• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
KLE je zakon.. malo troši , pouzdan je , jeftino održavanje...
od mana je sjedalo koje treba prepraviti...

ak se malo rastegneš s lovom ja bi preporučio XTR 660 ... već ozbiljniji motor , ozbiljnijih performansi već na prvo dodavanje gasa mami osmjeh na lice....

KLE je super ako si recesijski nastrojen. XTR daje više motora ali skuplja je rega i gume se malo brže troše .. inače zakon

http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/yamaha-yamaha-xt-660-r-660-cm3-oglas-7406036

http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/yamaha-xt-660-r-660-cm3-oglas-5199323

znam, vozio sam i to, ok je al možda malo preživčano je to za mene...

već sam 10x napisal, skupa mi rega za nešt s čime se ne uspijem par puta godišnje izguštat, još k tome nemam bonusa na osiguranju Tak da 500ccm je gornja granica....
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Prioriteti

Sve je u prioritetima. Matek uživa u motorima, Zwer ima drugih stvari koje su mu važnije. Kao tridesetijednogodišnjaku, nema mi smisla govoriti o recesijskim ili antirecesijskim motorima. To mi zvuči kao loša reklama prodaje i oksimoron. Ako ti se ne uklapa u budžet, ili prodaješ motor ili kupuješ nešto što Zwer traži, a to je motor koji može financirati i najvjerojatnije je manje snage. Tu se pokazuje da čovjek brine o sebi i svojim mogućnostima, a da ne ugrozi financijsku stabilnost.:icon_thumright:

Matek, svaka čast na pilama, ipak u tome vidim samo veliki trošak. A hobija i fantazija ionako previše za današnja vremena.. Svaka čast ako ih možeš financirati..:(nod):
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Sve je u prioritetima. Matek uživa u motorima, Zwer ima drugih stvari koje su mu važnije. Kao tridesetijednogodišnjaku, nema mi smisla govoriti o recesijskim ili antirecesijskim motorima. To mi zvuči kao loša reklama prodaje i oksimoron. Ako ti se ne uklapa u budžet, ili prodaješ motor ili kupuješ nešto što Zwer traži, a to je motor koji može financirati i najvjerojatnije je manje snage. Tu se pokazuje da čovjek brine o sebi i svojim mogućnostima, a da ne ugrozi financijsku stabilnost.:icon_thumright:

Matek, svaka čast na pilama, ipak u tome vidim samo veliki trošak. A hobija i fantazija ionako previše za današnja vremena.. Svaka čast ako ih možeš financirati..:(nod):

Lijepo sročeno i točno tako je.

Ja kupujem motor za gušt, lagani cruizing po lokalnim cestama. Prioriteti su mi jeftina rega pošto nemam bonusa i motor s manjom potrošnjom i jeftinim održavanjem. Imam 30g, taman oženjen i sređujemo si stan tak da mi motor nikako nije prioritet al pošto sam neko vozikalo imao i prije dogovor s ženom je da ga imam i dalje, ali da se troškovi srežu na minimum ...


Nego on toppic, runner jučer prodan, pare su bile na hrpi pripremljene za danas i odlazak gledat neki motor, ali me onda žena poslala u grad po neke gricaklice i sl pizadrije pošto su nam dolazili gosti i ja skrešem auto :( Na sreću nije strašno, strašnije je to što nemgou nikud...


Što se tiće nesreće; Davor i Jelena, R.I.P.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav Zwer
Ovo mi baš nije drago za čuti :(, nadam se da troškovi popravke avta nečeju biti veliki, još više se nadam da oni neče uticati na kupnju motora pošto kažeš da reduciraš troškove.
Kako kažeš, nije strašno (razumem kao nije puno štete) ali pored toga kažeš da se ne možeš voziti avtom, onda baš nije bilo malo :icon_scratch:.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Pozdrav Zwer
Ovo mi baš nije drago za čuti :(, nadam se da troškovi popravke avta nečeju biti veliki, još više se nadam da oni neče uticati na kupnju motora pošto kažeš da reduciraš troškove.
Kako kažeš, nije strašno (razumem kao nije puno štete) ali pored toga kažeš da se ne možeš voziti avtom, onda baš nije bilo malo :icon_scratch:.

Auto složen :)

Ovaj auto mi prati kaktastrofalno loša karma. Non-stop neke piz.... s njime.
Imao sam tamo u 12 mj prmetnu u kojoj sam naletio na srnjaka i koji mi je skršio lampu, žmigavac i masku, malo nastradao blatorbran, hauba, branik. To sam pokrpao i vozio se s tim dijelovima jer mi majstor kojem vozim nije baš imao vremena a i auto mi treba svaki dan...

U subotu sam se zbog nepažnje zabio u stražnji kraj vozila ispred sebe. Na sreću brzina je bila jako mala, možda 20max 30kmh al dovoljno da napravi štetu. Stradala je druga lampa, i kiler vode te malo limarija. Kak je škoda naprijed sva šuplja nosač maske se od udarca savinuo i pritisnu hladnjak vode taman na onom rubnom spoju između aluminija i plastike te je iscurila voda. Klima je na sreću ostakla cijela...

Dobra stvar je u svemu tome što auto koji je bio ispred mene vozio moj susjed - frend te smo to brzo riješili . dao sam mu policu osiguranja nek se naplati i priča rješena. Napoštenije i najbezbolnije rješenje...
Druga pozitivna stvar je što za aute iz VAG grupacije skoro pa u pekari možeš kupit lampu i to po povoljnim cijenama. Tak da me taj sport; obadvije lapme ( s maglenkama i motorićima), obadva žmigavca, kiler i maska isplao ispod 200 eur. Frendu mehaničaru s kojim sam jučer od 16 do 23h klepao to uvalio 200kn i još me čeka 100 eur lakirera.... Sve u svemu nije tako strašno....


Što se motra tiče danas poslije posla idem pogledat jednog KLE-a :)

edit: da nadopišem još malo u svezi loše karme mog automobila. Tamo u proljeće prošle godie zaletila se neka baba u mene. Ona je bila kriva i šteta mi je u roku 15 dana isplaćena i to 2x više nego sam platio popravak. Sve me bolilo pa sam išao na hitnu - lagani potres mozga i trzajna ozljeda vrata te sam po preporuci doktora ˇ" čuj znaš da za to možeš izvuć pare, jesi zainteresiran, ak jesi evo ti broj i nazovi ovog čovijeka" Jja sam nazvao tog čoijeka te su me baš prošli petak zvali da dođem po pare. Dio tih para ide u motor :)
još malo loše karme:
Tamo negdje u 8 mj 2011 vraćam se iz vukovara u zg i negdje nasred ničega mi na autocesti izleti pas. Opet isplaćena poštena odšteta a uloženo u popravak 60kn kolko dođe novi žmigavac....
negdje u 5 mj 2011 isto autocesta Zagreb - Karlovac, ujutro kad sam išal na posal za zg izleti mi fazan i skroši šoferšajbu. Još uvijek se sudim s autocestama al vjerujem da će bit dobra odšteta
JOš k svemu tome pogaženo 6 srnjaka, 3 lisice, 3 zeca, 4 psa.... ( ne zajebavam se..), srnjaci su završili u loncu, od većine nije bilo nikakave štete..
Taj auto imam kod sebe 2.5 god i napravio sa s njime 200 000... S autima prije napravio sam puno više km i nikad nisam ništa imao...
 
Posljednje uređivanje:

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
ti ni na posel nemoraš ić...

samo se povremeno provozaš s autom :icon_lol:

za koliko para kupuješ kle?
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
ja bi na tvom mjestu eventualno par eura još na hrpu i našao solidan model od 2005. samo zato jer je ljepši inače zbilja bomba motor...

stari je imao jedno kraće vrijeme KLE... to je neuništivo.. i zbilja je pravi low budget motor.. mala registracija , malo troši....
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ja bi na tvom mjestu eventualno par eura još na hrpu i našao solidan model od 2005. samo zato jer je ljepši inače zbilja bomba motor...

stari je imao jedno kraće vrijeme KLE... to je neuništivo.. i zbilja je pravi low budget motor.. mala registracija , malo troši....

Nije meni bitno koja je godina, glavno da je stanje u šeraf tvorničko. Glupo mi je sad forsat novi model pa uzet šrot...

budget je limitiran na tih 2500....
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ja sužavam izbor :) , 2 sam pogledo i ostaju opcija, idem uskoro pogledat još jednog...

ovo mi je daleko za ić gledat i tu mi ostaje opet problem skupog osigurnanja. Imao sam takvu yamahu i bio sam prezadovoljan motorom :)
yamaha-xt-600-600-cm3-slika-18173782.jpg

http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/yamaha-xt-600-600-cm3-oglas-6603494

ovog sam pogledao, motor je jako uredan jedino ne pušim tu kilometražu jer motor ima primorske tablice...
kawasaki-500-cm3-slika-22322789.jpg

http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/kawasaki-500-cm3-oglas-7872332
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
ako imaš 50 % bonusa to je 500 kuna razlika u registraciji....

a i pokušaj se dogovoriti s vlasnikom da ti ga on registrira.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Zwer
Pročitao sam tvoju priču o avtu :(think): Što prije kupi motor pa da ti onda auto stoji u garaži jer mi nešto kaže da je tako najbolje.
Puno sreče u kupovanju motora :icon_e_wink:.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ali stvarno mi je pun kufer tih muljatora i prevaranata!:(punch)::fiery:
Pa gdje god dođeš ili nešto kupuješ, svi te hoće oderat do papaka. Više čak nema pravila ni kod novih stvari, sve je šrot roba.
Gledali smo ja i rođak neke aute, uvoz iz Švicarske i takve spike...
Mercedes AMG, avantgarde oprema, koji ima prednji odbojnik od classic-a, oksidirala mu maska, o laku da ne pričam, sa folijom na trećem štopu da izgleda nova.. Mislim stvarno..!:icon_hang:

Bratu se nudila zamjena za njegovu CBR 600 RR. Neki skuter od 150 ccm, uz nadoplatu. Skuter ne ide s mjesta, jedva do stotke, ovaj tvrdi da treba nešto poštelati u frgiću... Katastrofa! Već sam toliko rezigniran da više nisam ni ljubazan kad pregovaram, već im sve kažem u lice. Em ti ga hoće uvalit' , em još radi majmuna od tebe.. :(envy):
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ma ljudi su svakakvi, 99% ljudi ti oće uvalit mačka u vreći... Poludim kad mi nahvali neku stvar preko telefona a onda dođeš tamo i vidiš šrot... Dobro je samo ako se daleko ne putuje.

Sad sam zapel za onu yamahu par postova iznad al ta yamaha je u hebenoj PULI! Sad ja imam do pule 2 dana jahanja, zavozit ću minimum 100 eur a strah me što ću nać tamo...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Sad sam zapel za onu yamahu par postova iznad al ta yamaha je u hebenoj PULI! Sad ja imam do pule 2 dana jahanja, zavozit ću minimum 100 eur a strah me što ću nać tamo...

odeš u pulu busom ,a natrag motorom,tak je napravil frend sa posla....:icon_mrgreen:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
pogledaj jedno 7-8 motora do sad, sve šrotovi....

yamaha mi dalekoooo al mogo bi :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh