• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

navodnjavanje kap po kap

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Pošto će to biti punjeno traktorsokm cisternom a pražnjenje slobodnim padom tj biti će odignuto cca 1,5 m od zemlje takav tip konsktrukcije mi nebi pasao. RAzmišljao sam i o betonu (građevinac sam) ali usred ničega praviti nešto tako...suludo je...i košta a osim toga i predugo traje
Ako već nećeš zidati (a to je sigurno jeftino), nečeš ni drvo onda lim i željezni profil pa vari i šarafi. Napravi "nogare" od profila, i spremnik od lima i profila i to ti je to. :gitarist:
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
imaš na njuškalu vodotoranj od 18 kubika za 3000kuna. neznam zašto tako jeftino,jedino problem montaže,veliko je i teško.

Zvao sam.Cijena je 3000 Eura. To mi je previše.
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Ako već nećeš zidati (a to je sigurno jeftino), nečeš ni drvo onda lim i željezni profil pa vari i šarafi. Napravi "nogare" od profila, i spremnik od lima i profila i to ti je to. :gitarist:

Imam jednu kombinaciju koja je na klimavim nogama, cisterna od cca 5 m3 ali nešto se rasteglo oko toga. Ovo s varenjem mislim da neću. ČEkam još neke informacije. Ima neki čovjek metalnu cisternu od 2m3 za lož ulje ali nije korištena. Tih cisterni za lož ulje dosta. Ljudi to masovno izbacuju, samo pitanje je koliko se to može kvalitetno očistiti od lož ulja i kako (osim pjeskarenja).
Eto, samo da ti kažem da smo postavili cca oko 1000 m1 folije sa cijevima ispod. Radi nekih kombinacija morao sam ići malo drugačije....odustali od potpuno ručnog postavljanja (slomili bi kičmu). Traktorom sa nekim strojem su napravljene gredice, stavljen najlon širine 1 m tako da je ukopan po cca 15 cm sa svake strane. Ispod najlona su dvije cijevi za navodnjavanje. Razmak kapljača 15 cm. Ići će trored. Razmak između sadnica je 20 cm a razmak između redova 20 cm. Od folije do folije razmak je cca 1 m. Jučer smo posadili cca 800 komada, sutra ćemo još oko 1500.
Ukupno ima 23 reda folije dugih po 78 metara. KAd bude sličilo na nešto pošaljem ti slike :)
Pozz
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Čuj D&D u konzum ili lidl dječiji bazen od 15-20 m3 1000 do 2000 kn ja kupio več treča sezona samo ga pričvrsti kad je prazan jači vjetar ga odnese ili ne prazni do kraja 1-2 m3 nemre mu niš vjetar :supz:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Meni se smijali ljudi na laguni :)
fotografija0146medium.jpg

Da vidite kako se sada prave ;)
Mene je moja izašla 500 kn najlon, euro gajbe pocinčane na otpadu za 70 lipa po kila (davno bilo) i besplatno palete.
Poz

Zapremina oko 100 m3
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Čuj D&D u konzum ili lidl dječiji bazen od 15-20 m3 1000 do 2000 kn ja kupio več treča sezona samo ga pričvrsti kad je prazan jači vjetar ga odnese ili ne prazni do kraja 1-2 m3 nemre mu niš vjetar :supz:

Ako misliš na "najlonske" bazene...onda ne znam kako riješiti da stavim cijevi,alkaten...ito par komada...ako nije najlonski onda ok...ali ideja je za razmotriti, hvala....
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Ako misliš na "najlonske" bazene...onda ne znam kako riješiti da stavim cijevi,alkaten...ito par komada...ako nije najlonski onda ok...ali ideja je za razmotriti, hvala....

ovaj moj dost debela folija odnosno guma skoro kao kod profi bazena fi 5 m visine 1,1 m na podlogu kad sam betoniro ugradio oriđiđi sifon tak da ga lakše ispuštam i perem inače ima na sebi ispust mislim oko col al nije problem stavit i veči ,tad je koštao oko 1.400 kn gor dol
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Zvali su me drugi na poruke i dao sam im kontakt mog bratića koji se dogovara sa kopaćima
e sad da nebi ja ponaosob svakom govorio nazovite njega na 098 9105229 Darko i razgovarajte detaljno ,.

Ja nakon današnje poljoprivredne emisije i plačanje vode od arteškog stvarno imam loše mišljenje o politici prema poljoprivredi
...još će nam postavit kišomjere i kišnicu naplaćivat :)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Meni se smijali ljudi na laguni :)
fotografija0146medium.jpg

Da vidite kako se sada prave ;)
Mene je moja izašla 500 kn najlon, euro gajbe pocinčane na otpadu za 70 lipa po kila (davno bilo) i besplatno palete.
Poz

Zapremina oko 100 m3

može se i iskopati a sa iskopanom zemljom povisiti još,najlon unutra i super,jedino što treba pumpa kad se potroši pola bazena..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Može i ukopat se, samo koliko dođe bager? Nema navodnjavanje bez pumpe u Slavoniji. Da se i digne na 5 m i da ima tlak 0,5 bara brzo to trenje pojede. Ne zavaravati se ;)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Može i ukopat se, samo koliko dođe bager? Nema navodnjavanje bez pumpe u Slavoniji. Da se i digne na 5 m i da ima tlak 0,5 bara brzo to trenje pojede. Ne zavaravati se ;)

a čuj,uhvatit ga dok se nešto radi u blizini,on to iskopa za nekoliko sati. pa i nije tako slkup da ga zoveš,ovisi jel daleko,nekih 400kuna sat ili se varam?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
250 kn/h ali dok ti izvadiš 100 m3 o ho ho mu treba vremena. Čistio sam prekjučer bunare, sat vremena mu je trebalo da produbi jedan bunar za 2 m cca 5,5 m3, i drugi je produbio za 1,5 m cca 4m3 mjerio sam mu vrijeme i ode sat točno. Teško kombiniriki raditi na 4,5 m dubini kopa, a da dođe veliki bager tu je dolazak bar 600 kn :)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
250 kn/h ali dok ti izvadiš 100 m3 o ho ho mu treba vremena. Čistio sam prekjučer bunare, sat vremena mu je trebalo da produbi jedan bunar za 2 m cca 5,5 m3, i drugi je produbio za 1,5 m cca 4m3 mjerio sam mu vrijeme i ode sat točno. Teško kombiniriki raditi na 4,5 m dubini kopa, a da dođe veliki bager tu je dolazak bar 600 kn :)

skupo da,ali puno bolje i sigurnije od ove tvoje lagune,neka nešto negdje pukne i ode....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Sve ima svoje prednosti i nedostatke ;) U mom slučaju nije dozvoljeno ukopano ali eto montažno je ;)
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Imam jednu kombinaciju koja je na klimavim nogama, cisterna od cca 5 m3 ali nešto se rasteglo oko toga. Ovo s varenjem mislim da neću. ČEkam još neke informacije. Ima neki čovjek metalnu cisternu od 2m3 za lož ulje ali nije korištena.
Tih cisterni za lož ulje dosta. Ljudi to masovno izbacuju, samo pitanje je koliko se to može kvalitetno očistiti od lož ulja i kako
(osim pjeskarenja).
Eto, samo da ti kažem da smo postavili cca oko 1000 m1 folije sa cijevima ispod. Radi nekih kombinacija morao sam ići malo drugačije....odustali od potpuno ručnog postavljanja (slomili bi kičmu). Traktorom sa nekim strojem su napravljene gredice, stavljen najlon širine 1 m tako da je ukopan po cca 15 cm sa svake strane. Ispod najlona su dvije cijevi za navodnjavanje. Razmak kapljača 15 cm. Ići će trored. Razmak između sadnica je 20 cm a razmak između redova 20 cm. Od folije do folije razmak je cca 1 m. Jučer smo posadili cca 800 komada, sutra ćemo još oko 1500.
Ukupno ima 23 reda folije dugih po 78 metara. KAd bude sličilo na nešto pošaljem ti slike :)
Pozz
ja sam svoju cisternu očistio tako da sam pri vrhu izrezao vratanca da mogu ući ,prvo sam očistio talog a onda više puta oprao sa ivasolom i onda završno s čarlijem
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Možda nisam baš u toku ove priče oko bazena ali me zanima zašto pravite bazene a ne zaljevate direktno iz zemlje .
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Možda nisam baš u toku ove priče oko bazena ali me zanima zašto pravite bazene a ne zaljevate direktno iz zemlje .

Što se tiče mene, u tom slučaju bih trebao kopati bunar ili nešto slično,trebam pumpu,trebam dolaziti tamo a to mi je udaljeno sat vožnje.
Ovako stavim neku cisternu/posudu koju dignem na 1-1,5 m od zemlje i razvučen alkaten. Na alkaten spojim cijevi kap po kap i to je to. Imam već nešto slično. Posuda 1400 litara dignuta na 1,5 uz alkaten napaja cca 500 m1
cijevi kpk. Mala je razlika u količini vode na početku i kraju tih cijevi s tim da su mi na toj parceli cijevi kpk duge 50 m a razmak kapljača 20 cm. U ovom slučaju bi dužina svake cijevi kpk bila oko 25 metara a razmak kapljača 15 cm.
Punjenje posude bi bilo cisternom iz save tako da ja ne moram svaki puta dolaziti.
 
I

ihorzic

Guest
pošto su crijeva kap po kap za povrće trebam 1000 met najpovoljnije, pa ako itko zna pomagajte
 

sarago

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
27
pošto su crijeva kap po kap za povrće trebam 1000 met najpovoljnije, pa ako itko zna pomagajte

Ja sam ih platio 37lipa/metar (T-tape), motaju dužinu po želji....ali za tebe predaleko, Metković
 

Najnoviji postovi

Na vrh