• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ma kakvi mokro , to su idealni uvjeti...:D
vidim i zemlja je lagana 280 ks i 4 brazde , idealno....

(salim se malo)
potrošnja l/ha leti u nebo , zar ne ?

Fric koliko uopce trošiš po ha ili po h u ovim uvjetima?
35-40l/ha a po satu oko30
Kod nas dosta mjestimicno ima vode na polju
Imamo u planu uzeti 5brazdi Plug al me strah za vuci
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
po ovim brojkama ispada da ne možeš izorati 1 ha za 1 sat?
da li sam dobro skuzio?

ako je tako , mislim da bi lakše izorao asfalt nego tu zemlju.
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
012xug.jpg

dsc0742a.jpg

013ewr.jpg

014rov.jpg

015yor.jpg

017zxv.jpg

018ivt.jpg

020ks.jpg

021dnc.jpg

022cte.jpg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
opće te ne kužim. kakvu vezu ima ta kombinacija s lošim oranjem. dali misliš da taj traktor nemože orat s 12 colnim plugom?
neznam kad vas ali kod nas je to doslovno ubijanje traktora..videl sam kak je oral jedan iz mojega sela baš z tom kombinacijom.. traktor(po idealnim uvjetima za oranje..zemlja tak kaj ja z torpedo 75 i 2x14 bi mogel spidveja voziti po njoj) doslovno rečeno stalno šlajdra(proklizava) nema nikakvu dubinu oranja bolje bi se reklo da samo piše po zemlji(dubina oko 10-15 cm) a iznad njega vidiš crni oblak dima:lol:.. pola kukuruzovie stoji van(pošto ide preplitko pa ju niti nema kaj zatrpati) i još se čovjek čudi kak su mu mali prinosi.. več mu je par ljudi reklo rađe nek proda tog 2x12 i nek kupi jednobrazdaša ali on po svome i dalje
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
neznam kad vas ali kod nas je to doslovno ubijanje traktora..videl sam kak je oral jedan iz mojega sela baš z tom kombinacijom.. traktor(po idealnim uvjetima za oranje..zemlja tak kaj ja z torpedo 75 i 2x14 bi mogel spidveja voziti po njoj) doslovno rečeno stalno šlajdra(proklizava) nema nikakvu dubinu oranja bolje bi se reklo da samo piše po zemlji(dubina oko 10-15 cm) a iznad njega vidiš crni oblak dima:lol:.. pola kukuruzovie stoji van(pošto ide preplitko pa ju niti nema kaj zatrpati) i još se čovjek čudi kak su mu mali prinosi.. več mu je par ljudi reklo rađe nek proda tog 2x12 i nek kupi jednobrazdaša ali on po svome i dalje
tu nije problem u traktoru ni plugu već u vlasniku koji ih ne održava kak treba
ak buš ti vukel s svojim 75 ,plug s 4mm debelim raonicima isto budeš samo šarao po zemlji.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
to kaj veliš da ih ne održava to se slažem ali mehanika traktora(limarija je lošija) i plug su u dosta dobrom stanju i lemeši su dosta oštri(nisu istrošeni) a to kaj veliš da bum ja šaral samo to malo teži jer plug je jako teški (malo bi teže išel v zemlju) ali bi išel i jedna brzina manje i vukel bi i prije su bli jako istošeni lemeži i išel je ali sad su novi(promjenjeni prošlu sezonu)isad si fučka z njima
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
po ovim brojkama ispada da ne možeš izorati 1 ha za 1 sat?
da li sam dobro skuzio?

ako je tako , mislim da bi lakše izorao asfalt nego tu zemlju.


i ja to računam......mislim da bi on trebao za pola sata odraditi hektar, sa tim strojem.......jer kod mene za 2,5 sata sa 2x12 ode hektar, a on vuče 4 brazde, koje su veče od 12"........
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Sve ovisi o brzini na toj zemlji je prosjek oko 6.5 na sat a da ide 8-9 onda bi išlo bez problema vidiš kakve su brazde po donekle suhom a sad dok je mokro katastrofa....tu Di je slikano tu je bio prosjek 5.5 i kad ti par sarafa pukne pa ih promjenis
Tih 120 ha zemlje kaj radimo dosta je teško to je jedan bazen između dugog sela rugvica ivanic grad Di su stvarno teška tla a ovo je do prije 4 godine bilo zapusteno 15 god
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
to je od bivše agroposavine?
meni se cini da je tako, tu su nekad njihovi fiati muku mučili s ovom zemljom.
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
neznam ja kj vi pričate da 540 nemoze orat sa 2x12
mi ga s 533 vucemo

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UdD7fN-LldI[/YT]
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Moju je radila Bozjakovina bivša ili sadašnja a zapustili su ju 95 agroposavina je bila oko ivanica i rugvice...
I meni je nepojmljivo bilo da je ta zemlja tako teška jel ima puno gline
Kad sam prvi puta došao orati sa tm155 i 4 br spustim Plug spera i traktor vrti al stoji na mjestu onda vam je dalje sve jasno...
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
e oni imaju mehnizaciju pravu.
chalenger, lexioni, jd 8xxxx i ostalo.
kakvi su im oni jd 6x00? to negdje ima preko milijun sati, barem po izgledu.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ti možeš orati sa 533 sa 2x12" samo po ovakvoj nizbrdici, daj ti okreni taj traktor pa kreni orati od podložja prema vrhu, IMT će se samo vrtit u mjestu, ima posla dok prazan gore iznese sebe i plug, na takav sistem i Motokultivator može orati sa jednom brazdom od 12".

amm...imam i ja njiva i na ravnici pa ide...ja samo velim da 540 nebi smio imat problema sa 2x12,stvar je u vozacu i kak se plug naštela
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
amm...imam i ja njiva i na ravnici pa ide...ja samo velim da 540 nebi smio imat problema sa 2x12,stvar je u vozacu i kak se plug naštela
Gle,kako god da plug dobro naštimaš i da je neznam kak dobar vozač,ak je zemlja teška,on ga nemre vuć.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod nas nema teške zemlje, s tim traktorom bi vukao barem 5 brazdi brzinom od 9km/h......kako onda tamo ljudi rade sa manjim traktorima......
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
neznam ja kj vi pričate da 540 nemoze orat sa 2x12
mi ga s 533 vucemo

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UdD7fN-LldI[/YT]

tinek mislim da si se zajebal...to ni 12" neg 10"...u pravilu to je olt Pto 2.25 10" jedino ak je kaj prerađivano onda je 12" makar sumnjam...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
tinek mislim da si se zajebal...to ni 12" neg 10"...u pravilu to je olt Pto 2.25 10" jedino ak je kaj prerađivano onda je 12" makar sumnjam...

ma to sam bzvz stavio,imam doma 2x12 pa znam o cem pricam
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
divim se ljudima koji sa 533 vuku 2x12.......dok moj vuče 1x12, ili 2x10.......za 2x10 još u ravnom ima snage, nije problem, al nema težine, treba utege na zadnje točkove, traktor dosta proklizuje itd itd, ako ćeš orati barem 25cm, za koliko je i 10" plug predviđen......i plug treba biti dobro ušlajfan, da zemlja lagano klizi po njemu.......al meni je bolje zakačiti jednu brazdu, malo duže raditi, i znam da se traktor neopterečuje, da će i duže trajati......
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh