• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Naš vozni park

N

NGBaja

Guest
Imaš Mercedesov traktor :shock: Svaka čast 8)
Kako te služi? Kolike su cijene rezervnih dijelova? Jel bude kvarova? Opiši ga malo, nisam do sada imao priliku čuti iskustvo iz prve ruke.
 
D

domagoj

Guest
NGBaja kaže:
Imaš Mercedesov traktor :shock: Svaka čast 8)
Kako te služi? Kolike su cijene rezervnih dijelova? Jel bude kvarova? Opiši ga malo, nisam do sada imao priliku čuti iskustvo iz prve ruke.

Ima ga ustvari moj stari, al kad treba leći pod njega, onda je uglavnom moj :D .

To je ustvari traktor na šasiji Unimoga, a izgleda dosta komponenti je i zajedničko.
Znači ima šasiju, zadnja osovina je fiksirana na šasiju, dok je prednja ovješena i ima amortizaciju.
Motori su Mercedesovi, kamionski, na ovom je motor je OM314 (cca. 75 ks).
Vrlo visok klirens, pogon na sve kotače sa blokadama SVIH diferencijala na zrak.
Kočnice su diskovi na svim kotačima.
Brzina ovisi o mjenjaču kojeg ima par izvedbi. Ovaj ide maksimalno oko 45 km/h.
Genijalan koncept vozila, ali se prestalo proizvoditi 1990 ili 1991. Vjerojatno mala prodaja zbog visoke cijene.
Prednji izvodi hidraulike i kardana.
Vrlo robusno, izdržljivo i pokretljivo.
Kabina na sredini, ali nije pre masivna, a opet prostrana. Mogu se voziti 3 čovjeka.
Moj stari uglavnom ide u šumu, ali kabina ne smeta.
Iza imaš tovarni prostor za alat, u nekim (šumskim) izvedbama vitlo ili čak hidraulični kran.

Traktor je 1979.g. kupljen 2001.g. iz Njemačke.
Uglavnom tamo ga nisu pazili ni mazili, boja izblijedila, kabina odozgo ulubljena, rezervoar odozdo udubljen, blatobrani pohrđali, pumpa hidrulike neispravna...
Trebalo je predihtati pumpu hidraulike, no skužili smo da se odmah pregrijava. Nađeno je da je to zbog povratne veze sa stražnjih hidruličnih cilindara.
Ima jedna ekscentrična vodilica koja zatvara dotok ulja kad hidraulika dosegne određeni položaj.
Ona je pukla jer je bila plastična. Napravljena od metala i sad radi bez greške.
Curi ulje na prednjem semering mjenjača, ali to mi se ne da raskapati i skidati motor, pa se vozi tako i dolijeva ulje.
Još nam je otišla gumica u glavnom kočionom cilindru.

Uglavnom, to je što se tiče kvarova zbog istrošenosti dijelova.
Par polomljenih lajtunga kčnica i zraka zbog rada u šumi, no to je krivnja korisnika, a ne vozila..
OStalo je redovito -potrošni materijal: auspuh, kočione pločice, filteri...

Dijelovi su dobavljivi preko Mercedesove servisne mreže bez problema.
Samo po broju šasije i može se sve naći, ALI skupi su . Jako skupi.
No nama nije ni trebalo ništa posebno, nije se kvarilo.

Sve u svemu, genijalna stvar, nažalost rijetka i slabo dostupna, jer ih je malo proizvedeno.
Čini mi se da je JCB to pokušao kopirati sa svojim Fast Trackom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
domagoj kaže:
Ima ga ustvari moj stari, al kad treba leći pod njega, onda je uglavnom moj :D .
Pa kaj pod takvim STROJEM uopče treba ležati :?:
 
D

domagoj

Guest
Sad nisam shvatio jel ovo "STROJEM" posprdno ili što... :D , ali ako ništa, onda treba barem podmazati, dolit ulja, promijenit filtere...

Vidio sam i pod temom Šumarstvo da netko ima MB, pa možda i tamo treba pitati za mišljenje i usporediti...
 
N

NGBaja

Guest
domagoj kaže:
NGBaja kaže:
Imaš Mercedesov traktor :shock: Svaka čast 8)
Kako te služi? Kolike su cijene rezervnih dijelova? Jel bude kvarova? Opiši ga malo, nisam do sada imao priliku čuti iskustvo iz prve ruke.

Ima ga ustvari moj stari, al kad treba leći pod njega, onda je uglavnom moj :D .

To je ustvari traktor na šasiji Unimoga, a izgleda dosta komponenti je i zajedničko.
Znači ima šasiju, zadnja osovina je fiksirana na šasiju, dok je prednja ovješena i ima amortizaciju.
Motori su Mercedesovi, kamionski, na ovom je motor je OM314 (cca. 75 ks).
Vrlo visok klirens, pogon na sve kotače sa blokadama SVIH diferencijala na zrak.
Kočnice su diskovi na svim kotačima.
Brzina ovisi o mjenjaču kojeg ima par izvedbi. Ovaj ide maksimalno oko 45 km/h.
Genijalan koncept vozila, ali se prestalo proizvoditi 1990 ili 1991. Vjerojatno mala prodaja zbog visoke cijene.
Prednji izvodi hidraulike i kardana.
Vrlo robusno, izdržljivo i pokretljivo.
Kabina na sredini, ali nije pre masivna, a opet prostrana. Mogu se voziti 3 čovjeka.
Moj stari uglavnom ide u šumu, ali kabina ne smeta.
Iza imaš tovarni prostor za alat, u nekim (šumskim) izvedbama vitlo ili čak hidraulični kran.

Traktor je 1979.g. kupljen 2001.g. iz Njemačke.
Uglavnom tamo ga nisu pazili ni mazili, boja izblijedila, kabina odozgo ulubljena, rezervoar odozdo udubljen, blatobrani pohrđali, pumpa hidrulike neispravna...
Trebalo je predihtati pumpu hidraulike, no skužili smo da se odmah pregrijava. Nađeno je da je to zbog povratne veze sa stražnjih hidruličnih cilindara.
Ima jedna ekscentrična vodilica koja zatvara dotok ulja kad hidraulika dosegne određeni položaj.
Ona je pukla jer je bila plastična. Napravljena od metala i sad radi bez greške.
Curi ulje na prednjem semering mjenjača, ali to mi se ne da raskapati i skidati motor, pa se vozi tako i dolijeva ulje.
Još nam je otišla gumica u glavnom kočionom cilindru.

Uglavnom, to je što se tiče kvarova zbog istrošenosti dijelova.
Par polomljenih lajtunga kčnica i zraka zbog rada u šumi, no to je krivnja korisnika, a ne vozila..
OStalo je redovito -potrošni materijal: auspuh, kočione pločice, filteri...

Dijelovi su dobavljivi preko Mercedesove servisne mreže bez problema.
Samo po broju šasije i može se sve naći, ALI skupi su . Jako skupi.
No nama nije ni trebalo ništa posebno, nije se kvarilo.

Sve u svemu, genijalna stvar, nažalost rijetka i slabo dostupna, jer ih je malo proizvedeno.
Čini mi se da je JCB to pokušao kopirati sa svojim Fast Trackom.


Hvala na ovako detaljnom odgovoru ;)
To su stvarno rijetke zvijeri, ja sam samo jednog vidio u živo, stajao je uz auto cestu kod Kutine.
Što se tiče JCBa, vidio sam taj njihov, ali ne znam kakav je po kvaliteti i performansama.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
za berbu gljiva ti treba tomica da ne moras stalno silazit a i svuda se mozes provuci snjime.
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
našao sam 2-3 kile sad im je dobro vrijeme,sa njim samo dođem u šumu pa šetam uokolo,agriplus-ko je vidio brati gljive s traktora :lol:
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
ja sa traktorom samo dođem u šumu dalje nije moguće,teren je ubitačan,jedva se pješice prolazi ne bi tu ni tomo išao :lol:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
pozdrav novi sam na forumu vec vas duze pratim kao gost i sad sam se odlucio uclaniti jer vidim da svako svakome zeli pomoci stavio sam i sliku traktora nadam se da ce raditi

dsc08736nh.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepa makina ,,,svaka čast ovo su mi od ljepših traktora....... :mrgreen:
 
S

stjepan1988

Guest
Lijep pozdrav svima. Eto ja sam isto novi ovdje na forumu,pa eto, pošto je ovo poljoprivredni forum, baš ovakva tema, naš vozni park, pa bum i ja onda metnul nekaj s našeg gospodarstva...naravno, ko što je i ovaj dečko rekel, ak bude funkcioniralo :lol: :oops: :roll: :D



Uploaded with ImageShack.us
New Holland T 6080



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Ovdje se radi o Hurlimann-u Prestige 95, dok je ovaj manji isti samo 75



Uploaded with ImageShack.us
I naravno, kao što moj prijatelj kaže, pravi gazda nije onaj koji na dvoru nema IMT 533 :p :D :mrgreen:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
stjepan1988 kaže:
I naravno, kao što moj prijatelj kaže, pravi gazda nije onaj koji na dvoru nema IMT 533 :p :D :mrgreen:

Haha.
Imamo novog Lupina tj. poljoprivredni Lupino.
Ove prve dvije fotke kao da su za neki magazin o traktorima :lol:
super
 
S

stjepan1988

Guest
drmr kaže:
stjepan1988 kaže:
I naravno, kao što moj prijatelj kaže, pravi gazda nije onaj koji na dvoru nema IMT 533 :p :D :mrgreen:

Haha.
Imamo novog Lupina tj. poljoprivredni Lupino.
Ove prve dvije fotke kao da su za neki magazin o traktorima :lol:
super

Hahaha...eto vidiš, ko zna-zna...eto ako ko treba uslugu fotkanja upitati KOD MENE... jedna fotka za tačke silaže :lol: :lol: :lol: :twisted:
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema šta,,,makina i pol,,, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jedino je malo problem kad treba stat na nizbrdici...... :?
inače,,,baš ljepo izgleda,,,vidim da se održava.... 8) 8)
Ipak su najače felge na prikolici :lol: :lol:

Takvu sam imao i vijerno služila preko 25 godina,,,,možda i koja više... ;) a prikolicu koju sam radio za nju,,još je u garaži :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh