• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
danas išel orat uslužno i napravil jednu snimku...
oranje ide perfektno ,bila livada , gazda se ne zmisli kad je zadnji put orana , sigurno 50 godina

[YT]v=gD2unONkC0g[/YT]
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
danas išel orat uslužno i napravil jednu snimku...
oranje ide perfektno ,bila livada , gazda se ne zmisli kad je zadnji put orana , sigurno 50 godina

[YT]v=gD2unONkC0g[/YT]

Lijepo se ore samo to bi trebalo odma posijati.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
proljetno oranje je zajebano,tak sam ja pred par godina izoral u subotu,pa bila nedjelja (ja nedjeljom NE diram zemlju)

do pondelka se brazda tak presušila da ju nije mogla rd razbiti kak spada ni u prvoj sporoj!
to je bila škola:icon_hang:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Koliko je to siroko i kako tu prihranjujes i spricas?
Ovo desno nije tvoje? A vidim i tamo lijevo nesto zapusteno. :icon_e_wink:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,236
evo ja danas oro,nazalost nema slika al bice sutra,ide sa 533 i 2x12 prvom brzom bez mučenja i blokiranja kotača
sutra oremo kod susjeda na brdu i mozda cak i idemo tanjurat
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,236
Evo video od jutros,imt i 2x12
3. spora jer je zemlja sabita ,ide i u prvoj al gubi gas
ovo je brdu pa orem samo prema dole


[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=Mass8b1fFCk[/YT]
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Malo slika od proljetnog oranja!

Uvjeti odlični, na svim parcelama navožen gnoj, cca. 40 t po jutru, tako da je mjestimice bilo proklizavanja
potrošnja 11-12 l po jutru...








jedna iz žablje perspektive, žaba se sakrila u tritikale i okinula slikicu!
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
jedna nebesko, HŽ-ovsko zemaljska!



nečist jarak :)





"malo" samo pognojili, ispod je trava, 20-25 cm...naravno, bačena je i urea, 100 kg po jutru







prvo oranje nakon zimskog sna, buđenje Lemkenčića!




 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja sam 20 prikolica po 4 tone, to bi bilo nekih 80-tak tona po jutru.. i bačeno 120kg URE-je te zaorano, e zamisli onda kako Zeko kliže! Koliki je ovaj tvoj plug? I el ti blatobrani nisu preblizu točku? Moraš se oženiti i onda žena za tobom mete jarak da bude čist!! :icon_lol:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ja sam 20 prikolica po 4 tone, to bi bilo nekih 80-tak tona po jutru.. i bačeno 120kg URE-je te zaorano, e zamisli onda kako Zeko kliže! Koliki je ovaj tvoj plug? I el ti blatobrani nisu preblizu točku? Moraš se oženiti i onda žena za tobom mete jarak da bude čist!! :icon_lol:


uuu, onda si dobar, ako ideš 80t po jutru...
da se nesi zeznul po pitanju količine gnoja po prikolici?
ja sem računal da je u ovu moju išlo 3,5 t gnoja, el u tvoju više stane?

morem si misliti kak kliže i kak duboko oreš... :)

Lemken je 16"
Blatobrani su i više nego preblizu, ali drugačije nejde jer nema mesta! :(

HEHE, nemoj biti lud???pa zar je tu ženi mjesto??
bolje nek bude ovakav :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
uuu, onda si dobar, ako ideš 80t po jutru...
da se nesi zeznul po pitanju količine gnoja po prikolici?
ja sem računal da je u ovu moju išlo 3,5 t gnoja, el u tvoju više stane?

morem si misliti kak kliže i kak duboko oreš... :)

Lemken je 16"
Blatobrani su i više nego preblizu, ali drugačije nejde jer nema mesta! :(

HEHE, nemoj biti lud???pa zar je tu ženi mjesto??
bolje nek bude ovakav :)

Ne znam, nisam nikada vagao, ali eto 4 je tone, ti svoju računaš da ima u njoj 3,5t, a isto je 4t onda neka i kod mene mude 3,5t i to je 70t po jutru! :biggrin:

Orem ga u jesen 30cm, bez špere ne može ni 15cm sad u proljetnoj bradi je išao nekih 20cm, al tu je još dodatno malo kišica pa je i ona povećala proklizavanje, ali ide i još se orala lucerna, sabita zemlja, tvrda..:(happy):

Pa to skoro moj Zetor vuče...El ne bi mogao tri brazde 12'' to je samo 10 cm veći zahvat? :^):
Pa bome tako u blatu ćeš ih polomiti..:(wait):

čuj mora žena nešto raditi, a ne da bude odmorna kad ti dođeš umoran kući...:icon_rolleyes:
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Koliko je to siroko i kako tu prihranjujes i spricas?
Ovo desno nije tvoje? A vidim i tamo lijevo nesto zapusteno. :icon_e_wink:

Eh,ne znam točno koliko je široko,ide 6 redova kukuruza...inače nije to moja zemlja već mi ju je susjed dal na korištenje,ovo zapušteno isto nije moje,nemam pojma ni tko je vlasnik.....nisam to još da sad šprical a ni prihranjival,pa ne znam kak bu išlo :icon_smile:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ne znam, nisam nikada vagao, ali eto 4 je tone, ti svoju računaš da ima u njoj 3,5t, a isto je 4t onda neka i kod mene mude 3,5t i to je 70t po jutru! :biggrin:

Orem ga u jesen 30cm, bez špere ne može ni 15cm sad u proljetnoj bradi je išao nekih 20cm, al tu je još dodatno malo kišica pa je i ona povećala proklizavanje, ali ide i još se orala lucerna, sabita zemlja, tvrda..:(happy):

Pa to skoro moj Zetor vuče...El ne bi mogao tri brazde 12'' to je samo 10 cm veći zahvat? :^):
Pa bome tako u blatu ćeš ih polomiti..:(wait):

čuj mora žena nešto raditi, a ne da bude odmorna kad ti dođeš umoran kući...:icon_rolleyes:


HEHE, prijatelju, vuče tvoj i 3X12, JA TI TO GARANTIRAM!
samo kak i gde!
PREVIŠE SEM IZORAL RALI TE ZNAM RAZLIKOVATI PRAVO I KVALITETNO ORANJE OD DIVLJANJA PO ZEMLJI TJ. LOŠEG ORANJA!

Imal sem ja V&N na 12" podešen i oral 3 sezone s njim, plug ko curica, ali nije to to, nije išel do prave dubine u jesen i problem su mu bili bregovi
vjeruj mi, ovo je idealan plug za 7340 u ovim mojim uvjetima!

ako nisam do sad uz razumno teranje, neću ni ubuduće polomiti ako se dogodi nešto neplanirano...

hehe, nemoj biti lud, ima žena drugih obaveza! :)
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Uh Belec,prekrasno. lemken pravi stroj :D
kod mene je oranje bilo jako teško,ugažena zemlja strašno...
nemam slika,ali vidi se nešto na slikama gdje idem sa rotodrljačom...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
HEHE, prijatelju, vuče tvoj i 3X12, JA TI TO GARANTIRAM!
samo kak i gde!
PREVIŠE SEM IZORAL RALI TE ZNAM RAZLIKOVATI PRAVO I KVALITETNO ORANJE OD DIVLJANJA PO ZEMLJI TJ. LOŠEG ORANJA!

Imal sem ja V&N na 12" podešen i oral 3 sezone s njim, plug ko curica, ali nije to to, nije išel do prave dubine u jesen i problem su mu bili bregovi
vjeruj mi, ovo je idealan plug za 7340 u ovim mojim uvjetima!

ako nisam do sad uz razumno teranje, neću ni ubuduće polomiti ako se dogodi nešto neplanirano...

hehe, nemoj biti lud, ima žena drugih obaveza! :)

Da vuče samo u kakvoj zemlji? Imam možda 2-3 jutra gdje bi mogao vući normalno plug 3x12'' i to ako su uvjeti idealni..al recimo da mi je jedan 2x14, al neki dobar plug, e vukao bi ga svagdje...Ja nemam brijegova..:icon_e_biggrin:

Kod mene Proxima 80ks vuče svagdje 3x12, a i tvoj Zetor je 80ks pa zato kažem da bi mogao, ali naravno po ravnici..,Al u svakom slučaju imaš jako ljep plug koji ore bez greške...:(nod):
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Eto ovim putem bih se zahvalio svim forumasima na korisnim savjetima(svako je u neko temi doma). Orem godinama mislio sam da radim neke stvari ok,od stelanja pluga pa nadalje. Lani ujesen se jos patio na jednoj parceli malo visi malo breg. Citajuci postove "starih i iskusnih"oraca danas to sto sam zapoceo ujesen skoro zavrsio ,ali bez po muke za ruke. Brazde ljepo slozene ,ravne a zemlja visi. I dsl.
Jos jednom HVALA.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo malo se oralo susjedu za vrt vlage dosta:(wasntme):
cam00009z.jpg

cam00010g.jpg

cam00011h.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh