• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
Do sada sam orao bez kotača, sada kada orem sa kotačem čini mi se da je vučna sila i veća, prije u teškoj zemlji motor je normalno radio, kada uđe mjestimično u teži dio zemlje kotači prokližu, dok sada je da motor osjeti, a proklizavanja gotovo da nema. Ja sam bio mišljenja da će biti obratno. Kod mene nema baš nikakvoga štopanja na kotaču.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
a kaj če mu povratna veza ako je dubina određena kotačem ?
Ak ima šlic rupu na trećoj točki, onda hidraulika regulira dubinu prve brazde, a plug se uzdužno naginje, zavisno o vučnom otporu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam osjet vučne sile prek toplinka i to mi na 1 i 2-brazdnom plugu dobro funkcionira bez kotača. Problem bi se mogel dogoditi kod neravnomjernog vučnog otpora. U uputama za korištenje traktora se za takav slučaj navodi kombinirano korištenje regulacije vučne sile i pozicije hidraulike. Poziciju hidraulike podesiti na 1-2 cm niže (dublje) od vučne sile. To funkcionira ako njiva nije jako valovita, inače se dogodi da, pogotovo druga brazda, ode na jako plitko.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
ce1abf4b3eb12bc9e5300b655858044b.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
To je silirano, bilo jedno 10 redova gdje je ostalo pa je brano, i sam sam se iznenadio koliko je narasla trava, prije mjesec dana dok sam brao to što je ostalo bilo je čisto.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ima i do zemlje.. Imamo iste OLT plugove i kod mene u težoj zemlji ne može zatrpati kuruzovinu 100% kako god ga podesio.

zaorava kukuruzovinu, i to iza berača bez tarupa, danas radio, al je brano po suhom, neznam kako će ići gdje sam brao po mokrom, pa čak mogu reći da je bilo i blato, sa OLTom sam jako zadovoljan, nažalost, danas nisam slikao
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Dojmovi super za sad,podrivano je i ide na 16", za 1-2 km/k sporije,dosta je mokro kod mene...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
Konačno ti je Proxima pod plugom taman za nju. To je isti kao predhodni samo sa brazdom više?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
MrSima-u ovoj zemlji joj je do sad bio taman dvobrazdni 16"-18",da nisam podrivao,ne bi išlo ovako... Ne,to je skroz drukčiji model,i puno noviji,jedino su daske i pretplužnjaci isti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh