• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oprema za preradu voća...

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
I...eh, surfao sam dugo po netu i nisam uspio pronaći točno ono što me zanima. A to je kotao za kuhanje pekmeza i džemova slijedećih 8okvirno) karakteristika: kapacitet između 100 - 300 l, dvostruka stijenka s medijem za spriječavanje prigaranja, mješalica s elektromotorom, ispust sa ventilom za punjenje tegli, inox izvedba, energent plin ili kruto gorivo. Pomoć?
 
B

Boris

Guest
Pozdrav dečki prije godinu dana i ja sam tražio istu stvar i iznenadio sam se kako ih je teško naći i kako su skupi.

Ponudu sam imao od sljedeće firme http://www.masing.co.rs/program3_sr.htm - za cijenu me nemojte loviti za riječ između 10 000- 15 000 eur.

Manji od 500 litara je teško naći i cijene su im jako slične i ne povećavaju se odnosno smanjuju u odnosu na zapremninu bačve.

Čak sam tražio u Kini, oni rade manje od 100-300 litara i to nazivaju laboratorijski kuhači ali isto im cijena kad sve sračunate prijevoz i slično nije nešo a kupujete mačka u vreći.

E sad neznam ima jedna firma u zg www.pecon.hr oni su strašni šta se tiče prerada ali isto dosta veliki sistemi, ali opet rade mini mljekare i znaju napraviti neki manji projekt. Ako ih ko bude kontaktirao javite mi što ste saznali.

No opet ima jedna stvar ako je ko zainteresiran neka me kontaktira na PM. Naime jedan lokalni tu moj lik radi nešto polu industrijski od 5-50L možda čak i 100 litara. E sad kažem ovisi za što Vam to treba za neku ozbiljniju proizvodnju vam vjerovatno neće odgovarati ali za neke osobne potrebe i za sitnu prodaju po kućanstvima i po placevima bio bi možda OK.
Iskreno ni ja nisam vidio taj kotao vidio sam nešto slično za sokove i ljudi su jako zadovoljni. Uređaj je kompletan od inoxa vrhunski obrađenog ima duplu stijenku i u biti voda grije medij odnosno voće i ukuhava ga. Kotao se može staviti na običnu peć ili ugraditi malo plinsko ložište. Ovdje kod nas nekoliko ljudi je kupilo male od 5litara i kažu da su vrhunski za ajvar.

Mislim da bi mu cijena za 20-50 litara bila negdje oko 5 000 kn, ali kažem nemojte me loviti za riječ, ako je ko stvarno ali stvarno zainteresiran neka me kontaktira na pm pa ćemo sve saznati.
 
B

Boris

Guest
Evo pronašao sam u laptopu ponudu za kineski kuhač, dolje navedeni link će vam pokazati sliku i opis kuhača.

http://www.made-in-china.com/showroom/c ... -100-.html

Cijena je 18 200 dolara, ne uključuje pakovanje prijevoz carinu i naravno pdv koji morate platiti.

ako ko želi mogu vam mailom poslati orginalnu ponudu koju sam dobio od kineza.

Ujedno to je i najmanji model (200 litara) koji proizvode sa vakum sistemom (vakum pumpa za izbacivanje pare i bržim ukuhavanjem u vakumu).

Problem prijevoza iz Kine je isto malo u ovom slučaju kompliciran, stroj je premali za pun kontejner a ujedno zbirni prijevoz skup prijevoz tako da sve u svemu ništa povoljno.

Poslao sam preko 20 upita u Kinu i ovo je najpovoljnije što sam pronašao.

Manji tj laboratorijski kuhači nemaju vakum sistema i cijena im se ne umanjuje bitno proporcionalno sa litražom.
Ja sam u to doba tražio 100 litara i nije bilo smisla to kupovati.
 
B

Boris

Guest
I da kod ovih kotlova morate imati na umu da vam treba energent vruće ulje ili vruća voda (bojler) centralno i tako to..
 
K

kandi2606

Guest
Ako nekoga zanima kotao za kuhanje sa mješalom neka me slobodno kontaktira na E-mail: kandi@vip.hr ili na 091/2606-950. Mi se bavimo proizvodnjom strojeva i opreme za prehrambenu industriju. Napravili smo do sada i nekoliko kotlova duplikatora, komplet prokrom (inox). Kotao ima duplo dno u kojem je ulje, a u ulje su uronjeni grijači. Na poklopcu je motorreduktor koji okreće mješalo koje mješa masu, a kotao se može koristiti i bez mješala. Ispust je standardno 2 i pol cola ili po želji. Koristi se za kuhanje marmelade, sapuna, ajvara, špeka i sl., dakle višenamjenski. Radimo i kotlove za pizza šunku, homogenizatore za med, razne mješalice, strojeve za šurenje svinja i odojaka,... Slike i tehnički podaci na upit.
 
T

trecedoba

Guest
Boris kaže:
Pozdrav dečki prije godinu dana i ja sam tražio istu stvar i iznenadio sam se kako ih je teško naći i kako su skupi.

Ponudu sam imao od sljedeće firme http://www.masing.co.rs/program3_sr.htm - za cijenu me nemojte loviti za riječ između 10 000- 15 000 eur.

Manji od 500 litara je teško naći i cijene su im jako slične i ne povećavaju se odnosno smanjuju u odnosu na zapremninu bačve.

Čak sam tražio u Kini, oni rade manje od 100-300 litara i to nazivaju laboratorijski kuhači ali isto im cijena kad sve sračunate prijevoz i slično nije nešo a kupujete mačka u vreći.

E sad neznam ima jedna firma u zg http://www.pecon.hr oni su strašni šta se tiče prerada ali isto dosta veliki sistemi, ali opet rade mini mljekare i znaju napraviti neki manji projekt. Ako ih ko bude kontaktirao javite mi što ste saznali.

No opet ima jedna stvar ako je ko zainteresiran neka me kontaktira na PM. Naime jedan lokalni tu moj lik radi nešto polu industrijski od 5-50L možda čak i 100 litara. E sad kažem ovisi za što Vam to treba za neku ozbiljniju proizvodnju vam vjerovatno neće odgovarati ali za neke osobne potrebe i za sitnu prodaju po kućanstvima i po placevima bio bi možda OK.
Iskreno ni ja nisam vidio taj kotao vidio sam nešto slično za sokove i ljudi su jako zadovoljni. Uređaj je kompletan od inoxa vrhunski obrađenog ima duplu stijenku i u biti voda grije medij odnosno voće i ukuhava ga. Kotao se može staviti na običnu peć ili ugraditi malo plinsko ložište. Ovdje kod nas nekoliko ljudi je kupilo male od 5litara i kažu da su vrhunski za ajvar.

Mislim da bi mu cijena za 20-50 litara bila negdje oko 5 000 kn, ali kažem nemojte me loviti za riječ, ako je ko stvarno ali stvarno zainteresiran neka me kontaktira na pm pa ćemo sve saznati.


Poslao sam ti upit i na PM, a zanima me kotao za manju proizvodnju kojai se može staviti na običnu peč.Ako možeš molim te broj telefona ili adresu proizvođača.Vjerovatno interesira još nekoga osim mene.
Hvala na odgovoru.
Pozdrav!
 
K

kandi2606

Guest
Evo par slikica! 300 litara!
14602531.jpg

25892090.jpg

40664149.jpg

86155882.jpg

22876318.jpg

54143721.jpg

40855410.jpg

39379609.jpg

53437030.jpg

27815055.jpg
 
K

kandi2606

Guest
Ovaj je bio 170 litara i kupio ga je čovjek koji radi marmeladu od bazge.
getimagevariation2.jpg

kotaokuhanjemjesalomsli.jpg

getimagevariation7.jpg

getimagevariation6.jpg

getimagevariation5.jpg

getimagevariation4.jpg

getimagevariation3.jpg

getimagevariation.jpg


kada kopiraš "direct links" stavi ih "Img" zagrade. dino
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...zanima me okvirna potrošnja energije po ciklusu te, naravno, cijena...može i na PP :D
 
K

kandi2606

Guest
breskvar kaže:
...zanima me okvirna potrošnja energije po ciklusu te, naravno, cijena...može i na PP :D

Cijena 300 litarskog je 35500 kn.
Što se tiče potrošnje energije, iz dosadašnjeg iskustva znam da je na struju najjeftinije i najjednostavnije. Ako se radi na plinski ili uljni plamenik potrebni su razni atesti i priključak na dimnjak. A i mnoge klaonice s kojima surađujemo izbacuju kotlove na plamenik zbog novih strogih standarda koje propisuje EU. Ovaj na struju postavite gdje Vam je volja i možete ga po potrebi seliti bilo gdje.
Dakle, standardno ugrađujemo na kotao 3 grijača po 4 kW, znači 12 kW ukupno. 1 kW po satu dođe 0,92 kn, znači kotao za jedan sat potroši struje za 11,04 kn (0,92 x 12). Rekao sam i da je kotao duplikator, grijači su uronjeni u ulje za prijenos topline koje je raspoređeno po dnu i po cijelom obodu kotla (ima ga cca 80-90 litara). Kad se kotao jednom zagrije odradi se par ciklusa zaredom, kuhanje špeka traje oko 2,5 sata, za ostalo neznam. Također kad je kotao zagrijan može se jedan ili dva grijača isključiti i temperatura održavati sa samo jednim, odnosno dva. Zagrijavanje kotla traje 1 do 1,5 sat.
Moguće su i razne dogradnje ili preinake po zahtjevu kupca.
Nadam se da sam pomogao. Ako Vas još nešto zanima slobodno me nazovite na 091/2606-950.
 
B

Boris

Guest
Lijep pozdrav svima, vidim da se je tema prerade opet živnula, posljednjih nekoliko dana dobio sam nekoliko privatnih poruka, pa ću na vaše upite javno ovdje probati odgovoriti jer Vas sve zanimaju slične stvari.

Prije svega VELIKA JAVNA ISPRIKA KOLEGI BRESKVARU zbog dugog nejavljanja na njegove poruke još prije godinu dana, nažalost posao i obaveze su me odvukle u inozemstvo i odgodile neke planove.

Najprije da malo objasnim da me nebi krivo shvatili ja nisam proizvođač strojeva niti ih prodajem niti to želim, imam nešto iskustva u preradi i što je najbitnije vidio sam puno pogona malih i velikih i znam što se koristi i kako i što je najbitnije nevolim nikome plaćati hrpu novaca za kojekakve strojčiće za koji prodavači ni sami neznaju kako rade i što rade. Dakle IMPROVIZACIJA je majka uspjeha.

Najbolji ali i najskuplji način kuhanja marmelade đema i slično je u vakumu ali najbitnija stvar: vakum posuda (kuhalo, duplikator) mora na sebi imati priključenu vakum pumpu koja će paru izvlačiti van brže i kvalitetnije ukuhavati i čuvati aromu. Ali to je nažalost malo kompliciraniji sistem i zahtjeva posebno hlađenje vakum pumpe i stijenku posude vrlo debelu često 1 cm da izdrži izazvani vakum. kako sistem izgleda možete vidjeti na stranici www.masing.rs.

ali kao što vidite sa stranice to je za veće kapacitete i treba najprije ispeći zanat i naći tržište.

Dakle idealna i savršena stvar i naravno NAJJEFTINIJA za početnike i male proizvođače je takozvani kuhinjski kotao za kuhanje (plinski, električni). Naći ćete takvih kotlova u oglasnicima, koriste se u restoranima za kuhanje hrane cca 1000 eura gore dole zavisi od litraže( 70, 100, 150, 200, 300 litara) i koliko dobro pregovarate. Ako možete da birate neka unutarnja posuda bude okrugla ne četvrtasta. najgore je prvu šaržu napraviti poslije kada se kotao zagrije puno je lakše dignuti temperaturu. koltlovi imaju zgodan ispust za direktno punjenje u staklenke. Navedeni kotao ima jednu malu manu nema mješala, ali opet plavi oglasnik cca 500 kn motor s reduktorom cca 20-30 okretaja, majstor koji će vam napraviti osovinu sa propelerom, rupa na poklopcu kotla i evo gle čuda Vaša marmelada se miješa.

http://www.njuskalo.hr/ugostiteljska-op ... las-450883

Ima još jedno riješenje možda i bolje od ovoga zavisi kao se snađete i koliko potrudite oko sitnica, imate u srbiji na puno internet oglasnika duplikatore od 100 - do 1000 litara, sa miješalicama i s više načina grijanja. Cijena varira od 500-2000 eur zavisno od litraže i sistema grijanja.

http://nemadanema.rs/oglasi5895/duplikator
http://nemadanema.rs/oglasi11265/duplikator-1100-lit
http://nemadanema.rs/oglasi45576/paster ... duplikator
http://www.kupujemprodajem.com/duplikat ... -oglas.htm
http://www.kupujemprodajem.com/Duplikat ... -oglas.htm


Stijenka duplikatora ima na dnu električne grijače koji griju vodu ili termalno ulje koje prijeko stijenke duplikatora grije Vaš medij, ima i opcija koja je najbolja da parni kotao para kruža kroz stijenke duplikatora i zagrijava medij.

Puno sam toga sad napisao i ako sam negdje bio nejasan samo pitajte.

Također ako ima ko kakvih boljih riješenja slobodno neka me ispravi ja volim naučiti nešto novo i to dijeliti.

I da ima jedan moj tu lokalni čovjek koji radi male kuhače na paru, zgodan sistem talijanska tehnologija, može ča ići i na običan štednjak ili mali plinski plamenik, e sad litraže su bile od 10 do 50 litara i cijene od 3000 do 7000 kn, ali nisam dugo tog čovjeka vidio probaću ga kontaktirati i nabaviti kakvu sliku i cijenik. Sistem je dosta praktičan i daje jako kvalitetan đem i marmeladu.

Eto toliko za sada, dajte kakav komentar, kakvu ideju da tema ne umre.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...kao što i sam kažeš probaj postaviti ovdje fotke i cjenik...i tehničke karakteristike...pa da možemo komparirati... :)
 
B

Boris

Guest
Evo Vam jedna zanimljiva stranica za proučiti radi se o linijama (relativno malim) za voćare za proizvodnju bistrih direktno cijeđenih sokova kapaciteta od čini mi se 300 do 2-3 000 litara na sat. zanimljiva kompletna linijica za entuzijaste.

Firma ima predstavništvo u Hrvatskoj negdje u HRV zagorju provjeriti ću.
 
Na vrh