• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Dugo ja pratim oglase i čekam priliku u kojoj bi kupio 82-ku stari tip,uglavnom su svi do ovoga bili u katastrofalnom stanju,osobito limarijski,eto,ovaj je ispunio moja očekivanja.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
da, baš sam gledao nedavno, nema niš ispod 4000 eura, a da bi na prvu bilo zgodno...
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Dugo ja pratim oglase i čekam priliku u kojoj bi kupio 82-ku stari tip,uglavnom su svi do ovoga bili u katastrofalnom stanju,osobito limarijski,eto,ovaj je ispunio moja očekivanja.
Dobro si ga nanjušio nema što,jel to prednji desni reduktor mjenjan komplet,vidi se razlika u boji.a još ima orginal stari alnaser 😁
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Je,promjenit je reduktor i cilindar hidraulike,
Da orginal alnaser ima,to je i mene iznenadilo🙄🙄
 

Uros_zx

Novi član
Tu od
12 Ruj 2022
Poruka
1
Ovo su ti kombinacije guma na Belarusu sa original pr. vučom. (Ako ti to što znači).
1f2f9de065e71ea2de7d3bb760aa37d2.jpg
Gde mogu naci ceo ovaj katalog
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Opa i tapeciranje je palo, biće kao iz tvornice.
Što nisi felge u neku drugu boju da malo razbije tu crvenu.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ma nisam htjeo,hoću da bude što više u orginalnom stanju,sad trenutno mućim muku s prednjim žmigavcima,nisam ih našao u orginalu,a i s onim grlima gdje idu žarulje za osvjetljenje istrumenata!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Da nema kod nas orginal žmigavaca,ja sam ih tražio prije nekih 6 mjeseci,za osvjetljenje instrumenata najbolje ti ubacit one mini ledice.to ću ja sebi kad bude vremena.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zinzo

Novi član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
16
Pozdrav forumaši, evo da se i ja pohvalim sa ovim kupljenim rusom. Kupljen prije 15 dana, uskoro kreće u šumu. Nego Mato, gdje si nabavio onaj lijepi tapecirung, naime planiram nagodinu farbanje traktora pa bih i promijenio tapecirung. P1010042.jpg P1010043.jpg P1010041.jpg
 

Zinzo

Novi član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
16
Ma nisam htjeo,hoću da bude što više u orginalnom stanju,sad trenutno mućim muku s prednjim žmigavcima,nisam ih našao u orginalu,a i s onim grlima gdje idu žarulje za osvjetljenje istrumenata!
A jesi li probao nazvati u Masivu Bjelovar, imaju dosta dijelova za MTZ
 

Zinzo

Novi član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
16
mtz-82-shema-pereklyucheniya-peredach-poryadok-pereklyucheniya-rezhimov_5.jpg Pozdrav, evo sheme mjenjača na mom rusu, a ja se oznojio dok sam kupovao traktor a gazda mi objašnjavao brzine. Kada sam stigao doma sa traktorom, u devetoj, onda sam ga malo probavao, pa ovo je jednostavno kao kupus. Imaš 4 brze, 4 spore plus multipower i naravno rikverc.

Naravno, devetu tu nisam ubrojio pošto je ona nezavisna od reduktora.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Pozdrav forumaši, evo da se i ja pohvalim sa ovim kupljenim rusom. Kupljen prije 15 dana, uskoro kreće u šumu. Nego Mato, gdje si nabavio onaj lijepi tapecirung, naime planiram nagodinu farbanje traktora pa bih i promijenio tapecirung. View attachment 55260 View attachment 55261 View attachment 55262
Ma našao na ebay-u tapacirunge,nisu niti skupi oko 15€ kvadrat

A jesi li probao nazvati u Masivu Bjelovar, imaju dosta dijelova za MTZ
Ma jesam,ali nema nitko,našao sam ih preko ebay-a 2 žmigavca koštala oko 40€,ali original su!!
 

mučenik

Novi član
Tu od
29 Sij 2023
Poruka
2
Ako ti uredno radi automatsko uključivanje onda bi gume mogle biti u nesrazmjeru .
Poszdav,novi sam na forumu,jedva sam ukapirao kako da se registriran. Čitao sam neke forume koje sam našao na Google i vidio da ode ima ljudi koji jako dobro poznaju MTZ 82 i ostale ruske i beloruske traktore. Ja imam 82ku,kupio sam je prije 3 godine u lošijem stanju i sređivao je komplet. Sad bi pravio prikolicu za šumu ali sa vlastitim pogonom tkz. kardanku. Problem mi je uskladiti pogone pa me zanima da li je ko radio za 82ku kardanku i od čega je koristio diferencijal.
Možda sam uskočio sa ovom temom u drugu pa se zbog tog izvinjavam i nadam da će te mi pomoći.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pa imaš temu 'pogon prikolice preko diferencijala' , tamo je dosta pisano o tome.

A pošto se radi o 82ki ona ima nešto brži kardan u režimu preko mjenjača pa se mora staviti reduktor otprilike 2:1 , opet sve zavisi od prenosnog odnosa diferencijala i obima točkova. Ali to ti je neka okvirna mjera.
 

mučenik

Novi član
Tu od
29 Sij 2023
Poruka
2
Pa imaš temu 'pogon prikolice preko diferencijala' , tamo je dosta pisano o tome.

A pošto se radi o 82ki ona ima nešto brži kardan u režimu preko mjenjača pa se mora staviti reduktor otprilike 2:1 , opet sve zavisi od prenosnog odnosa diferencijala i obima točkova. Ali to ti je neka okvirna mjera.
Hvala na pomoći,potražili tu temu!
 
Na vrh