• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Omotači bala

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Omotaèi bala

interesantno...samo me zanima kako bi došao kod nas do ovakve folije? :roll:

[youtube:18gq9uih]BbynAxaOA1k[/youtube:18gq9uih]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Omotaèi bala

Suho su počeli zamatati :lol:
To je misli folija 500 koja se može nabaviti kod nas..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Omotaèi bala

zgodno!!!

Veliku foliju prerežeš na 3 komada i eto ti male folije :mrgreen:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Omotaèi bala

zoran kaže:
kakva su vam iskustva i mišljenja o ovom omotaču?
Neispravan link obrisan!
Neispravan link je obrisan!
Imam ga 3 godine i za sad je sve OK. Radio sam i s folijom od 750 na početku, a kasnije od 500mm.
Kupio sam ga u Panex AGM-u. Imao sam jednu reklamaciju. Ruka koja prima balu bila je savinuta pod krivim kutem...tako da balu nije primao cijeli ovaj luk kako se vidi na slici, nego samo vrh luka i znalo se dogoditi da probuši foliju. Na moje ugodno iznenađenje za nekih 2 tjedna sam dobio novu cijelu ruku.
Nisam imamo nikakvih kvarova, za sad radi super.
Jel znaš možda kolika mu je cijena sad?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Omotaèi bala

zoran kaže:
cijena ti je 44000kn
A ja ga prije 2 i pol god. platio 5300 eura...znači malo manje 40 000kn. Pa nije puno ni poskupio
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Omotaèi bala

zoran kaže:
cijena ti je 44000kn
pa kaj je v njemu tak skupo :scratch :scratch , za 65000 kn kupiš novoga imt 539 :!: :!: :!:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Omotaèi bala

ŠANANA kaže:
zoran kaže:
cijena ti je 44000kn
pa kaj je v njemu tak skupo :scratch :scratch , za 65000 kn kupiš novoga imt 539 :!: :!: :!:
A kak ćeš s 539 omatati bale? :D :mrgreen:
Ne znam ni ja šta je toliko skupo, ali fora je u tome da je ovaj najjeftiniji...Mascarov koji je skoro isti ovome košta par tisućica eura više :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Omotaèi bala

M.M. kaže:
[quote="ŠANANA":5v9cy574]
zoran kaže:
cijena ti je 44000kn
pa kaj je v njemu tak skupo :scratch :scratch , za 65000 kn kupiš novoga imt 539 :!: :!: :!:
A kak ćeš s 539 omatati bale? :D :mrgreen:
Ne znam ni ja šta je toliko skupo, ali fora je u tome da je ovaj najjeftiniji...Mascarov koji je skoro isti ovome košta par tisućica eura više :scratch[/quote:5v9cy574]

da istina slažem se al sam čuo da su se puno bržiji i pouzdaniji u radu i kvalitenije napravljeni nego mascarovi. maskarovi lijepše izgledaju ali su nježniji nego ovi. a i iz iskustva znam jer sam radio s maskarom 3 godine i kako imam ovog to je nešto i bržije i bolje. moje mišljenje samo velim
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: Omotaèi bala

M.M. kaže:
zoran kaže:
kakva su vam iskustva i mišljenja o ovom omotaču?
Neispravan link obrisan!
Neispravan link je obrisan!
Imam ga 3 godine i za sad je sve OK. Radio sam i s folijom od 750 na početku, a kasnije od 500mm.
Kupio sam ga u Panex AGM-u. Imao sam jednu reklamaciju. Ruka koja prima balu bila je savinuta pod krivim kutem...tako da balu nije primao cijeli ovaj luk kako se vidi na slici, nego samo vrh luka i znalo se dogoditi da probuši foliju. Na moje ugodno iznenađenje za nekih 2 tjedna sam dobio novu cijelu ruku.
Nisam imamo nikakvih kvarova, za sad radi super.
Jel znaš možda kolika mu je cijena sad?

Daj recite koja je marka tog omotača, ali 44000 kn je super cijena za novi omotač, ja platio rabljeni kverneland s bočnim utovarom 40000kn ali može dići balu 120×150 :!:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Omotaèi bala

Ovo ti je METAL-FACH, poljski, rade i rolo balirke. Ja ga koristim za 120x120 bale.
 

bbrane

Član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
51
Re: Omotaèi bala

Zanima me dali poseduje neko ovakav omotać pošto ga planiram kupiti Poljski je nije toliko puno
skup 22800 kn SIPMA nošeni bez utovara
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Omotaèi bala

bbrane kaže:
Zanima me dali poseduje neko ovakav omotać pošto ga planiram kupiti Poljski je nije toliko puno
skup 22800 kn SIPMA nošeni bez utovara


Bok, ja imam taj omotač, kaj da ti velim, koliko para toliko muzike, ja sam ga više platil prije 9 godina :x

Omotač je ok, al je potrebno dvoje ljudi za rad, jedan da stavlja bale drugi da omata, može i jedan radit ali onda mora za svaku balu s traktora na traktor, recimo sad mi to ne predstavlja problem, sve bale doma dopeljam, stavljam balu na omotač, brat omata , ja uzmem omotanu balu i stavim ju na mjesto, uzmem neomotanu i do onda je ova več omotana i stavim ju gore, i tak u krug.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Omotaèi bala

mario, hočeš reči da kipera ima, a samo utovara nema, pošto veliš da kad ti dovezeš neomotanu, ove več on omota što je gore, e onda dal ju skipa dolje da ti staviš neomotani il moraš ovu pustit pa ovu maknit, pa ponovo ovu uzet i stavit gore :scratch :scratch
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Re: Omotaèi bala

ovo je dobro doma omatat ako bale voziš na prikolici jer se znaju probušit i odma je stavit na svoje mjesto i više je ne diras
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Omotaèi bala

ŠANANA kaže:
mario, hočeš reči da kipera ima, a samo utovara nema, pošto veliš da kad ti dovezeš neomotanu, ove več on omota što je gore, e onda dal ju skipa dolje da ti staviš neomotani il moraš ovu pustit pa ovu maknit, pa ponovo ovu uzet i stavit gore :scratch :scratch

DA, tako je, kiper ima ali nema utovar.


ovo je dobro doma omatat ako bale voziš na prikolici jer se znaju probušit i odma je stavit na svoje mjesto i više je ne diras

DA, balu kad se omota stavim na mjesto i to je to.
Inače bolje marke omotača, imaju da se upravlja s daljinskim pa su onda dovoljna 2 traktora i 1 čovjek.
 
M

Massey4455

Guest
Re: Omotaèi bala

evo slika našeg omotaća bala

7c611b42.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dali neko ima iskustva sa Wolagri omotačima bala,šogor je u ponedjeljak kupio pa me zanima vaše mišljenje o njemu.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_wETAR4lymM[/YT]
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Omotač je ok, jedino mi se kod njega ne sviđa, kao i kod drugih tog tipa ovo kipanje, bale se izbuše na buse ako se kotura... Trebalo bi imat otraga da se za njim vuče deblje gume... Vidim imaju dobro riješen sistem rezanja folije, to mi se jako sviđa :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh