raptorsandrockets.com/images/BMW/2007_BMW_HP2_Megamoto.jpg

viđao sam ove motore, i neznam kako je kod bmw al kod ktm jako lako enduro pretvoris u sm...

al opet to nije ktm pa bolje nista ne raditi na njemu od tih stvari jer ktm je rađen tako da se samo prebaci enduro ili sm...

neznam šta volis vise, a recimo van ceste ako nisu gume na kramponice dosta opasna je voznja, ok manje je opasna s uzim gumama i neke polucestovne gume (al samo da nisu one na kocke) nego s mojom doslovno slick pozadi al i dalje je opasna ako bi jurilo, ako se ide polako nije uopće opasno ni s supermoto ni s enduro, jedino ak se ide po travi... al recimo po suhoj zemlji, sljunku i sl ja s svojim idem lijepo, al jedanput sam jurio po bijelom putu pa letio preko volana na glavu slomio nogu jer kada zaplese na takvoj podlozi pri brzini većoj od 100km/h su veliki problemi hehehehheeee

a s hard enduro ili kros (samo kros ne ide bas preko 100), s hard endurom sam znao i 150,160 ići po njivama i ulazit u dugee zavoje, po bijelo putu dolje na mirni sav je vristao gotovo 170km/h i nije problem jer ta guma (znači pravo kramponka za hard enduro) mozes da volanom po podu ko na supermotu ulećes u zavoje po zemlji, al opet kazem s enduro (tako nazivaju one kockaste i njima slicne) gumom mozes da zaboravis bilo kakva uzivanja van ceste a da si siguran da kad otvoris gas da te zadnji kraj neće pretjeć... nu jedino neznam sta za nekog uzivanje :D

uglavnom mene bolje i ne pitat za savjet jer ja volim samo sportsku voznju, :D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Znaš i sam da enduro nije cross i nije R, on je nešto između pa ne možeš po terenu ko sa crossom i ne možeš po asfaltu ko sa R.
E sad da okrenemo situaciju, nemožeš sa R iči u teren i nemožeš sa cross na asfalt ko sa endurom. Znači R je samo za asfalt i cross je samo za teren a ja volim biti neovisan pa da idem svugde. Meni to najviše odgovara i ne požalim ako moram zbog toga malo snizit na gasu pa me oni R i Cross predohite u svojim terenima ali oni se zaustave gde ja idem dalje.
Drugo je da nit nisam više omladinac, imam familiju pa mi je malo neodgovorno ako bi terao do krajnije mogučnosti, jer ako onda slučajno ide kap preko...

A guma pozadi mi je 150/70-17, sad jel to usko ili... brat na Yamahi 1000 - na Fazeru ima naravno, širu. Felga na BMW mi je 4.25x17. Da bi ja to nešto kemijao ne dolazi u obzir. Da sam htijo SM onda bi ga kupijo jer košta manje. Istina da mi se oni dopadaju ali su slabi. Večina je od 50 konja i meni djeluju ko street fighteri, mogu rasturat ulicama ali magistralke koje imaju i ravnine a da o AC uopšte ne govorim tamo je sa njima muka.
Nije da volim AC ali nekad se baš mora i na AC.

Posle svega može se doči do zaključka koji nije ništa novo :lol:, a to je da ni jedan motor nije dobar za sve okolnosti pa jih stoga rade više.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
nisam to mislio, zato sam te pitao dali preferiras teren... nisam mislio na R nego na SM i ne na ove polutrkaće strojeve nize kubikaze nego na bmw-a sm 1150, viđao sam ih na cesti...


ja sam ti samo htio reći da koje god gume da stavis nisu nit za cestu nit za teren a da idu na tvoje felge, tj su gume al nece to drzat kozna sta, nevjerujem da ce ista bolje od ovih koje imas... znam kakve felge imas pogledao sam netu, ti otraga mozes staviti jednu super gumu koju koriste za SM sirine 150, recimo mischelin pilot al i snjom se naginju do lakta i drzi al pri brzina od 50km/h di su jaki zavoji a stim motorom to i nemozes izvest jer u takve zavoje nemozes niti brze od cca30km/h jer je pretezak i glomazan, takav motor je za one duze zavoje al u njima stom gumom nisi bas siguran, znaci moras polakse sto automatski znaci manje naginjanje ili gotovo ravno kroz zavoj...

znači imaš motor koji je za krstarenja, i nemores trazit R u njemu i zato ti govorim da koju god gum stavio neces dobiti bas nesto vise od ovih ca sada imas...ija sam rekao da ja na njemu nebi nista dirao i meni se ti motori jako sviđaju al ja bi isao tako krstariti mozda jedanput godisnje pa ga nebi uzeo, uzeo bi taj SM BMW 1150ccm ili 1200 neznam koliko je tocno jer zelim cestovne perfomanse a da snjime polako mogu i van ceste ali polako gdje opet sportiva nemoze...

opet samo kazem s tim motorom koji imas i koji ti je odličan i kojem gume traju po toliko km (dok meni na SM i puno slabijem agregatu traju oko 4000km -zadnja) nemozes staviti neku bolju gumu od ovih ca imas a da zadovolji sve ili mjenjat felge ili je to to koliko sada drzi tako drzi i to je to, na motoru je uzitak i 100km/h po autoputu zasto ne vero je 8)
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
citat: Znaš i sam da enduro nije cross i nije R, on je nešto između pa ne možeš po terenu ko sa crossom i ne možeš po asfaltu ko sa R

samo da kažem da postoji hard enduro i enduro

i to je velika razlika, ogromna
hard enduro je čistokrvni kros motor kojim voze utrke i na njega su stavljena svijetla i samo je mjenjac malo preraspoređen a enduro i tu ima svakakvih tipova, al recimo kako mi kazemo soft enduro tu bi spadao bmw gs ;)
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav svima!

Izbor dobre gume nam uvijek zadaje probleme..
Hoćeš mekanu, bolje lovi cestu, brže se troši i lakše probuši (iskustvo).
Hoćeš tvrdu, neudobna je i ne drži dobro.
Onda je tu širina, šara i ostale karakteristike..
Najjednostavnije je odrediti po kakvim putevima se najviše vozite i u skladu s tim birati gumu. Malo makadama ili malo asfalta ne bi trebalo praviti veliku razliku u odabiru..
Proizvođač guma daje dobru informaciju o namjeni gume za motor, kao i časopisi i forumi, no mislim da treba koristiti gume koje su već dokazane kao kvalitetne i sigurne kroz vlastita i tuđa iskustva. Bitnije od izbora guma je prilagoditi vožnju uvjetima i sve bude u redu..

Lijepi pozdrav!:)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Večeras sam malo pogledao u jednom TC onoga kineza krosera , onaj od 200ccm je 1100 evra a 150ccm čini mi se oko 900e
pristojno izgledaju , izgleda se i kinezi malo popravili , znači nije full cross
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Noviuposlu
Razumem ja tebe, sve ok. Razumem i ovo o hard enduro i soft enduro. Sve je to meni jasno.
A u prijašnjem postu samo sam htijo reči što meni odgovara, što volim i zbog čega a isto i ti znači samo mjenjamo svoja iskustva.
A za gume vjerujem da su za moj motor ove što su gore ok. To su prva ugradnja i još jih i danas montiraju. Ne mislim sad da tvornica baš mora ugraditi nešto super i naj naj što danas postoji ali siguran sam da ne ugrađuju loše gume. Prije bi rekao da ugrađuju motoru prikladne. I da, kako i ti kažeš, to če ostat na njemu jer nit ne želim da idem u SM a još manje da si radim velike troškove.
Inače baš na ove GSe puno se stavljaju kramponice ali opet ti su ljudi stalno na terenu.
Što se težine tiče, moj GS ima dobrih 200 kg. Prvo sam tražijo lakšu enduru od 600ccm ali sve je to bilo sa 50 KS (preslabo), ima još koji pojedinac oko 60. Onda sam gledao endure od 1000 ccm ali to su krave, veliki i težki motori kojeg sigurno nebi kupijo. Tako mi je ovaj GS sa svojom težinom, kubaturom i KS neki kompromis, neka sredina. U plus mu je i to da ima gorivo pakovano nisko, to je ispod sjedala pa se dijo težine prenjelo malo niže.

Kojeg si ti SM od BMW imao na umu, možda ovako nešto:

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=4652
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh