• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Omotači bala

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Aha,mislio sam da je tako ali reko ajde da pitam a sto se tice hidro motora na samom omotacu jel on ima neki svoj maximalni protok koji moze prihvatiti i da li zavisi i od njega koje je velicine? ili su oni slicni svi?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Trebali bi omotači imat nekakvi ventil za otvaranje i zatvaranje protoka ulja. Recimo šogor je uzeo Wolagri omotavač i ima regulator (ventil) te si i na tome može štelati protok ulja.
 

franc

Novi član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
12
Skoro svaki malo bolji omotavač bala ima taj ventil za regulaciju. Pošto se ljudima događalo da imaju brze pumpe na traktoru pa su im bale izljetale van. Imam tanco omotavač, i kad omotavam sa malim traktorom, ventil je otvoren do kraja, a kad omotavam sa većim traktorom, ili moram zatvorit malo ventil ili mu ne smijem dati baš gasa puno.
 
H

Hurlimann86

Guest
Mi imamo u traktoru da si naštelamo protok ulja omotać nam nema.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
E franc hvala na toj informaciji,a taj ventil ako nema bi ja mogo sam uradit ne?

Možda bi i mogo to sredit sam,dat ventil na crijevo pa ga tam štelat. Ali najprije si pogledaj ako imaš taj ventil ili ne da nebi bzvz to radio. Taj ventil ti može samo smanjit protok ulja a ne povečat.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
A dobro da se to ustimat sto davati mozda 200-300e vise za tako neki sistem koji kosta 5 puta manje..
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Interesuje me jos koje su razlike i da li uopste postoje u bojama folije,posto sam vidio bilu,zelenu i crnu??
 

franc

Novi član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
12
možeš si ti napraviti taj ventil, al mislim da nema potrebe za tim, nemoj davat gasa puno na traktoru i nebudeš imao problema. Prvo si isprobaj omotavanje prije nego ga možda i budeš stavljo. A za folije, ja sam do sad koristio samo zelene, i dobre su mi. Samo su mi ove godine dosta miševi rovali ispod bala i probušili ih odozdola, pa su mi se malo više kvarile. Ali postoje folije i za to, nalijepi se miševima na zube kad krenu grist, pa odustanu. Jedan čovjek kojem baliram je to napravio, i više nema taj problem
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ma kakva ugradnja dodatnog ventila,to nema smisla..

A teško da češ i radit s takvim traktorom koji če na normalnom gasu od 800-900o/min tako jako vrtit da balu izbaci dolje..
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
ugraditi ventil nije neki problem,kao one slavine na presi npr sto zna bit,pa ju ne otvoris skroz ali nzm oce mi imt 539 nosit omotac tj kako cu izves hidruliku,a druga opcija mi je belarus 820 ili 1025 ili mozda ursus 902b jer mi na 820 utovarivac pa onda da imam cim tovarit bale na omotavac.Msl mozda i neki jaci traktor u ovo ukljuciti ali mislim da je onda bespotrebno trositi gorivo :/
A jel ta za miseve nosi neku posebni oznaku? jel jos ko zna neko znacenje boja folije?
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ugraditi ventil nije neki problem,kao one slavine na presi npr sto zna bit,pa ju ne otvoris skroz ali nzm oce mi imt 539 nosit omotac tj kako cu izves hidruliku,a druga opcija mi je belarus 820 ili 1025 jer mi na 820 utovarivac pa onda da imam cim tovarit bale na omotavac.
A jel ta za miseve nosi neku posebni oznaku? jel jos ko zna neko znacenje boja folije?

Omotač nije za IMT 539,premali mu je protok pumpe,trebao bi radit non stop na iber gasu da omata kak treba,i onda je pitanje kad bi se ulje zgrijalo kak bi to sve radilo..

Rađe omataj s Rusom velikim...
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Pa nesto cemo smislit samo da uzmemo omtac :D ujtru zovem madjarsku pa cu da vidim za taj omotac bez utovara i rezanja folije sta ima i kako,i jel se moze stavit ta stipaljka bar za foliju da nemoram svaku balu stavljat foliju,sto znam da ima adapter za foliju 500 i 750mm i elektronski brojac krugova i to je sve.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Omotač nije za IMT 539,premali mu je protok pumpe,trebao bi radit non stop na iber gasu da omata kak treba,i onda je pitanje kad bi se ulje zgrijalo kak bi to sve radilo..

Rađe omataj s Rusom velikim...

Ugradiš rezervoar i pumpu sa multiplikatorom i na kardan, da vidiš, ne smije gasa vidit fero :)
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
E ovako danas smo zvali madjare i informacija je sledeca,hidrulicno se samo omata,ostalo je csita mehanika,oko 80e traze za noz koji kazu da nije neophodan(ima neki sistem kad dignes i bala se odmakne tj spadne sa njega polija ostane i drugu balu stavis preko te folije i to je kao ujedno i otkida) iako za toliko para msl da cu ga ipak uzeti,i da nema brojac krugova niti ista elektronike,niti ima razvodnik niti ventil,e sad ovo je jako jednostavna masina zato su i toliki novci,mozda samo da je napravit ako bude potrebno samo utovar i to ce bit sve.
on kosta 1400e +pdv i doneli bi ga do granice njihove znaci moje je jos carina 10% i 18% pdv,a njihov pdv na granici mogu da dobijem.

cini mi se da je bas ovakav omotac :/
http://www.youtube.com/watch?v=STdkUHM21Q4&feature=related nije boz zna sto al za pocetak valda ce bit dobar.
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ne vidim svrhu ovoga :nije boz zna sto al za pocetak valda ce bit dobar:scratch:scratch:scratch:scratch:scratch
Vidim u dosta tema tako pišete,kao da kupujete za jednokratnu upotrebu,ne vidim svrhu toga--:scratch

Pa ne kupuje se ovakav stroj za jednokratnu uporabu,nit se kupuje od danas do sutra da bi trebalo škratrit..

Nema razvodnik,nema brojač krugova,nema nikaj od elektronike,moje iskreno mišljenje BJEŽI od ovoga ko vrag od tamjana,kad se jednom takav stroj kupi to se neče ni moč prodat samo tako..
Cijenu nebi komentirato,jer ne vrijedi ni toliko...
 

franc

Novi član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
12
Iskreno isto bi ti rekao da ne štediš na takvim stvarima. Susjed ima metal fach omotavač. Mora stavit balu na njega, ali ima bar brojač krugova. Mislim da će ti biti zamorno brojati krugove. Bolje bi našao bar takav, jer njegov reže foliju barem. Dosadit će ti nakon nekog vremena skakat stalno sa traktora i rezat foliju i još k tome brojat krugove. Radi kak hoćeš, tvoji novci, al bolje da ako možeš uštedit još koju kunu pa kupit nešto bolje
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
hmm stoji to sve sto kazete,ali u biti brojac mogu nadoplatiti,al opet ko zna kolko je..opet ako c ga za rusa zakacit ne treba mu razodnik..
Ali opet ja svakako necu s njim na njuvu ic jer je lucerka osta sad mi bio drugar i kaze cim padne bala oma se izbusi on ima maskar..i kuci sve omata.

Evo sad sam pronasao metal fach to je zapravo ovaj omotac evo sajta :http://www.metalfach.com.pl/oferta/owijarki/z-560.html
zapravo bas poptuno isti mozda madjari od njih uvoze il imaje samo distribuciju.
Koji tip ti prijatelj ima? kako je zadovoljan radom?
 
Posljednje uređivanje:

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Danas sam nasao elektricara na jednom forumu koji ugradjuje brojace obrtaja u starije kombajne,i malo se raspitao kaze da je taj brojac krugova dosta jednostavno napraviti,i da kako je izracunao sa dispejom i 5m kablom moze da kosta max 110e,i da je voljan napraviti ako bude trebalo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Danas sam nasao elektricara na jednom forumu koji ugradjuje brojace obrtaja u starije kombajne,i malo se raspitao kaze da je taj brojac krugova dosta jednostavno napraviti,i da kako je izracunao sa dispejom i 5m kablom moze da kosta max 110e,i da je voljan napraviti ako bude trebalo.
Koliko vidim ne odustaje se od toga Mađarskoga omotača:roll:

Ajd onda čemo barem imati neko ko če podvrdit dal se to isplatio kupit ili ne..


Brojač nije problem stavit,treba jedan magnet postavit gore na mjesto koje se vrti,a jedan na fiksno mjesto,i kad ovaj okretni prođe iznad fiksonog broji jedan krug i tako dalje..
 

Najnoviji postovi

Na vrh