• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nemre biti ko od vladike,jer kolko znam vladika ima dvocilindrični motor a tvoj je četverocilindričan..od t 40 isto sumljam da može jer je razlika u snazi i različiti je tip motora( t40 je zračnjak a tvoj je vodeno hlađenje)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pumpa sa t40 je ista kao i na 82 i 52, ako se dobro sječam, samo kod 82 se podmazuje iz kartera, a kod t40 treba sipati ulje u pumpu.......

kod jedne serije 82, svjetlo smeđa boja traktora, sam vidio pumpu kao kod t25, samo za 4 cilindra, jako su slične, rotaciona, nije bila klipna i samo na tom traktoru sam vidio takvu pumpu i nikada više na nitijednom rusu, pa vjerojatno imaš takvu, e sada, da li možeš staviti klipnu, to neznam..........
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Sve te pumpe su konstruktivno napravljene tako da se svaka može staviti na sve , e sad , uglovi i količine su neka druga stvar , uglavnom svaka će na svemu da radi ali dali ćeš imati punu snagu i punu iskorištenost motora to je neka druga priča
 
M

mario rus

Guest
neznam savo imao sam u ponudi pumpu od t 40 za malo love pa sad mozgam jer ako bi isla klipna radije bi je stavio nego ovu svoju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ti bi da staviš rotacionu od T40 umjesto svoje dosadašnje linijske na 82ki ako sam dobro razumio ?
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
slika-126292-2010-10-1286433888-thumb.jpg

Evo ovakvu kolega mario ima boš pumpu na svom belarusu slična ko za vladimirca samo što je 4 klipna
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Ima li rus 82 one rucice s desne strane volana? Te rucice idu s razvodnilka? Gdje se nalazi izlaz iz razvodnika, iza na izvodima/ventilima?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Stariji modeli imaju klasično kao i na 52ki , onda imaš ajde tako da kažem novije modele sa finom hidraulikom pored sjedišta
Šta tebe konkretno zanima ?
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
One tri rucice kraj volana za upravljanje vanjskom hidraulikom? Ima li to 82ka i kud je to spojeno?

Edit: ili je jedna rucica za poluge? Jedni dvoradni izvodi su iza, a jedni ispred kabine?
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ima to 82ka , od te tri ručice dvije su ti za te dodatne dvije komande
E sad neke imaju i ''finu'' hidrauiku (ručica pored sjedišta)sa time nemam iskustva ali i one u svakom slučaju imaju još dvije dvoradne komande kao i stari modeli
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moj je imao 4 ručice pored upravljača.......

i sa desne strane ručicu od stimanja hidraulike, koju sam ja blokirao u jednom položaju........
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima to 82ka , od te tri ručice dvije su ti za te dodatne dvije komande
E sad neke imaju i ''finu'' hidrauiku (ručica pored sjedišta)sa time nemam iskustva ali i one u svakom slučaju imaju još dvije dvoradne komande kao i stari modeli

Ručica kod sjedišta kad je iznad zubića miruje ako puštaš ispod zubića pušta dole ako dižeš iznad zubića diže kad pustiš miruje .
 

Mehaničar Jole 1

Novi član
Tu od
21 Svi 2013
Poruka
5
pozdrav ljudi imam problema sa rusom 82 stara tipa traktori su zvjerke inace jedino me volan u zadnje vrjeme počeo zezat recimo kad devetom krenem odjednom se točkovi počnu uvlacit unutra-van razmak trapa je ponovno namješten i dobar je.on naprjed ima onaj stup u koji ide ulje ima dosta ulja jedino nekad kad naspem pun stup izbaci van.jel neko takav problem nek kaže bio bi mu zahvalan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Za cimanje točkova može biti više uzroka , ajde da krenemo redom
Imaš li lufta u krajnicama ?
Pjeni li ti se ulje u rezervoaru volana ? Znači ima li mjehurića kada pogledaš kroz čep za sipanje dok traktor radi ?
Koliko lufta imaš u volanu kada je traktor ugašen a koliko kada je upaljen ?
 

Mehaničar Jole 1

Novi član
Tu od
21 Svi 2013
Poruka
5
Za cimanje točkova može biti više uzroka , ajde da krenemo redom
Imaš li lufta u krajnicama ?
Pjeni li ti se ulje u rezervoaru volana ? Znači ima li mjehurića kada pogledaš kroz čep za sipanje dok traktor radi ?
Koliko lufta imaš u volanu kada je traktor ugašen a koliko kada je upaljen ?

nemam lufta na krajnicima,stegnio sam ih skroz do kraja.nepjeni se nema mjehurića.lufta ima u granicama normale.jedna stvar me muči to je traktor 78 godište može bit da su se ona dva zupčanika u rezervoaru volana potrošila.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ne troši se to tako lako
Jesu li ti točkovi paralelni ?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Taj problem smo mi rješavali isto na jednom staeom ihc isto je tak kotači nisu ravno išli nego lijevo desno malo a sve je bilo dobro..i sad neznam točno ali mislim da su malo zategli sponu,da nije bila isto nego prednji kraj guma je bio malčice van od stražnjeg i više nije to radil...moral bi pitati tatu kaj su točno napravili...a isto ko u autasa prednjim pogonom,prednji dio guma štela se malo prema van,pa pri vučni silama kotači se ravnaju i ide ravno
 

Mehaničar Jole 1

Novi član
Tu od
21 Svi 2013
Poruka
5
jesu paralelni su to mi je stari odma napravio ponovno uštimo mislio sam da je to a nije onda samo dotezali onu kontra maticu dolje na stupu volana mislim 41 ključ a nije bilo ni do toga stvarno više neznamo šta je
 

Ivica12

Novi član
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
20
Dali netko ima za prodat straznju kuku za kopcanje prikolicu, onu koja ide na poteznice od hidraulika za mtz-a
 

Najnoviji postovi

Na vrh