• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Montaža ovoga stroja ne traje duže od pola sata do sat , prilično je jednostavno , traktor se samo ''utjera'' u kombajn i skoro standardno zakači , kača se nazad na poluge klasično i na prednju bolcnu + hidraulika
Sa desne strane ima točak (jedan ili dva ne sjećam se najbolje) koji nosi berač a traktor ga samo vuče-gura
Imao je jedan čovek ovo čudeso i vidio sam ga uživo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Imao je tu spravu moj rođak , pitat ću ga dali je prodao ili možda prodaje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
A gume mu dobre , samo one vrijede skoro pola cijene
 

baneboss75

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
12
Ima li neko ko se dobro razume u hidrauliku mtz 52,imam nekih problemcica pa bih da ih resim :(nod):
 

baneboss75

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
12
Zanima me da li postoji mogucnost ugradnje "finog" hidraulika,npr. za plivajuci plug?Ili ako moze postojeca hidraulika da se fino nasteluje?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Pa 52ka i sa osnovnom hidraulikom ima plivajući položaj , nema ''fini'' ali može da se dogradi od 82ke što je pitanje dali je isplatno
 

baneboss75

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
12
Aha,moj konkretan problem je vezan za dubinu rada rotofreze,naime,nemogu da je spustim na odredjenu dubinu,primer 15-18 cm.Imas li kakve literature na na nekom od nasih jezika za podesavanje hidraulike,ja sve sto imam je katalog delova na ruskom u pdf formatu,nemogu ga prevesti da se derem.Inace mi je ova 52-ka prvi traktor koji sam i kupio i vozio,stariji je od mene 4 godine i stvarno sam se "zaljubio" u tu masinu,tako da mi se svaka prepravka na njemu isplati,on za mog zivota nece biti prodat makar imao novca za novog JD :cool2:
 

Belarus

Novi član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
15
Pozdrav gospodo! Dali tko od vas zna gdje bi bilo dobro kupit gume prednje za mtz 952 dimenzije 13.6-20 katastrofalno ih je teško naći pa bi mi svaki savjet bio od koristi.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Iskreno da ti kažem nisam se puno zamarao ručicama
Znači postoji i položaj koji ''olakšava'' priključak a uz to je i plivajući , čini mi se da se sasvim desna ručica gurne sasvim gore , pa onda ona od poluga prebaci u položaj za dizanje i onda se na onom vijku ispred desnog koljena podešava za koliko hoćeš da ti se priključak olakša
Znači u ovom režimu nije cijela težina priključka na zemlji nego poluge preuzimaju određeni teret a ujedno su i slobodne pa mogu da prate komfiguraciju terena

Ako ti treba određeni donji položaj sa mogućnosti samostalnog dizanja freze onda one podizače nazad na polugama prebaci u duguljaste rupe , možda ti je to bolje za frezu
 

baneboss75

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
12
To sa hidraulikom je citava skola.Davno nekad,kad su prvi superasi dosli u seosku ekonomiju,rukovaoci ( tako su se onda zvali) su morali da idu bukvalno u skolu da bi naucili kako se steluje.Niko to vise u selu i nezna,a ruskih traktora ima prilicno sto je po meni lose,ipak nije traktor samo za oranje.Jesi li sta resio za odnos 8 i 9 brzine?Toliko me to nervira,da sam poceo razmisljati o ubacivanju menjaca sa stare 82-ke koja ima multipower ili kako neko drugi kaze reduktor,pogotovo sto se kod mene jako tesko salta u pokretu iz 8 u 9,satracu traktor :(devil):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To sa hidraulikom je citava skola.Davno nekad,kad su prvi superasi dosli u seosku ekonomiju,rukovaoci ( tako su se onda zvali) su morali da idu bukvalno u skolu da bi naucili kako se steluje.Niko to vise u selu i nezna,a ruskih traktora ima prilicno sto je po meni lose,ipak nije traktor samo za oranje.Jesi li sta resio za odnos 8 i 9 brzine?Toliko me to nervira,da sam poceo razmisljati o ubacivanju menjaca sa stare 82-ke koja ima multipower ili kako neko drugi kaze reduktor,pogotovo sto se kod mene jako tesko salta u pokretu iz 8 u 9,satracu traktor :(devil):

I taj reduktor isto krći ja ga imam na 80 ali ga ne koristim razvučem sa 8 i u 9 ide i pod teretom :icon_pray:
 

baneboss75

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
12
Mislim da je taj "multipower" na staroj 82-ki pravi spas,imao sam priliku izvoziti drva iz sume sa takvim traktorom,moj burazer vozio,pa kad ga sibne sa multipower-om traktor veselije radi.Kod mene na 52-ki tesko se salta u 9. brzinu iz 8,pa izgubim tu brzinu koju sam postigao 8-om a onda jadnik stenje,jedva povuce.Razmisljam da nabacim takav menjac na svoj traktor,ili,ako postoji mogucnost da mu ubacim mutlipower.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nađe se po slavoniji samo ti je 80ili 82 puno jači motor ustvari razlika kaj 80 nema prednju vuču meni je motor super ali traktor baš ne vozim puno nekak mi nespretan napravim 10 sati godišnje a žal mi da dati za par tisuča kuna .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Nemože se ubaciti taj power u kućište od 52ke , mora da se zamijeni čitav predmjenjač
Taj čitav predmjenjač sa powerom polovan je 300tinjak evra , a ako ti je kućište možda od 82ke sve što ti treba za power je 150tak evra
 

Najnoviji postovi

Na vrh