• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
jesu paralelni su to mi je stari odma napravio ponovno uštimo mislio sam da je to a nije onda samo dotezali onu kontra maticu dolje na stupu volana mislim 41 ključ a nije bilo ni do toga stvarno više neznamo šta je

Negdje imas malo lufta,napravi kak ti je mali plavi rekel rasiri na sponi kotace malo tak da prednji kraj guma ide malo prema van,i jesi mozda pumpal gume nedavno malo jace malo ih ispusti i nebudu vise setali ljevo desno kad ides brze.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Krajnici spone moraju biti momački dotegnuti, isto tako centralna spona, ključ 41 i poluga od 1-1,5 m. Možda se ne može dotegnuti od ricni i onda treba podbaciti platnu ili promijeniti centralnu sponu. Na stupu imaš vijak i kontra maticu mislim ključ 19 ali ti je to za štelovanje lufta volana.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jesu paralelni su to mi je stari odma napravio ponovno uštimo mislio sam da je to a nije onda samo dotezali onu kontra maticu dolje na stupu volana mislim 41 ključ a nije bilo ni do toga stvarno više neznamo šta je
pregledaj centralnu biksnu i luftove u rukavcima, i lezajima. bilo koji luft moze pomerati geometriju i napinjati trap.sama geometrija je isto bitna a to moras po fabrickim podacima ustelovati. kod nekih treba uvuci kod nekih izvuci prednji kraj tockova. onda se u toku voznje same sile poniste i ide kako treba. ali to su male tolerancije u mm
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Ja još nikad nisam čul da prednja strana ide širom :icon_eek:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja još nikad nisam čul da prednja strana ide širom :icon_eek:

Moze ici sirom ili unutra al ne 5cm nego par milimetara.
Traktor nema ovjes i tvrdoca guma utjece na vibracije i bacanje guma ljevo desno,samo ih malo ispustit i miran je ko buba kad ga teras ful gas po cesti ili po neravninama.isprobano.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Moze ici sirom ili unutra al ne 5cm nego par milimetara.
Traktor nema ovjes i tvrdoca guma utjece na vibracije i bacanje guma ljevo desno,samo ih malo ispustit i miran je ko buba kad ga teras ful gas po cesti ili po neravninama.isprobano.

Ovdje silno griješiš :(wasntme):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovdje silno griješiš :(wasntme):

Ok ak je tak al vjeruj i nemoras al je tak.
Jos utjece uz to i izlizanost guma to sam izostavil,ak su ukoso izlizane iz nekog razloga,al i to se moze sredit.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja još nikad nisam čul da prednja strana ide širom :icon_eek:

E moj kolega morati ćeš ponovo kod mene da shvatiš rusku tehniku nema tu elektronike veči kvar veči čekić i ide dalje :icon_fU:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ok ak je tak al vjeruj i nemoras al je tak.
Jos utjece uz to i izlizanost guma to sam izostavil,ak su ukoso izlizane iz nekog razloga,al i to se moze sredit.

Pa jeli ti to meni pokušavaš reci da rus nema prednju amortizaciju ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa jeli ti to meni pokušavaš reci da rus nema prednju amortizaciju ?

Ma ne zelim i cjenim tvoje iskustvo!!! to kaj ima prednje amortizere,al vidio sam da nemaju svi.
Ipak ima krutu osovinu izmedu,i tu ak ima lufta ne utjece toliko na setanje kotaca u voznji ljevo desno. Nego luftovi u kuglama samog sklopa volana,a ak ima probat malo postelat "spur" i popustit tlak u gumama ili sve kugle i ostale luftove promjenit i poslozit.
Velim i da je bitno da su gume ok da nema koja kvrgu na sebi pa da zabacuje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Pa i oni na kojima nisi vidio imaju amortizaciju , spakovana je unutar reduktora ;)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa i oni na kojima nisi vidio imaju amortizaciju , spakovana je unutar reduktora ;)

Aha to je fora nisam skuzil.
Kaj je po vama bolje i dugotrajnije?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja još nikad nisam čul da prednja strana ide širom :icon_eek:


ja sam našao podatak da prednja treba ići malo širom, ako ima traktor prednju vuču, ako nema onda neide........a koliko treba ići, toga podatka se nesječam........



oficir......nemam ništa protiv tebe, da ti tako napišem, niti te osobno poznajem, ali......čitajući neke tvoje postove, tako i zaključujem.......ako neke stvari nekužiš, neznam zašto se javljaš u takve teme, i ako nemaš iskustva, nego samo pretpostavljaš?????

ja osobno sam imao belarusa, pa opet neznam sve o njemu, 533 najviše od svih traktora poznajem, pa opet neznam sve o njemu........a ti o svemu sve znaš i pišeš, pa što bude.......neznam koja je svrha toga, a meni to već polako ide na jetra......sorry što sam to ovako javno napisao, al jebote, paštetu se bojim otvoriti da nenađem tvoj post.........koji navodi na krivo, ili neke "političke" postove kod kojih je puno napisano, a nije ništa rečeno........

a mislim da bi modovi i admini malo trebali pripaziti na to, jer opada kvaliteta dobrih tema na forumu......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
ja sam našao podatak da prednja treba ići malo širom, ako ima traktor prednju vuču, ako nema onda neide........a koliko treba ići, toga podatka se nesječam........
Prvi glas, ali moguče
 
Na vrh