• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Jedina razlika koja mi pada na pamet je korpa kvačila , korpa i lamela je od 82ke malo veća nego od 52ke ali su kompatibilne
Znam da sa od korpe sa 82ke prebacio potisnu ploču na 52ku i odgovarala je a lamele nisu iste

Uglavnom ako si u mogućnosti uz novi motor uzmi i njegovu korpu i lamelu da budeš siguran
Ostale razlike koji bi se mogle pojaviti su sitnice manje vrijedne pomena
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo po tome bi radilica od 52-ke pasala na 82-ku samo ne kužim kod mene potisna ploča i korpa je isto mislim kako tko kaže .
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
NEverujem da bi radilica odgovarala sa 52-jke na 82-jku??? Motor odgovara sa 82-jke na 52-jku ali samo radilica nisam siguran.. Treba proveriti.. Znam da glava moze sa 82-jke na 52-jku i tad se i dobije 552 model ustvari... Ali tad ostane da se razlikuje radilica....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Oko te radilice ja imam nepotpune informacije , znam samo da radilice nisu iste , razlika je u tegovima i kako sam cuo u nekim uljnim kanalima
Ja sam stavio glavu od 82ke na 52ku , znaci broj obrtaja u pumpu nisam dirao
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
uz taj motor sam dobio njegovu korpu i lamelu,cak i novi auspuh :smile:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Svaka cast kad si mogao da nabavis taj nov motor???? Samo nasrafi to sve na tvoju 52-jku i dobices dosta jaci traktor...
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Neces ti imati brige sa tim novim motorom... Kako kod koga ti novi motori uradili i po 5000rs bez problema.. Ali samo redovno odrzavanje promena ulja uvek na vreme..
Moj Belarus ima ono 800-900rs i idalje od zamene do zamene ulje ni ne pocrni,a kamoli da se nesto drugo desava....
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
Svaka cast kad si mogao da nabavis taj nov motor???? Samo nasrafi to sve na tvoju 52-jku i dobices dosta jaci traktor...

kolegi je netko napunio glavu da ako stavi motor od 952 dobiti puno jaci traktor,zbog turbine!I tako on ode u mađarsku i da za novi motor 3 000 eura,a ovaj motor proda meni!Vec mi se zalio da je napravio najvecu glupost u zivotu,bolje da si vene tupim nozem isjeko nego to napravio!kaze da nije nista dobio sa onim motorom,sto se snage tice ,samo mu vise trosi!
 

Joja565

Novi član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
9
pozdrav ljudi imam jedan problem nasao sam rusa 82.onaj noviji tip nisu neke pare traktor je u dosta dobrom stanju i sve je ispravno i radi na njemu nigdje nije masan ni nista bio sam sa covjekom koji ga prodaje i kaze mi covjek da garantira za njega.kaze da ga nebi prodavao da ga nemora treba mu neki jaci traktor a posto jos nisu sjeli poticaji nema dosta za njega.a moj stari nece nikak rusa on bi si uzeo ursusa 360.sad neznam sta da radim pa ako mi moze ko pomoci u dvojbi.evo slika tog rusa
prodajem-traktor-belarus-82-slika-30880504.jpg
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
pozdrav ljudi imam jedan problem nasao sam rusa 82.onaj noviji tip nisu neke pare traktor je u dosta dobrom stanju i sve je ispravno i radi na njemu nigdje nije masan ni nista bio sam sa covjekom koji ga prodaje i kaze mi covjek da garantira za njega.kaze da ga nebi prodavao da ga nemora treba mu neki jaci traktor a posto jos nisu sjeli poticaji nema dosta za njega.a moj stari nece nikak rusa on bi si uzeo ursusa 360.sad neznam sta da radim pa ako mi moze ko pomoci u dvojbi.evo slika tog rusa
prodajem-traktor-belarus-82-slika-30880504.jpg

ne znam sta tu imas razmisljati ,rus je po mom pet puta bolji traktor od ursusa!Kod ursusa ti mora raditi kardan da bi ti radila hidraulika, a to ti je u nekim stvarima pravo sranje!moj glas za rusa!
 

Joja565

Novi član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
9
pa to i ja mislim isto i uz to je i jaci i sve.samo moj stari ima nekaj protiv njih kaj su neugodni za raditi jer su kruti i to...jer je on prije imao onu 52-ku kad je kirjal za sumariju.pa je on unistio taj traktor pa je par zadnjih godina stalno sarafil po njemu pa sad nema volje za njega...
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
pa ne znam prijatelju,nijedan od tih traktora nije novi ,sarafat cete i na jednom i na drugom,NE DAJ BOZE ali na tim starim traktorima uvijek ima nekog posla!a kad se takve stvari dogode onda je bolje kad vec poznajes taj stroj!!
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
pa to i ja mislim isto i uz to je i jaci i sve.samo moj stari ima nekaj protiv njih kaj su neugodni za raditi jer su kruti i to...jer je on prije imao onu 52-ku kad je kirjal za sumariju.pa je on unistio taj traktor pa je par zadnjih godina stalno sarafil po njemu pa sad nema volje za njega...


Po meni je izuzetno i glupo porediti Belarusa 82 sa Ursusom C-360!!! Ta dva traktora su nebo i zemlja,Belarus je puno jaci traktor moze da radi sa vecim prikljucima,da vuce neku vucnu tanjiracu i po meni mnogo bolje resen traktor od ursusa... Ta dva traktora nisu za porediti jer nisu ni iste snage i jos je Belarus sa prednjom vucom a C-360 nije...
Ako vec imas potrebe za Belarusom zato onda gledati C-360??? On nece moci da odradi istu kolicinu posla kao Belarus...
Mnogo vise brzina ima Belarus pa ti nece manjkati neka brzina za bilo kakav posao,kardan ima dve brzine 540 i 1000 obrtaja...

Definitivno glas za Belarusa.. :icon_pray: I ako imas jos pitanja slobodno pitaj... :)
 

Joja565

Novi član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
9
pa to i ja mislim al svi ostali su za ursusa posto su jeftiniji djelovi i lakse ih je naci.imam jos jedno pitanje kolko 82 trosi otprilike...
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Taj traktor uopste nije veliki potrosac kako svi govore.. Ja imam nega i Rakovicu 65 i dosta puta smo se uverili da trosi manje od Rakovice a vise posla uradi....
I za Belarusa je izuzetno lako naci delove i nikako nisu skupi to nemoj da te zavarava... Uzmi Belarusa i bices zadovoljan siguran sam....
 

Joja565

Novi član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
9
Taj traktor uopste nije veliki potrosac kako svi govore.. Ja imam nega i Rakovicu 65 i dosta puta smo se uverili da trosi manje od Rakovice a vise posla uradi....
I za Belarusa je izuzetno lako naci delove i nikako nisu skupi to nemoj da te zavarava... Uzmi Belarusa i bices zadovoljan siguran sam....
ma ja mislim da ce ipak rus doci na doviste...:icon_e_biggrin:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Ako pitaš koliko troši odgovor je uvijek da troši mnogo , ali , uvijek postoji ALI , po učinku kako već ćira reče on ustvari troši manje nego neki drugi traktori te klase

Ja moram uskoro moju 52ku cijepati na pola , pušta mi ulje iz motora na spoju sa zamajcom
Čudna , veoma čudna stvar je to što u motoru nikada ne fali ulja a prosipa dosta , boš pumpa se nije napunila a imam osjećaj da mi u ulju ima nafte
Nikako nisam pametan što se tiče ovoga problema , moram ga raspoloviti a i boš pumpu zajedno sa AC pumpom detaljno pregledati , nešto tu ne štima , debelo ne štima
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nafte u ulju ili ulja u nafti savo. kod tebe su obe solucije u opticaju. koliko iscuri na jednom tolko curkanjem dopuni na drugom mestu. e sad gde na pumpi ubacuje to vec moras naci ali najverovatnije kod razvoda na prednjoj strani
 

Najnoviji postovi

Na vrh