• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
kao prvo stvar je jel to tandem prikolica sa dvije osovine ili dvoosovinka koja je standardna izgleda kao kola jedna osovina naprijed jedna nazad sad stvar je dal je to traktor od 3 ili 4T i dali ima predni pogon ali i ako ima to je preveliko opterećenje za taj traktor zavisi je li brda i doline ili ravnica jer ako je ravnica onda može vući dvoosovinku od 14T a ako je tandemka ona je bolja za brda jer optereti iza traktor pa kad traktor kreće ne poskakuje kao kod dvoosovinke a ako je tandem ona je bolja jer traktor ima bolju vučnu sposobnost ali će uz brdo bit slab i krepivat će motor jer je to silenje traktora
moj stav je ako su brda da za traktor od 80 ks uvrh glave je 10t čak će se i s njom nekad patiti
evo ti primjer dvoosovinke i traktora od 95ks i težine 4T i ovo je prikolica od 12T ovo će se događati ako je brdo a da je ovdje tandemka od 12T onda bi izišao jer bi ga opteretilo i ne bi poskakivao
[YT]thttp://www.youtube.com/watch?v=isQA9Gy18A8[/YT]
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ti traktori su samo za orati, hehe.... znam znam kako optereti tandem kako ova druga, ma uzeo bi koju nađem za malu cijenu, vjerojatno prikolicu bas... ima prednji pogon i 85ks te ja mislim 3000kg... znaci mogu zaboraviti sve iznat 8 tona sigurno a mozda ni toliko... morat cu neki kamion naci
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
a koji ti traktor imaš pa valjda može vozit 10T jer greška ovog vozača sa videa je ta da nema ni kile utega da je imao u zadnjim točkovima po 125kg u svakom i napred na prednjoj hidraulici 200 izišao bi bez problema
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
a koji ti traktor imaš pa valjda može vozit 10T jer greška ovog vozača sa videa je ta da nema ni kile utega da je imao u zadnjim točkovima po 125kg u svakom i napred na prednjoj hidraulici 200 izišao bi bez problema

netreba imat u zadnjim kotačima..samo digne vuču višlje tak da rudo stoji koso kad se zakopči na traktor tak dok počne vuć da ga prikolica vuće prema dolje i automatski pritišče zadnji kraj prema dole..isprobano ;)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ti to misliš na tandemku jer baš ne znam da ruda od dvoosovinke stišće traktor ovaj vozač ima puno grešaka 1-malen zalet 2-krivi odabir brzine 3-krivo dodavanje gasa u nekim trenutcima i još puno ostalih
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Preoznaje se po tome, da svi imaju po pigana ruda..:blackeye
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
popigali su ih jer nisu na vrijeme spustili hidraulik ili su išli preko velikog pregiba gdje najviše puta i nastradaju rude ,na nekom lošem izlazu ili putu uglavnom ali može se sa tim pritiskanjem pomoći ali samo malkice pažljivije i to prođe ok ak se nešto ne otrgne ili još gore prekrene:vragek::vragek:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ma o kakvim polugama vi pričate..ovak to izgleda..

F-djeluje prema nazad dok se počne vuć

F1-nastaje prilikom vuče,potišće zadnji kraj prema dole

da je kontra rudo (znaći prema dole) zadnji bi se kraj traktora odigaval..isto isprobano..;)

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
ma o kakvim polugama vi pričate..ovak to izgleda..

F-djeluje prema nazad dok se počne vuć

F1-nastaje prilikom vuče,potišće zadnji kraj prema dole

da je kontra rudo (znaći prema dole) zadnji bi se kraj traktora odigaval..isto isprobano..;)


Fali ti sila F2 (horizontalna, vučna sila). Ova sila F, koju si nacrtal, ti je vučno opterećenje ruda.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Poteznica uvijek treba biti u visini osovine u zadnjem mostu i nece ga ni odizati ni tiskat na dolje.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Poteznica uvijek treba biti u visini osovine u zadnjem mostu i nece ga ni odizati ni tiskat na dolje.

kolega mi sad opterečujemo zadnji kraj traktora
 

Najnoviji postovi

Na vrh