• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo jedne slike iz današnjeg oranja strnjaka:
sezona-2010-foto_13023700_17389826_17979069.jpg
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Re: Oranje,oranje,oranje...

Oranje sa 533:
[youtube:35p9xj4n]88btHkJAmA4[/youtube:35p9xj4n]
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

I tako, 533 ore s njim bez problema :scratch :scratch

Ne znam bas...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Re: Oranje,oranje,oranje...

Tu gdje sam orao je brijeg i gore idem 3sporom a dolje 1brzom.
Na ravnom bi islo sve sa prvom.
I jos se plug da bolje ustimat,ali ide sada kada su dobri uvijeti.Kasno u jesen nebi bas islo,mozda da ima nekakve tegove u tockovima ali ovako mislim da ne.


Zasto kazes :" neznam bas"?
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kazem "Ne znam bas" da ide lako kako si pricao prije ni mjesec dana kad si isao u probu oranja... gas na iber i 3. spora to nije oranje... izdurao bi mozda sezonu tako, ali iducu prezivio ne bi.

ne znam zasto se mucis s tim traktoricem i tim plugom u oranju kad to mozes puno bezbolnije rijesiti uz manju potrosnju goriva i vremena...
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

kaj se tam na fergusonu nesmi smanjit gas,ili on tak glasno dela,mislim kad stoji na mjestu a ne u oranju,ali i u oranju ga ima malo previse?
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kolega dino zasto nisi jednostavno potanjurao strnjista pa nebi morao orat sve...ja sam svoja sva potanjuro i super su skoro kao da su poorana...:)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kod nas u kraju se nesmije smanjivat gas na fergusonima :)

Orano je sa punim gasom,a u mjestu ga ni ne smanjujem,jer i padne mi tlak ulja pa mislim da je bolje da radi na vecim okretajima i normalnim tlakom ,nego u leru sa slabim tlakom.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

codexnox kaže:
Kod nas u kraju se nesmije smanjivat gas na fergusonima :)

Orano je sa punim gasom,a u mjestu ga ni ne smanjujem,jer i padne mi tlak ulja pa mislim da je bolje da radi na vecim okretajima i normalnim tlakom ,nego u leru sa slabim tlakom.


Bez ljutnje,,ali da mora radit pod punim gasom radi podmazivanja,,to mi ne leži.da su malo veči okretaji da,,ali ne da ga ubijaš ko da ti nikad više neče trebat :scratch ......ipak tvoja je mašina,pa ti odlučuješ koliko želiš da te dugo služi,s ovakvim načinom rada,,neče dugo vijeruj mi..... :?

Ponavljam bez uvrede,to je moje osobno mišljenje....... :|
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kada je na ler gasu a na radnoj temperaturi tlak ulja skoro da nebude ni jedan bar,i tako da kada nesto radim nesmanjivam gas na manje od pola,a sto se tice tog oranja radio sam pod punim gasom ,a i tak je samo isproban u oranju.

Skodi-neskodi ,nije skupa generalka za njega :),ali daleko od toga da on kod mene radi da nece "dugo"....
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: Oranje,oranje,oranje...

codexnox kaže:
Kada je na ler gasu a na radnoj temperaturi tlak ulja skoro da nebude ni jedan bar,i tako da kada nesto radim nesmanjivam gas na manje od pola,a sto se tice tog oranja radio sam pod punim gasom ,a i tak je samo isproban u oranju.

Skodi-neskodi ,nije skupa generalka za njega :),ali daleko od toga da on kod mene radi da nece "dugo"....


hehe pa kod mene na IMT 540 sa Fiatovim motorom kad je vruć skoro da nema pritiska na 600 o/min samo mu malo dodam gasa na jedno 1000 o/min tek toliko da kazaljka pokazuje pola bara dok na punom gasu vruć ima 2 bara. Ništa mu neće biti dovoljno je tek toliko da se pomjeri kazaljka pritiska ulja.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

juxi kaže:
codexnox kaže:
Kada je na ler gasu a na radnoj temperaturi tlak ulja skoro da nebude ni jedan bar,i tako da kada nesto radim nesmanjivam gas na manje od pola,a sto se tice tog oranja radio sam pod punim gasom ,a i tak je samo isproban u oranju.

Skodi-neskodi ,nije skupa generalka za njega :),ali daleko od toga da on kod mene radi da nece "dugo"....


hehe pa kod mene na IMT 540 sa Fiatovim motorom kad je vruć skoro da nema pritiska na 600 o/min samo mu malo dodam gasa na jedno 1000 o/min tek toliko da kazaljka pokazuje pola bara dok na punom gasu vruć ima 2 bara. Ništa mu neće biti dovoljno je tek toliko da se pomjeri kazaljka pritiska ulja.

O tome sam i ja priča,,,da ni potrebno toliko gasa da bi se motor podmaziva,,,,ali nek radi kako kome paše,imali smo mi prije ovog sad 533,i nije se radilo tako s njim,ali onda se je na traktor gledalo drukčije,,a neki gledaju i danas...............
sve u svemu,uvijek je bilo da ima boljih i lošijih strojeva,,,i tako če i bit.. :mrgreen:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo što sam ja orao danas

na nekim zemljama sam morao izorat jer su korovi več bili preveliki za gruber pa sam izorao

DSC00848.jpg

DSC00847.jpg

DSC00846.jpg

DSC00845.jpg

DSC00843.jpg

DSC00842.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh