• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
znači svi ste sa lacom tržili.mene je nagovarao na jednog vogel nota ali puno me tražio.naravno njegovim strojevima nema prigovora ali je cjena za mene malo previsoka,da ovaj moj eberhardt nije bio ovako povoljan još bi uvjek orao sa mojim bogačkim rabewerkom..:partyman:

Jel je Lac jedan od braće iz Rovisca kaj prodaju strojeve...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kako mislis ukljucena spera mislis li na blokadu zadnjih ili prednjih kotaca ?

DA, imam gumb samo za prednju vuču i onda obično proklizavaju kotači koji su najmanje opterečeni i vuča je neuravnotežena, pogotovo po blatnjavom.
E to onda riješavam s drugim gumbom, špera iliti blokada diferencijala, taj kad uključim onda sva 4 kotača povuku ravnomjerno i traktor samo ide i ide...ide:blackeye
Prednju vuču nesmijem paliti u pokretu i pod opterečenjem, a špera ide bez frke pod opterečenjem. Još da je napred jedno 200-300 kf utega, nebi bilo proklizavanje ni 1%:weedman:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
marko i sanana,svaka cast,oranje izgleda odlično!

Posebno mi se sviđa šananino,kao da gledam sebe ;) tu dolazimo do toga,40ks po glavi,i oreš u SVIM uvjetima,tj. gdje hoces i kad hoces. :D
Iako bi bio sretniji da imam markovu kombinaciju. :) hehe
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
DA, imam gumb samo za prednju vuču i onda obično proklizavaju kotači koji su najmanje opterečeni i vuča je neuravnotežena, pogotovo po blatnjavom.
E to onda riješavam s drugim gumbom, špera iliti blokada diferencijala, taj kad uključim onda sva 4 kotača povuku ravnomjerno i traktor samo ide i ide...ide:blackeye
Prednju vuču nesmijem paliti u pokretu i pod opterečenjem, a špera ide bez frke pod opterečenjem. Još da je napred jedno 200-300 kf utega, nebi bilo proklizavanje ni 1%:weedman:

zakaj nesmes palit prednju vucu pod opterecenjem i pokretu?????
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
zakaj nesmes palit prednju vucu pod opterecenjem i pokretu?????

El si probal???:weedman:

Krči i rušče unutra ko sam vrag kad recimo si u brazdi i zadnji kotači vrte, a ti stisneš gumb pa kad krene uzubljivat čuje se jako neugodan zvuk.:blackeye
Radije onda palim kad traktor stoji ili je u pokretu ali bez opterečenja.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
zakaj nesmes palit prednju vucu pod opterecenjem i pokretu?????

pa otkud vam ideja takve stvari delat u pokretu ili još gore pod opterečenjem...:shock:
onda bude :axe::axe: ...glupi traktor ništ ne valja...:finga::finga:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ja sam slučajno stisnul gumb dok sam vukel prikolicu koja je propala..dok je počelo ručati odma sam stisnul kvačilo i pustil...tak ih je izvukel kao da je naprijed povukel još jedan traktor..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I danas se oralo sve dok se plug nije strgao...

Slika2466.jpg

Slika2463.jpg

Slika2468.jpg

Slika2469.jpg

Slika2470.jpg

Slika2471.jpg


Pa druga parcelica...
Slika2474.jpg

Slika2475.jpg

Slika2472.jpg


I početak treće parcele...
Slika2477.jpg


I tu sam odustal jer me plug počel živcirati, prva brazda je malo uska, pa mlo široka, koljenasta osovina se počela pomakivati, a i ručka za štelanje je dobila lufta pa se i koljenasta osovina počela štelati sama od sebe i sranje...
Napisao sam nešto više o problemu u temu IMT plugovi i čekam odgovor, dajte vi koji znate pogledajte tamo i pomozite mi!!!!
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
El si probal???:weedman:

Krči i rušče unutra ko sam vrag kad recimo si u brazdi i zadnji kotači vrte, a ti stisneš gumb pa kad krene uzubljivat čuje se jako neugodan zvuk.:blackeye
Radije onda palim kad traktor stoji ili je u pokretu ali bez opterečenja.

jesam, probal sam na hurlimanu, 2008.god, isto ima gumb za prednju vucu i do njega za blokadu, i nikad nijednom nije bilo nikakvog cudnog zvuka, traktor je u brazdi proklizaval i cim sam stisnul odma je povuko prednji kotac i samo deri. zato me cudi da kod tvog krci jer bu tu trebale biti iste getribe. sanana, svaka cast na brazdi, ores ko sa gps-om. pravilno nastelan plug i samo pici
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
jesam, probal sam na hurlimanu, 2008.god, isto ima gumb za prednju vucu i do njega za blokadu, i nikad nijednom nije bilo nikakvog cudnog zvuka, traktor je u brazdi proklizaval i cim sam stisnul odma je povuko prednji kotac i samo deri. zato me cudi da kod tvog krci jer bu tu trebale biti iste getribe. sanana, svaka cast na brazdi, ores ko sa gps-om. pravilno nastelan plug i samo pici

Za šananinog neznam ali moje je bil stariji kojih 20 god od tvojeg a pošto se tehnologija razvija tak da nikaj čudno...šanana dobro oranje:prayer:
 
B

Bobo

Guest
Sanana, svaka cast za oranje imam samo jedan savjet za tebe... kad u predzadnjem prolazu vadis "jedinicu" idi na pola dubine oranja i kad vadis jarak (naravno, puna dubina) onda ce ti i prednja i zadnja brazda orati kako treba, ostajat ce ti duplo manji (uzi) jarak posto ce zadnja brazda bacati zemlje koliko i prva. Ovako imas dosta sirok jarak jer do zadnje brazde dolazi jako malo zemlje.

Ostatak je za 5+
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sanana, svaka cast za oranje imam samo jedan savjet za tebe... kad u predzadnjem prolazu vadis "jedinicu" idi na pola dubine oranja i kad vadis jarak (naravno, puna dubina) onda ce ti i prednja i zadnja brazda orati kako treba, ostajat ce ti duplo manji (uzi) jarak posto ce zadnja brazda bacati zemlje koliko i prva. Ovako imas dosta sirok jarak jer do zadnje brazde dolazi jako malo zemlje.

Ostatak je za 5+

Znam kolega i da ti budem iskren, koda se svaki puta baš u inat, da oprostite na izrazu , zajebem dok vadim "jedinicu" i pustim ga normalnom dubinom, pa dok idem radit jarak zadnja brazda ne lovi gotovo ništ kak veliš pa jarak bude širok...jarke inače zatvaram tanjuračom u prolječe (jedino za to ju i koristim još):|
Nadam se da popodne budem dalje oral, samo da sredim taj plug, moram i prednji lemeš promjenit.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Sanana, svaka cast za oranje imam samo jedan savjet za tebe... kad u predzadnjem prolazu vadis "jedinicu" idi na pola dubine oranja i kad vadis jarak (naravno, puna dubina) onda ce ti i prednja i zadnja brazda orati kako treba, ostajat ce ti duplo manji (uzi) jarak posto ce zadnja brazda bacati zemlje koliko i prva. Ovako imas dosta sirok jarak jer do zadnje brazde dolazi jako malo zemlje.

Ostatak je za 5+

isti sam probolem i ja imal i jos sam mislil da je to do pluga jer prije je bil imt 10 cola i jarak je bil dosta uski a sad je leopard 14 i siroki mi jarak izlazi, ali cu drugi put probat ovak kak je bobo rekao pa da vidimo. nadam se iduci vikend ako se rjesi problem sa hurlimanom, moram i slike nabacit da mi mozete dati koji savjet kaj se tice oranja
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
To o čemu Bobo priča,svakako vrijedi,vadio sam jedinice poput šanane,i imao sam identičan rezultat poput njega,širok jarak,to od kako sam prešao sa 12" na 16".
Samo kako kaže Bobo,kad ideš predzadnji trag,ja bih rekao niti na pola dubine,što pliće,samo da skineš gornji sloj zemlje,tj. da te biljne ostatke baciš dolje u brazdu,i onda ti u zadnjem prolazu ostaje širok jarak onoliko koliko ti je cola plug,kod mene je to 40 cm,a po starom sistemu 80,pa ti vidi kako je ljepše :D
nekad:


i sad:


a da vam malo upropastim ovu idilu,slika je od 31.10. ,toliko o suši :lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh