• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
...... samo kam bu opalo drvo ponekad sam bog zna :(giggle):[/QUOTE]

Na pod :(clap):
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Što bi bilo kad se pila upali i radi neko vrijeme nekih par minuta pa se ugasi i neće više upaliti, kad odstoji par sati ponovno upali i opet se gasi nakon par minuta.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
prvo kad se ugasi u tišini polako otvaraj čep goriva , ako čuješ fssst znači da u rezervaru radi vakum ...provjeri odzračnik ..

ako to nije navali na bobinu , tj kad krepa provjeri da li baca iskru ...e tu je kvar zajebaniji , ima na 10-tak stvari za provjeriti , ako baca iskru preventino probaj sa svječicom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Počeo si da preporučuješ zamjenu svjećice , očekujem da je sledeće zamjena karburatora , valjda , tak' su meni pričali ? :(giggle):
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Imam motorku 029 Stihl. Pali odlično i radi u leru ali ne prima gas,samo se guši. Ispuhao sam karburator i stavio nove membrane ali ne pomaže opet isto. Kaj da joj radim?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
promjeni crijevo dovoda goriva i filter u karburatoru ..pod uvjetom da si ostalo odradio kako treba .
valjda je filer , čok , auspuh provjeren ?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Najprije skini auspuh pa probaj bez njega onda kreni dalje s provjerom!!
 

dane949

Novi član
Tu od
4 Lip 2013
Poruka
14
Jedno pitanje vezano za filter goriva,jel on samo u jednom smjeru smije propustati gorivo,tj. od rezervoara prema karburatoru dok u drugom ne smije propustati?

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 

dane949

Novi član
Tu od
4 Lip 2013
Poruka
14
Sta bi moglo biti da motorka inace bez filtera goriva vrati sve gorivo u rezervoar iz crijeva nakon duzeg stajanja?Ja sam mislio da je do filtera i da je on taj koji ne dozvoljava da se gorivo vrati u rezervoar?

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
To je normalno. Ako testera ima pumpicu za gorivo pritisneš da se sistem napuni, a ako nema potegneš uže par puta dok ne povuče gorivo i opet mora da upali bez obzira na,to koliko je stajala. Kasnije dok je zagrijana ide na prvi potez.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sta bi moglo biti da motorka inace bez filtera goriva vrati sve gorivo u rezervoar iz crijeva nakon duzeg stajanja?Ja sam mislio da je do filtera i da je on taj koji ne dozvoljava da se gorivo vrati u rezervoar?

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
tu se dešava par fizikalnih zakona i nema smisla izmišljati toplu vodu ..vrati filter bude malo bolje .

ja još uvjek nisma vidio pilu koja nakon stajanja par dana pali na jedan potez špage , to je utopija
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije utopija (želja) moja stara Stihlovka pali od prve nakon dugog stajanja (zalijem karburator sa malo benzina ):icon_fU:
 
E

el pibe

Guest
Željko moja pali uvijek na prvi potez.Ja sam svoju nadmudrio namotal sam na nju 20metri špage.Jedini problem kaj neki put moraju biti dva da bi ju zapalili, jedan drži motorku a drugi se mora zabežati sa kurblom i već nakon 10m nema da ne zapali:icon_thumright:Tak da morem reći da ponekad pali i na pola poteza,ako je sve kak spada.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Kolege pomagajte kako znate :=:)..Radi se o stihl ms 230..Stojala je neko vrijeme nije radila i kada ju upalim nije htjela primati gas i tesko je palila..Jućer ju odnesem u Stihlov servis opisem sta joj se desavalo.Danas zovu motorka napravljena,upalili su kad sam ja dosao kao sve je uredu samo je bila rastelana.Uredno su naplatili i mislio sam da su rjesili:mur::mur:.
Kad sam dosao kuci da ju probam opet skoro isto samo upali sada bolje na 3potezanja a prije 15x ju je trepalo povuci da upali.Nece da prima gas a o rezanju da nepricam nikako..Kompresija je ok,,sta vi predlazete da dalje napravim.Nosit ponovo u servis ili nesto drugo...Hvala unaprijed
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Odnesi je odmah da ti naprave o istom trošku. Očito nisu bili dovoljno obzirni jer su je trebali gasirati.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh