• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nesilice

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
A do ljeta ćemo vidjeti kako ova jedna uspije pa ću znati jel da uzimam još ili ne.
Za sada nemam problema. Imaju 4600m2 prostora za ispašu, gornji dio ograđen... Ali one opet odu dolje gdje nema ograde. Moram ove zime ograditi do kraja.

U biti 99% vremena provode oko jezera. Ne miču se od njega...

IMG_20231217_133108.jpg IMG_20231126_153541.jpg IMG_20231114_123750.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
A vidio sam par puta da naskace... 5 mjeseci je kokošima...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,163
Moraš ga malo popratiti. Da li naskače na sve ili samo na odabrane. Ako je izbirljiv onda to nije pravi j....ač. Sve koke moraju biti zadovoljne ili nebu sloge, a ni jaja. :ppozdrav:
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
Dok ne dobije crveni karton nema juhe od njega. Previše dobro drži koke pod kontrolom i u redu pa mu se svašta može oprostiti. Za sada je umjereno agresivan. Napada pse kad se približe kokama. Ljude još ne napada. Ali vjerujem da ako zbog nečeg završi pod nožem da će biti zbog toga. Ima neku agresivnu crtu u ponašanju.

@lijeskakc možda mu nisu sve jednako lijepe. Svatko ima pravo na svoj ukus...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Ja sada imam pijetla, strašno agresivnog, nas sve doma napada, a i sve druge ljude koji dođu u dvorište.
Ali nedam ga zatamaniti, bas je lijep.
Sad neki dan majka nije na vrijeme zatvorila kokoši, i dosel susjedov Aljaski malamut i skoro mi toga pijetla zatamanil, ali nije ga uspel.
A da slucajno je, ja bi tome cucku presudil, makar i s golim rukama.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nekome tko drzi kokosi onako uzput nije vazno kakvog pjetla ima. Onima kojima je to hobi oni na to paze. Moj je davno pokojni deda uvijek drzao crvenog pjetla i to si je ostavljao od svojih kokosi. Nikakvog unosa sa strane nije bilo godinama i njegove su se kokosi razlikovale i bile lako prepoznatljive u selu. Na proljece su se nasadile kvocke i do jeseni se vidlo kojeg ce ostaviti za iducu sezonu. Sam je napravio jato kokosi koje su se najbolje pokazale i za jaja i za meso i za lezenje pilica. Smjesu i vitamine nikad nisu vidle. Nesle su i po zimi a sjecam se da je ljuska bila tvrda i zutanjak vise crvenkast nego zut. Kad se je takvo jaje ispeklo na masti bilo je slatko i od dva si bio sit. Ujutro su se kokosi pustile i bacilo im se par saka kuruze i onda ih je pjetao vodio na pasu i to dosta daleko. Kad je koja trebala snesti sama je dosla doma. Kad je snjela oglasavala se sa kokodakanjem i onda joj se bacilo koje zrno pred nju. Poslije se opet pridruzila ostalima na pasi. Navecer ih je pjetao doveo nazad i opet malo kuruze i u kokosinjac. Pjetao je uvijek bio crveni a kokosi crvene i crne.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
Jel netko onak iz glave zna sortu pijetla?
Puno jede, debel je... I neki dan je standardno išao napasti mene i malog i kad je doskočio na noge od tada šepa. 2 dana već...


Hoće im biti dobra gnijezda za nesenje? (na trećoj slici je ulaz u gnijezdo iz prostora gdje spavaju). Gdje ima lažnih jaja za kupiti da stavim unutra? Ili nema potrebe?
IMG_20240104_162625.jpg IMG_20240104_162641.jpg IMG_20240104_162724.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
@zoran89 to ni domači kokot, to ti je diverzant, migrant, imaš i dokaz da skače i na te. 😈🤣 Pravi domači kokot je veseljak, rano vjutro popeva, posle nema čas tebe nateravati jer ima posla z kokošima... Jedva da stigne sprhnuti na visoki stup da se još malo pokaže i istovremeno počine od posla z kokošima. Ti si svojega zaprl v geto, zato iz osvete skače na te, eto 😂😅😈🤣
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel netko onak iz glave zna sortu pijetla?
Puno jede, debel je... I neki dan je standardno išao napasti mene i malog i kad je doskočio na noge od tada šepa. 2 dana već...
e tak, a upozoriti smo te .. žnjim vrol
kokošama je prirodno jer su valjda , nastale od ptica , mada meni više izgledaju na dinosaure da se penju visoko , ali dobro je i ovo..jer nemaju izbora

evo ideje za ..da
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Po meni je to pijetao sussex-a, možda ne čistokrvni jer mu perje na vratu nije savim crno bijelo nego je malo crvenkasto
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bagami zviuči opasno a istovremeno slasno...baš izmješani osječaji
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
Po meni je to pijetao sussex-a, možda ne čistokrvni jer mu perje na vratu nije savim crno bijelo nego je malo crvenkasto

I ja sam gledanjem slika došao do sussexa.

I pretpostavio sam pošto je to kombinirana sorta i znaju biti poprilično debeli. A ovaj je na na dobrom putu da mu jetra i srce otkažu uz probleme s nogama koje već ima
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
Velečasni može jedino donjeti koju koku da vidi kako majstor skače 😂

IMG_20240104_162604.jpg IMG_20240104_162614.jpg IMG_20240104_162606.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
I neki dan je standardno išao napasti mene i malog i kad je doskočio na noge od tada šepa. 2 dana već
Ja imam nekakvog crvenog, stalo napinje da bi skočio na mene,dobije nokaut ali nakon par dana opet, baš je tvrdoglav😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh