• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK Labin SS strižna kosa

jooly

Novi član
Tu od
15 Lip 2013
Poruka
14
apokaptus . . . . ma to za obrnute rucke i spejs satl malo jeste smesno al ja sam probavao i sa ruckama da ne okrecem pa nece da pali rikverc sa kardanom.


jooli. . . . . sinhronizovani prenos za prikolicu jesi mislio kad si napisao to na onu blokadu da vuku i tockovi prikolice zajedno sa prednjim ja neznam strucno objasnit nego ovako po seljacki pozdrav

Da, na to sam mislio. Rucica od kardana treba da je u povucena skroz nazad i onda se kardan(i tockovi prikolice ili nozevi freze) okrecu zajedno sa prednjim tockovima. Definitivno se na mome ne moze ukljuciti 1 ili 2 brzina kardana zajedno sa rikvercom iz sigurnosnih razloga (opasna je freza u rikvercu). Prefrezao sam sate i sate sa njim i to nisam nikad uspio uraditi, Mozda treba nesto prepraviti u mijenjacu. Moj je ovakav: View attachment 5666
 

Prilozi

  • d3d4f57b8ad2-308x231.jpg
    d3d4f57b8ad2-308x231.jpg
    15.6 KB · Pregleda: 306
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pitacu drugara kod njega su fiksne rucke i ima kosu ali je samo par puta koristio . da vidim kako je kod njega. sa obrtnim ruckama trebalo bi da ima neki patent koji oslobadja taj mehanizam prilikom zakretanja rucki koliko mi se cini.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
vica........tako mislim i ja da bi trebao neki sigurnosni patent da bude na ruckama ali koliko se sjecam vec sam rasklapao par puta mjenjac i koliko se secam nije bilo nista da sam zapazio na ruckama ali moguce je pa cu cim uhvatim vremena otvoriti poklopac i javim se sta i kako izgleda
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
tu nesto onda nije u redu ako nece ubaciti.kardanski prenos nema veze sa biracem brzina.radi preko brzina jedino u sinhro pogonu a tako se neradi sa kosom jer je prespor. treba u brzom kardanu da radi.nesto tu nije kako treba .najgore sto je jako redak labin sa kosom kod nas jer je dosta losiji u kosenju pa sa imt 509 vecinom kose.jedino ako kosa malo blokira ubacivanje u kardanski prenos ali kad se popusti kvacilo i ponovo razdvoji trebalo bi da uskoci.

Kod kosenja sa labinom uvijek mora prvo da se ubaci u rikverc,odnosno za kretanje naprijed pa tek onda da se ukljucuje kosa,obrnuto sa iskljucivanjem. Ja kosim sa labinom vec deset godina i pokosio sam vise od 350 hektara i ne bi ga mijenjao ni za jednu kosilicu. Doduse namontirao sam kosu od gorenja mute jer je puno bolja od njegove originalne.

Uvijek se mora kosa iskljucivati kod prebacivanja brzina,znaci noz ne radi kod vracanja nazad kad pocne kosa da gura travu.
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
tu nesto onda nije u redu ako nece ubaciti.kardanski prenos nema veze sa biracem brzina.radi preko brzina jedino u sinhro pogonu a tako se neradi sa kosom jer je prespor. treba u brzom kardanu da radi.nesto tu nije kako treba .najgore sto je jako redak labin sa kosom kod nas jer je dosta losiji u kosenju pa sa imt 509 vecinom kose.jedino ako kosa malo blokira ubacivanje u kardanski prenos ali kad se popusti kvacilo i ponovo razdvoji trebalo bi da uskoci.


možda je kvaka u tome što je rijetko korišten u toj kombinaciji. hrđa, mehaničko oštećenje isto su mogući uzroci.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
dobro pokusacu i tako nego dali ima nekakav patent da dok rucke ne okrenes nece da ubacuje kardan i rikverc kao nekakva zastita mislim pa da mi nije tu nesto zatajilo zahvaljujem se na pomoci pozdrav
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Bez obzira kako su rucke okrenute kod svih labina i starih i novih ne moze se ubacivati u rikverc kada je ukljucen kardan,osim kada je sinhrono,a to pak samo koristis za prikolicu. Nemojte ljudi djaba.roviti po mjenjacu.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
dongfeng . . . .
dobro svatam sad nemoze ali zasto kako moze kupio sam kosu al nemogu je pokrenuti
mora biti neka caka da je upalim da bi kosila samo neznam kako
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
dongfeng . . . .
dobro svatam sad nemoze ali zasto kako moze kupio sam kosu al nemogu je pokrenuti
mora biti neka caka da je upalim da bi kosila samo neznam kako

Malo sam citao ove tvoje predhodne poruke i vidio da ubacuje kardan u brzinu kad je mijenjac za kretanje u leru. Nije mi nikako jasno zasto nece da ukljuci kardan kad ovaj mijenjac za kretanje prethodno ubacis u rikverc. Oko mene bar deset ljudi kosi sa labinima i sva mudrolija je prvo rikverc pa onda ukljucivanje kardana. Ako nece ovako da ukljucuje onda je neki defekt na mjenjacu.
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
dongfeng . . ,
bas tako kad su u leru tockovi pogona kosa ubacuje u pogon i radi super brzinom videcu sta je u pitanju ima kod mene covek isti motokultivator kao moj i kosi sa potpuno istom kosom a moj nece
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
seljacic
to je sad vec mozda najbolje pitanje toga se nisam ni setio ja sam ga ovakvog kupio sta ako nije imao ako su naknadno stavljena jel onda nemoze ili samo treba nesto prepraviti pozdrav
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
seljacic
to je sad vec mozda najbolje pitanje toga se nisam ni setio ja sam ga ovakvog kupio sta ako nije imao ako su naknadno stavljena jel onda nemoze ili samo treba nesto prepraviti pozdrav

pa sad neznam,ja sam svog kupio sa okretnim ručkama a znam da je bio bez okretnih i da kod takvih ima nešto manje poluga nego kod mtk sa okretnim ručkama.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Mojemu se ručke ne okreču a ima samo jednu ručku za brze,spore i menjač.Ovaj sa okretnima ima posebno ručku za brze-spore a menjač je druga ručka.Osim poklopca menjača i ručki druge razlike u menjaču koliko ja znam nema.L.P.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Mojemu se ručke ne okreču a ima samo jednu ručku za brze,spore i menjač.Ovaj sa okretnima ima posebno ručku za brze-spore a menjač je druga ručka.Osim poklopca menjača i ručki druge razlike u menjaču koliko ja znam nema.L.P.

ali sam poklopac mjenjača dozvoljava primjenu ručke sa dodatnim komandama. mislim da je ipak tu caka. no sačekajmo kolegu mtd da se vrati sa g.o pa da nam on pomogne oko toga. ili da neko postavi slike mtk bez okretnih ručki,odmah ćemo znati jel u tom grmu leži zec
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
gbas.jpg

fqdd.jpg
Slike od menjača bez okretnih ručki.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
niti jednom labincu koji nema okretne rucke nemoze kardan raditi u rikvercu,to je napravljeno iz sigurnosni razloga,ima jedna osovina ispod poklopca koju bi trebalao isfrezat na godalici,i kad se to ucini onda se moze ubacit u rikverc a da kardan radi.
ja sam to mislio sebi radit posto zelim stavit roto kosu za vocnjak,ali sam se odlucio za nove rucke "okretne" s kojima se dobiju novi zupcanici da se moze saltat rikverc+kardan,to je pri razlog a drugi je dok frezem ove stare rucke su mi prenisko i slomim se cili dok isfrezem vocnjak-vinograd itd,je da su skupe al jbg ,to je za cjeli zivot
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
vitomire dali bi mogo da nabavis sliku te osovine koju treba preraditi pozdrav
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Svaki SS može u rikverc frezati ali prvo treba stavitit u rikvec a onda uključiti brzu ili sporu frezu .
Ako to tako ne radi znači da je netko petljao u mjenjaču ili da je krivo sastavljeno u tvornici .

Nema to veze dal su okretne rućke ili ne .
Ako to treba popraviti zahvat nije mali i ne može ga napraviti netko nestručan ..
Uglavnom ništa ne treba glodati niti ne treba nove ili druge zupčanike ..

Ako baš hočeš totalno izbaciti tu blokadu treba maknuti dio dugačak cca 15 mm ,clindričnog oblika promjera 8 mm
 

Najnoviji postovi

Na vrh