• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Radni tlak servo volana na 82 jel zna netko.
Promjenjene sve gumice i stavljena nova pumpa a on je i dalje tvrd na volanu kad se ugrije,dok je hladan još je donekle.
naznam jel me muči tlak ili onaj ruski orbitol.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Reče da ti je orbitrol ?

Skini povratno crijevo koje ide sa orbitrola u rezervoar i stavi ga nekako da se povrat uliva kroz čep za sipanje ulja tako da možeš da vidiš količinu ulja koja se vraća. Onda kad je vruć motaj volan u stranu i pa gledaj odnos povrata u odnosu na silu koju si rukama upotrijebio na volan pa nam javi ?
Isto pogledaj količinu povratnog ulja kada namotaš točkove do kraja a ti vučeš volan na istu stranu ?
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Reče da ti je orbitrol ?

Skini povratno crijevo koje ide sa orbitrola u rezervoar i stavi ga nekako da se povrat uliva kroz čep za sipanje ulja tako da možeš da vidiš količinu ulja koja se vraća. Onda kad je vruć motaj volan u stranu i pa gledaj odnos povrata u odnosu na silu koju si rukama upotrijebio na volan pa nam javi ?
Isto pogledaj količinu povratnog ulja kada namotaš točkove do kraja a ti vučeš volan na istu stranu ?
Savo stalno ista količina ide na povrat,jedino kad promjenim smjer motanja malo se crijevo trzne.
Rasturio sam orbitrol,raspao mi se vanjski aksijalni ležaj na osovini koja pomiče onu piksu u kućištu.
nekako mi sve to vuče na radni ventil ili piksa ne otvara dovoljno kanal za protok ulja.
I naravno usro sam kompletan motor sa uljem,nisam crijevo dovoljno gurnuo u kućište i kad sam kresnuo traktor ispalo van i po motoru,sad će morat i na pranje.
Imam i neku čudnu situaciju i sa hidraulikom kad se ugrije slabo mi diže i moram gasirat da plug dvobrazni podigne,nedugo sam radio sa pneumatskom sijačicom 4 reda i teška je ko vrag ali kad povučem polugu za dizanje on lagano napne i dam gas i nakon par sekundi počinje normalno dizati,i tu mi je naravno sve procurilo i crijeva i cilindar taj dan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ako je ista kolićina povrata onda je u pitanju orbitrol.
Pošto si ga rasturio vjerovatno ćeš kupiti novi jer ćeš taj teško sastaviti , hahaha.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Sastavljeno je sve,uz male prepravke i radi savršeno lagan je na volanu kao mercedes samo mi je mrvicu preosjetljiv,ustvari moram se navikunti da ga netreba loviti po cesti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Moze sa cjevastim valjkom , Možda neki teži modeli sa pakerom da bi pravili problem pri nošenju , opet zavisno od tegova koliko imaš i terena.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Sa cijevastim je ta koju sam naso.
Glede tegova imam 10kom po 25kg naprijed.

P.S. ako netko ima tegove za kotace kupio bih
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Savo jel se pvp može zakretati na 82/52 za podešavanje kuta paljenja ili rus ima neku drugačiju metodu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ne zakreće se pumpa nego ''telefon zupčanik'' , a na 82 ima još jedan mehanizam na tom zupčaniku gdje se podešava na fino .
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Znači sa prednje strane onaj dekl ispod kompresora se skine.probao bi ga podesit jer mi malo teže pali hladan i dimi malo previše s tim da sam mu dozu goriva smanjivao već.
Jel komplicirano to podesiti.
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Ljudi
Idete li u mađarsku po dielove i gdje ,,planiram restauraciju mtz82 pa mi bude trebalo dosta toga
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Jel ima tko da vuce dvoredni berac po brdima s 82ojkom i kak to ide?
Kupovao bi berac uskoro pa da ga ne forsiram ako mu je tesko.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Valjda nece smetati administratorima jer je IMT traktor..
Naime žmigavci su od belarusa 952.2 i kao što se vidi na slici ovaj je dobio po nečemu prostome, pa me sada zanima gdje bi se moglo u hrvatskoj kupiti ovakvu plastiku/staklo žmigavca ili cijeli žmigavac ako nema posebno staklo i koliko to košta?
21865
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
Pozdrav dragi forumaši evo da se i ja pohvalim nakon dugo godina željenja da si kupim staru 52jku pa tako ja sam si ispunijo svoju želju ali sad nastupaju moji problemi pa ako mi možete pomoći
Dakle počela mi je puštati kompresija ispod dizne sikče ko kompresor IMG_20191031_154415.jpg

A strah me je dirati da nešto ne zaj...m🤪čitajuči po forumu
pročitao sa do on ima forkomore dali je moguće da mi je izbilo van inače pali super samo kaj pušta kompresiju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Skini diznu i izvuci mesinganu šoljicu pa ćeš vidjeti šta je problem.
 

glavonja

Član
Tu od
6 Kol 2012
Poruka
50
Hvala budem ju izvadil

Savo sta misliš da se desilo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh