• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ostalo nekaj za poorat pa reko idem danas:


Kolko je to cola plug??kak mu je bilo vuči pošto je bilo dosta toplo pa je otpuštala zemlja..inače lijepo se rasipava brazda..:gitarist:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mali plavi, zasto citiras slike iz posta iznad sebe? redovito to radis. ako se u zadnje vrijeme manje stavljaju slike, netreba ih citirati da izgleda da ih je vise.
ili?

marko, ako se ne varam rekao si da je na 20" plug? znas li mozda vanjsku sirinu traktora?
dobar posao, ne izgleda mi vlazna zemlja. mislim da kod mene nebi islo tako po odmrznutom tlu. iako vidim da je bilo i kod tebe nesto proklizavanja?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Tibor isprika ne radim to namjerno..htio sam da se vidi da pišem za taj post..nebude se više ponovilo..još jednom ispričavam se:oops:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam danas malo orao, izoral sam najtežu parcelu kod mene, odpustilo je i bilo je dosta blatnjavo, ali išlo je čak zadovoljavajuće i dobro se napravilo.

Slika2446.jpg

Slika2447.jpg

Slika2448.jpg

Slika2449.jpg

Slika2451.jpg

Slika2455.jpg

Slika2456.jpg

Slika2457.jpg

Slika2458.jpg

Slika2461.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šanana stvarno jako ljepo izorano,ko po špagi,svaka čast :supz::supz:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čuj za moj pojam su uvijeti dosta loši i ne volim baš po takvom raditi, ali imam dosta toga i cilj mi je da se još nešto i promrzne pa moram orati i po takvom.

Trudim se da bude "po špagi" i donekle ravno mada je tlo dosta masno i teži su uvijeti :) :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
marko, ako se ne varam rekao si da je na 20" plug? znas li mozda vanjsku sirinu traktora?
dobar posao, ne izgleda mi vlazna zemlja. mislim da kod mene nebi islo tako po odmrznutom tlu. iako vidim da je bilo i kod tebe nesto proklizavanja?

Na 19" je plug da bude preciznije,jer hvata oko 145cm,a to je 48cm po brazdi zahvat...Vanjska širina je nekih 235cm...Malo je možda bilo vlažno gornji sloj al samo zato jer je tu bilo silirano i čista je zemlja gore,nema kukuruzovine..Orao sam pod šperom i nešto sitno je bilo proklizavanje,skoro pa zanemarivo..
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Na 19" je plug da bude preciznije,jer hvata oko 145cm,a to je 48cm po brazdi zahvat...Vanjska širina je nekih 235cm...Malo je možda bilo vlažno gornji sloj al samo zato jer je tu bilo silirano i čista je zemlja gore,nema kukuruzovine..Orao sam pod šperom i nešto sitno je bilo proklizavanje,skoro pa zanemarivo..

hej el to owerum?bratić mi je kupio takvog četri brazde sad jesenos,dosta ga platio:rolleyess:ak nije tajna koliko je koštao tvoj..on okovnište nemože orati ako nije malčirano,štopa mu se jako na predplužnjacma,kako tebi ide sa okovinom,ako nemalčiraš?:partyman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
hej el to owerum?bratić mi je kupio takvog četri brazde sad jesenos,dosta ga platio:rolleyess:ak nije tajna koliko je koštao tvoj..on okovnište nemože orati ako nije malčirano,štopa mu se jako na predplužnjacma,kako tebi ide sa okovinom,ako nemalčiraš?:partyman:

Da,Owerum je to,plačen je isto dost al nije mi žao..Plug jako ljepo ore i nemam nekih problema sa štopanjem..Orao sam iza jednorednog berača i nije mi se nijednom štopalo tak da neznam kak se tvom bratiću štopa?
Zna se nekad zaštopat gdje je bila kukuruzna zlatica pa je kuruza sva pobacana po dolje al to je stvarno rijetkost..
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Da,Owerum je to,plačen je isto dost al nije mi žao..Plug jako ljepo ore i nemam nekih problema sa štopanjem..Orao sam iza jednorednog berača i nije mi se nijednom štopalo tak da neznam kak se tvom bratiću štopa?
Zna se nekad zaštopat gdje je bila kukuruzna zlatica pa je kuruza sva pobacana po dolje al to je stvarno rijetkost..

ma iza berača bi išlo i njemu i ide mu bez problema gdje su brali sa frezama na kombajnu,no onda mu se strgale freze pa je ostajalo kao i iza zmaja e tu je stalo.krene metar pa stane...:oops:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ma iza berača bi išlo i njemu i ide mu bez problema gdje su brali sa frezama na kombajnu,no onda mu se strgale freze pa je ostajalo kao i iza zmaja e tu je stalo.krene metar pa stane...:oops:

Pa to kaj je brao kombajn bez sječke je i treba malčirat,previše je tu mase da bi se zaoravalo i kasnije dugo to treba da se razgradi...

Orao sam jednu malo parcelu gdje je brao Zmaj bez sječke i zaorao bez stajanja.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Pa to kaj je brao kombajn bez sječke je i treba malčirat,previše je tu mase da bi se zaoravalo i kasnije dugo to treba da se razgradi...

Orao sam jednu malo parcelu gdje je brao Zmaj bez sječke i zaorao bez stajanja.

a neznam možda ga nije naštelao,inače sam zna zakopčati pa u brazdu.ništ negleda kak je naštelano pa tak i ore..:gitarist:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Gazda tvoj bratić i Marko kao i ja smo kupili na istom mjestu plugove, od istog covjeka, plugovi su za 10 rade bez greske a u okovini moze bit problema ako nisu ustelani predpluznjaci ili ako su oni uzi i nizi. Ja imam one šire i nesto višlje i ide bez brige, vise mi problema radi štopanje na crtalima pa sam ih skino. Isla su tik uz predpluznjak pa je sa straznje strane odizalo okovinu i nabijalo.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Gazda tvoj bratić i Marko kao i ja smo kupili na istom mjestu plugove, od istog covjeka, plugovi su za 10 rade bez greske a u okovini moze bit problema ako nisu ustelani predpluznjaci ili ako su oni uzi i nizi. Ja imam one šire i nesto višlje i ide bez brige, vise mi problema radi štopanje na crtalima pa sam ih skino. Isla su tik uz predpluznjak pa je sa straznje strane odizalo okovinu i nabijalo.

znači svi ste sa lacom tržili.mene je nagovarao na jednog vogel nota ali puno me tražio.naravno njegovim strojevima nema prigovora ali je cjena za mene malo previsoka,da ovaj moj eberhardt nije bio ovako povoljan još bi uvjek orao sa mojim bogačkim rabewerkom..:partyman:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
A hvala...:gitarist: Brzina je bila 7 kmh, uključena prednja vuča i špera, proklizavanje vrlo malo, dubina oko 35 cm.

kako mislis ukljucena spera mislis li na blokadu zadnjih ili prednjih kotaca ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh