• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
21aa1b55dd768a939aed5be4646b9867.jpg


48a91ee82c8b45a189034791bd006c55.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Olt slaže ko pravi :). Daj mi reci kako su ti naštelani deflektori, jesu skroz spušteni?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dojmovi super za sad,podrivano je i ide na 16", za 1-2 km/k sporije,dosta je mokro kod mene...

Koja je visina, razmak između brazdi? Lijepo okreće brazdu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Visina 75,razmak 85cm... Da,imao sam već taj model dasaka,i najbolje su se pokazale.
Još malo od danas-

upload img

free image host

Ovako se predlani oralo na toj istoj parceli,kiše je otprilike bilo tu negdje ko i sad,ali ogromna je razlika nakon što se prođe podrivačem,prije se prosuši i više se rasipava kod oranja,opet se uštedi na vremenu i gorivu kod pripreme za sjetvu...

free upload pictures
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
Imam još nešto malo sijati, poorano je čekam da se prosuši oranica. Dok je dobro vrijeme da riješim i zimsku.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nema se što čekati s oranjem,još može biti kišurina i blata,pa je zdravije poorati sad...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Kod mene su uvjeti katastrofalni, propada prikolica dok klip vozimo s polja, beremo kukuruz pod šperom sa duplom vučom.. Sutra ću probati orati, imam nekih 5 rali za sjetvu poorati.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Toliko je mokro? Kod mene odozgor blato,ali vidim friška oranja,i dosta dobro izgledaju...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad se ore od sredine prema van u oba smjera , kako se započne oranje a da se ne radi brijeg na sredini njive ?
npr 1 brazda 14 cola
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Toliko je mokro? Kod mene odozgor blato,ali vidim friška oranja,i dosta dobro izgledaju...
Da.. Jučer sam čupao jednog nasjeo je skroz sa Imt 539 i tanjuračom. Drugom kolegi propala Imt prikolica s 5t kukuruza do osovine.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
Jučer dok sam orao je u blizini zapao kombajn, claas dominator 88. Kod mene se ore milina, a 100m dalje blato. Kako koja parcela, zato prvo orem ove kritičnije što se tiče vlage, ali ide dobro.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
kad se ore od sredine prema van u oba smjera , kako se započne oranje a da se ne radi brijeg na sredini njive ?
npr 1 brazda 14 cola

Probaj prvu brazdu orati na normalnu dubinu, a slijedeće dvije brazde (jednu u jednom smjeru i jednu u drugom smjeru) orati na pol dubine. Potpuno ravno nebuš dobil, ali bu bolje nego s punim dubinama brazde.
Znači onu prvo izoranu brazdu, ali pol pliće, ponovno vrati u jarek.

Možda netko zna bolju opciju, ja ne znam.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
Složi tako da složiš brazdu kraj brazde, a ne brazdu na brazdu. Ja još nisam vidio da netko izore sredinu, kako bi trebalo, već samo ''nabace'' na sredinu. Ista stvar kod okretača, kada kreću trebali bi prvo ''odrezati'' od međe, pa onda vratiti.

a045795e5b755dd2e3e5685fbc1d45ff.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dobro je iwano rekel prvu brazdu ideš pliče i drugu s druge strane,al ne jednu na drugu nego da pokraj nje lijepo legne.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zaboravljate čovjeku reći da prvo napravi razor tako da ima gdje "spremiti" taj humak i da poore kako treba, a ne da mu ostane 30cm neoporanog u sredini.

I ovdje kod nas većina samo nabaca bez razora pa imaju humak na sredini.

Ostatak je rečen, samo pripaziti da se slaže jedno kraj drugog, a ne jedno na drugo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam napisal, ali izgleda samo pol razora (jedna brazda). Jel ljepše dođe kad se povuće po jednu brazdu u svaku stranu?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Šima,
ovo mi se čini baš ono pravo za timsku brazdu. Niti prefino, niti prevelike buse. :icon_super:
 

Najnoviji postovi

Na vrh