• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MTK Labin SS strižna kosa

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
obican trafo aparat nemoze nijedan da vari bazicnom elektrodom zato sto treba jednosmerna stuja. nesto sam razmisljao da iseces onaj kruzni prsten za kacanje ,a donji nosac uklopis kraj gornjeg i imaces jak prikljucak. ako iseces onaj krug od cevi dobices ugao za kardan prilikom manevrisanja jer se moze desiti posto je duzi da ti bude tu zakacivao. a reci mi posto imas prikolicu i cirkular jer nemozes da iskoristis prednji deo jednog kardana . na drugom delu odseces krst i ubacis prikljucak sa ovim kakav ti je na prvom delu kardana. neko radi na cev u cev ili ti je spojka na zljebove.

Ovde se vidi ruda na mojoj prikolici http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=19315&page=235

Videcu da slikam kad uradim rudu pa cu postaviti slike, ova na kosi ce biti cev u cev pa onda ta cev zatvorena sa prednje strane plocevinom od nekih 8mm a na nju navarena debelozidna cevcica unutrasnjeg promera 22mm koja ulazi u vucnik pa kroz vucnik i tu cevcicu bolcn.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ovde se vidi ruda na mojoj prikolici http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=19315&page=235

Videcu da slikam kad uradim rudu pa cu postaviti slike, ova na kosi ce biti cev u cev pa onda ta cev zatvorena sa prednje strane plocevinom od nekih 8mm a na nju navarena debelozidna cevcica unutrasnjeg promera 22mm koja ulazi u vucnik pa kroz vucnik i tu cevcicu bolcn.

radis kao na prikolici iznova prikljucak . mozda je i lakse tako .ja sam mislio da iskoristis vec postojeci prikljucak kose posto donji nosac sa biksnom se odvrce pa da ga samo navaris na gornji sa postojecim parcetom okrugle cevi , i na to parce okrugle navaris nastavak okrugle za produzetak. ali mora se seci i variti i ovako i onako ,pa kako ti je lakse ti radi
 

SAME TAURUS 60

Novi član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
27
Pozdrav.
U fazi sam izrade tockica za kosu,nabavio rotirajuci kontejnerski tockic...imal ko vec napravljen da mi olaksa posao.
Hvala.
 
S

staffmen

Guest
Pozdrav.
U fazi sam izrade tockica za kosu,nabavio rotirajuci kontejnerski tockic...imal ko vec napravljen da mi olaksa posao.
Hvala.

To mislis koristiti u kosnji, ili samo dok ju prevozis s jednog mjesta na drugo?!

Samo da ti napomenem, ja sam to probao na striznoj za vrijeme rada, i samo je otezalo posao.
 

SAME TAURUS 60

Novi član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
27
To mislis koristiti u kosnji, ili samo dok ju prevozis s jednog mjesta na drugo?!

Samo da ti napomenem, ja sam to probao na striznoj za vrijeme rada, i samo je otezalo posao.

Pozdrav.
Ma samo za transport kose.Napravio sam tockic i zadovoljan sam.Lako i brzo se postavlja i skida.Veoma je prakticno.LP
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
Evo par jucerasnjih slicica, kosa isprobana :(rofl):



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Trava veoma velika i polegla, kardan nisam zastitio pa je kupio travu i namotavao, morali smo zbog toga odgrtati travu za sirinu kultivatora. Kompletan utisak je zadovoljavajuci, mladjem sinu bilo zanimljivo da vozi i celu parcelu od 30 ari je pokosio sam. Kao sto se moze videti na slikama brije do zemlje i ja sam prilicno zadovoljan sa njenim ucinkom :cool2:
Kosa je malo sarena jer nisam imao plave farbe ali me estetika i ne zanima previse, vazno je da je zasticena od korozije i da radi svoj posao. Vidi se koliko sam morao produziti rudu i pomeriti sediste, takodje i novi kardan
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
produzetak oko pola metra.skoro sam u oglasima video ovakvu slicnu kosu zakacenu za labina. i sad nema u oglasima nigde. samo je sediste otprilike bilo skroz nazad i malo je drugaciji polozaj kose. a slican ram da kazem skoro istovetno.otprilike ga je i taj prepravljao
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
Ha, zaboravio sam reci da sam i sa gumama zadovoljan :(y):, bilo je malo slajfovanja uz brdo dok se vozilo preko otkosa ali kad smo pomerili travu tad grebe i vuce bez problema :icon_thumright:.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad je zeznuto stavi lance. zgodnije ide. ili namotaj duzi lanac oko tocka ukrug
 

Deex

Član
Tu od
1 Ruj 2012
Poruka
62
kad je zeznuto stavi lance. zgodnije ide. ili namotaj duzi lanac oko tocka ukrug


Nisu bili potrebni lanci, klizalo je samo zbog debljine otkosa (dok ne izbaci pokosenu travu ispod tocka). Mislim da bi i sa lancima proklizavalo na debljem otkosu :(nod):
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Pozdrav svima.
Interesuje mu u vezi brzina kardana. Posto ima na mtk tri brzine kardana,brza,spora i sinhrona. U koju brzinu je najbolje kositi?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pozdrav svima.
Interesuje mu u vezi brzina kardana. Posto ima na mtk tri brzine kardana,brza,spora i sinhrona. U koju brzinu je najbolje kositi?


U najbržoj. barem za labinca to vrijedi
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
To je dmb mtk,ima menjac i kacenje isti ko labin od 10ks. Znaci prva brza tockovi i brza za kardan. A do kog nivoa se dodaje ona polutecna mast u pogon kose? Ono je vise gusto nego tecno,mora se mazalicom ubaciti
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cek malo ,jel tebi bocna kosa ili sto je iza mkt. trebalo bi da se okrecu rucke i kosis rikvercom .jedino ako je bocna ides napred .imas kakav cep sa strane pogona gde bi trebalo sipati. to bi trebalo biti mera. najbolje da ima slika koja da nebismo napamet. ali otprilike trecina do pola kucista treba biti.
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Da da,okrecu se rucke i rikverc postaje prva brzina i u njoj se kosi. Barem tako pise u prirucniku. Kosa je ceona od IMT-a 130cm. Ista kao za labin veliki i za goldoni.

Ali ona mast je bas gusta,tesko je odrediti da li je bas pola napunjeno,dal se sipa tu ulja?
 

SAME TAURUS 60

Novi član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
27
Da da,okrecu se rucke i rikverc postaje prva brzina i u njoj se kosi. Barem tako pise u prirucniku. Kosa je ceona od IMT-a 130cm. Ista kao za labin veliki i za goldoni.

Ali ona mast je bas gusta,tesko je odrediti da li je bas pola napunjeno,dal se sipa tu ulja?
Pozdrav.

Sve zavisi od stanja na terenu...od velicine trave i konfiguracije terena.
Za IMT-ove kose ide SAE 80-90 o.4l i MAST o.2kg te se to dvoje pomijesa i ubaci na cep predvidjen za sipanje.
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Pozdrav.

Sve zavisi od stanja na terenu...od velicine trave i konfiguracije terena.
Za IMT-ove kose ide SAE 80-90 o.4l i MAST o.2kg te se to dvoje pomijesa i ubaci na cep predvidjen za sipanje.

ovde kod mene je sad u prvu ruku bas velika trava,do 1metar visine. ja sam kupio neku kao specijalnu mast za taj pogon kose,pogledacu koja je marka i sta je to,zuta je boca.
nisam znao da se to mijesa,a samo da stavim ovu mast,jel ce biti kakvih problema
 

SAME TAURUS 60

Novi član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
27
to je neka
REDMA O
polutekuca mast za prenosnike,proizvodnja MODRICA

Skoro pa uvjek ja koristim brzi pogon kose,a ako je velika strana i trava,onda spora od pogona tockova i kopacke na noge :(giggle)::(giggle):
To je ta mast zasigurno.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Narode...imam super specijal onu njegovu kosu. E sad...dole pri dnu kose ima ona ko okrugla glava sto pretvara rotaciono kretanje u linijsko...znate na sta mislim sa obje strane ima po jednu mazalicu za podmazivanje. i sad...skroz ispod te glave dole gdje gleda u zemlju...ima jedan saraf... u zadnje vrijeme mi se poceo stalno odvrtati...koliko god da ga stegnem...kosim malo, pocne kosilica da drnda...ja odma na kvacilo izvacim kosilicu iz brzine...pogledam saraf on se odpustio.


E sad...sta moze to da bude? Koliko uopste taj saraf treba biti stegnut?


Ako nisam uspjeo dovoljno dobro objasniti o cemu se radi recite slike cu staviti...
 
Na vrh