• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Tino ti se nemoj smijati nego se zaleti do Bistrice traktorom i plugom, da ga ja probam zakopčati na Štorea!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
pripremi 20l lože ,dolazim :icon_mrgreen:
btw,ja ti imam 533 i slavonca 2x12 a ti se tu mucis s 40 konja i malim plugecom :p:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ja ti dam 10 l da isprobam plug:icon_lol:. Ostalo je na Puknutom, on je gazda:icon_pidu:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Koko malo se još poigraj sa štelanjem i vidjet češ kolko se bu plug i traktor ponašal a i stvarno buš mislil da voziš drugi traktor.
Opet velim ako hidraulika dobro radi i ako je zemlja(uvjeti ok)za oranje.

Svašta je moguče i ovo kaj tino veli isto,al kod nas je moj kum probal sa 533
orat sa imt 756vk i niš od oranja pisanje uz muku,tak da dosta ovisi o vrsti tla.

A samo namještanje hidraulike na štoreu bi možda znal @zj objasnit,kak treba.?!
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
stalno pisete o tim spanerima a kaj ak nemas spaner ko valtra ili kubota nego stavis klin na 88cm razmak i fiksne su ti zadnje poluge kak onda znas da dobro ores
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Koko, kakvi spaneri, kakvi bakraci.. Kak onda ja orem a uopce nemam spanere na traktoru.. Tj nisam ih nikad ni imal niti mi trebaju za oranje, a ove zime ih budem stavil samo zato da dok zakopcam balirku za polugu na hidraulik da mi ne samara traktor na grabama i neravninama..
A ovo koliko si orao taj jedan komadic zemlje, pa ja bi poludio od dosade.. Ja sam ovaj tjedan izorao 10 jutara za 4 dana od lake do ekstremno teske zemlje..
Evo jedne njive iz Bilogore, orali smo stari i ja sa dva pluga, obadva su 1x16 i izorali ju za dva sata a njiva je tocno 1 ral, iznimno teska za obradu.. Orali smo stalno pod sperom jer je u brdu, ponekad je trebalo speru stisnuti kad sam isao i nizbrdo..
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Eto, Puknuti i ja danas orasmo:icon_weed: Zemlja ravna ko stol, dosta tvrda, neće plug u nju, ali fino se rasipala. Dubina je bila većinom oko 25 cm, ali na mjestima i 15:icon_hang: Proklizavanja gotovo da i nije bilo kod mene, špera non-stop, oralo se lakše nego jučer, ali i nešto pliće. Sve u svemu, zadovoljan sam poslom. Španeri me ne zanimaju, mogu orati bez ruku, traktor ide potpuno ravno. Probali smo zamijeniti plugove, čini mi se da rade isto, IMT-a mogu nešto više podignuti, malo se više zadržava zemlja na njemu jer ima zakrivljeno povišenje daske. Orali smo nešto manje od 2 i pol sata, kolika je površina, neću bubnuti da me ne razapnete, treća brzina, 1500-1800 okretaja, probao sam i u 4. i išlo je, što mi je dosad bilo nepojmljivo.

Slike, ne znam da li Puknuti ima koju, nemamo mi fensi telefone:icon_weed:

EDIT: I da, Tino nije došel:tractor:
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
115
Katastrofa je bilo, prijašni zakupoprimatelj nije uopće održavao kako treba. Unazad 2-3 godine uopće nije išla zimska brazda, dakle uvijek se bilo pooralo prije sijanja/sadnje tako da je ovo bilo užas za orati.


 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
danas sam počeo sa jesenskim oranjem dosta je teško za orati tvrdo je a površinski sloj je dosta mokar pa na mjestima mora biti uključena blokada dif. ali brazda ne izgleda loše evo i slika pa prosudite sami



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Koliko Mf ima ks? Jel ovo brao kombajn ili berač? Inače i otac je nešto jučer počeo orati i kaže da se da orati, ali uvjeti nisu baš sjajni dosta je tvrdo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Evo i moje oranje. Ore se dublje nego prijašnjih godina, preko 30 cm.
Zaoravala se lucerna, kukuruz sa stajskim gnojom, sirak.
Gdje je orana lucerna je jakoo tvrdo a na ostalim parcelama ide malo sporije nego prijašnjih godina zbog dubine.
ufkm.jpg


x10p.jpg


30vj.jpg


gx4n.jpg


a4xo.jpg


8e9c.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh