• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Otići raditi u Njemačku?

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Po tradiciji ovih prostora brzo smo došli do psovanja i vređanja.

1. Ako ima dobre životne uslove (u raznim vidovima, niko nema iste želje i potrebe), niko nema baš veliku želju da ide u nepoznato.

2. Normalan čovek odgoji djecu normalno u jednim i drugim okolnostima. Može svako za potrebe svoje teorije iznositi primjere loše odgojene djece roditelja, koji nisu nikud išli, ko vredne dece gastarbajtera.

3. Razbijeni auti i još gore stvari nisu problem razmažene djece, nego rezultat okoline, koja ponižava gastarbajtera, pa on kupi detetu sve što mu ne treba, da drugi vide, što on može.

4. Pošto sam iz okoline, koja je par desetlječa primala 'gastarbajtere', imam i ja iskustva s tim. Imaš ljudi, koji shvate, da sad žive u drugom društvu, s drugim jezikom i navikama i to prihvate. Oni su iako stranci poštovani članovi zajednica, i još sve što jesu, nisu ni malo manje Hrvati, Srbi... Dok ti, koji su u sebi samo gore pomenuti, pa nose sa sobom sve navike i ne žele se prilagoditi okolini, bacaju u očima lokalaca malj na ostale.
Ako ti neko živi tu par deset godina i ne želi da nauči jezik, nemaš do njega baš neko poštovanje.

@Didy
Sigurno nije policajac došao samo do tebe, a svim drugim autima u ulici je curilo ulje. Kao što ne bi stranci stvarali na moru galamu i pi..arije, da ne bi to prakticirali lokalci. Ako bi se to u toj sredini ne toleriralo, ne bi toga bilo.

@savo
Ni ti ne možeš baš svaki dan si priuštit da se budiš s djecom. Sigurno ne svakog trećeg u mjesecu. :weedman:
Nažalost dobar dio tih, koji to 'mogu', dali bi puno da su mogli bit u to doba na poslu, umjesto da u krevetu razmišljaju kako da preguraju do sutra..
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Da li se ti osjecas kao stranac, obzirom da si iz BiH i pises po HR forumu??
I? da možda nećeš ti da mi zabraniš da pišem :lol: ovdje smo da razmijenimo mišljenja i znanja i poželjno je da bude što više ljudi iz što više različitih sredina :prayer:

@tine
naravno , svakog trećeg ja odlazim malo ranije :lol:
a čuj , nemože se doslovno shvatiti da se neko budi svako jutro sa djecom
 
U

USRO

Guest
I?
da možda nećeš ti da mi zabraniš da pišem :lol:
Kakve to veze ima sa mojim pitanjem i sa ovom temom, da si imao potrebu to napisati?

ovdje smo da razmijenimo mišljenja i znanja i poželjno je da bude što više ljudi iz što više različitih sredina :prayer:
Nisi mi odgovorio na pitanje. Pises strane rijeci poput "hljeba....", a svejedno se ne osjecas kao stranac. Zasto bi se netko osjecao stranac u D? Stvar je samo u glavi. Slazes li se sada samnom?!
 
M

MOCO

Guest
daj ljudi ohladite !!
kako uopće možete uspoređivati Njemačku i bilo što s Balkana?

imamo drugačiju povijest (oni uvjek svoji gazde-mi stalno nečiji vazali i dupelisci),drugačiji mentalitet,drugačije radne navike i živimo preko 50 godina u različitim društvenim sistemima-te je razlike nemoguće izbrisati za barem 5 generacija!! o osjećaju odgovornosti i savjesti da ne govorim,pa pogledajmo samo političare i stranke njihove i naše:mrgreen:

oni žive u uređenom društvenom sistemu i tome su svi do jednog doprinjeli, a kod nas svatko gleda kako potkopati i ispasti "pametniji"

Stranci su za njih uvijek auslenderi (nekad su bili gastarbajteri, ali više ne), a djeca auslendera koja su se dobro asimilara još se uvijeg označavaju pridjevom "jugos,turke,italijener,španijer.....) i zato znajte da vas nikad neće prihvatiti kao svoje!
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Pozna , ja jesam zivio u proslosti ali zivim i danas, ako smatras da sam ogranicen zasto mi to ne kazes otvoreno a ne ovako uvijeno , ne razumijes ovo , nisi naucio ono. Ja sam u Njemackoj boravio desetak puta po nekoliko dana, a da nisam bio primoran nebih me Njemacka vidjela vec drugi put ! Ako je vec toliko dobro u njemackoj kad tece med i mlijeko zasto njemci recimo ne puse nego samo na godisnjim odmorima kad mogu kupiti jeftiniju cigaretu .
Ja njemce znam jako dobro a na svabicama sam mogao doktorirati ginekologiju da sem bio malo ambiciozniji .

Sto se godisnjih odmora tice ja sam na moru jedanajest mjeseci u godini a mjesec dana u planini na snijegu, koji njemac sebi to moze priustiti reci mi molim te.

Sto se tice stanova imam ja dva stana i poslovni prostor za prodati pa ako te zanima javi se da se dogovorimo samo sad vise ne prodajemo u DM nego u euricima !
Stvarno sam se nasmijao, ali molim te da mi odogovris na par pitanja, vidim i ginekolog si, primas virmane i tj. poslovan si covjek itd. nego te tvoje stanove i poslovne prostore, kome ih prodajes tj. tko ih kupuje, znam reces ljudi iz HR, fino, a koliko posto place od recimo prosvetnog radnika(valdja oni imaju neku jacu placu jer su skolovani)ide za odplatu tog stana, na koliko godina?
Kada prica te o kucama, spomenite malo noviju povjest koja se malo poigrala sa nama(barem sa mojom obitelji) ta kod a te iste kuce ne mogu koristi jer nisu bile dovoljno cvrte da prezive tu istu noviju povjest, prisilno useljne u iste i td.
Spominje te vlastite kuce-stanove, da ali spomenite i poklonjene( odkulpljene po simbolicnim cjenama po tadasnjem zakonu), ali spomenite i kuce novije koje su sagradili danasnji tridesetogidisnajci, spomenite koliko kvadrata po clanu obitelji tu mislim da jedan stan koriti dvije ili vise generacija.

Eto potvrdilo se da su ti Nijemci stvarno disciplinovani , puse dok su u HR a odviknu se kada se vrate u D, daj da im uzmemo recept, mnogi bi se tako zelili brzo odvici.

Kazes primoran, steta, da si vise put bio, netko bi ti rekao da ti Nijemci pored HR vise odu na druge destinacije gdej avionom brze stignu nego da se voze svojim automobilima
 
B

bosniahos

Guest
USRO ti si moj

Malo ima koji bi kao USRO napisali iako tako misle ali nema veze.Bio ija u Germany i bilo mi dobro jest malo se vrimena izminila došli iz Bugarske Češke i ostalih strana rade jeftino nama to baš i ne paše ali tako je nitko nije spomenija kako uz ostale tamo rade njihovi ddr-ci.Hahaha živa koma al su njihovi.Radi toliko koliko mu treba za motortreffen i ode poslje se vrate gazda malo puše i dalje do drugi puta.Uvijek ima zamjena dok njihovog ddr--ca ni.Jedna dulj prića.Pošto ćesto imamo rutu Njemaćka i sl. motorima tako smo jednom svratili do jednog našeg doma i vidim animozitet između tate i našeg kolege.Ne radi ništa lunja a ostali rade na imanju.Pošto sam ja seljaćko dijete nije mi bilo teško ustat rano malo i zbog buke korpe od utovarivaća,izađem van vidin tata se mući nemože nešto ubacit ja priskoćim pomognem ćovjeku a on nein netrebam gotovo me otjeral.Mislil valjda evo ovih rajzera od sina.Ma reko ajd ne jebi pa ću ti pomoć.Ošo ja u traktor mic po mic simo tamo pomaga sam mu nekoliko sati a on stalno kao pusti dosta ma tjero me.Poslije sam otišal pod tuš i tek se onda ovi moji rockeri probudili.Nisam im ništa prićal al dok nas je dvorila kolegina mama nešt kao mene posebno,bilo je komentara ovo ono i nakon dva dana smo išli doma.Nebi vjerovali taj gazda me naknadno tražil preko sina pripremil mi je papire za posal ako bi htio doći tam radit.Znaći red rad disciplina i nema problema bil ti Hrvat ili Turćin ima posla i dobro se može zaraditi baš u Njemaćkoj al budi taj koji to treba i može i hoće a radno vrime zaboravi.Ne trošit pare šakom i kapom u pufu i lokati po kirvajima propali i novci i duša.Eto takvo je bilo moje iskustvo.Ima i ona SVAKA PTICA LETI JATU SVOME 88-
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Stvarno sam se nasmijao, ali molim te da mi odogovris na par pitanja, vidim i ginekolog si, primas virmane i tj. poslovan si covjek itd. nego te tvoje stanove i poslovne prostore, kome ih prodajes tj. tko ih kupuje, znam reces ljudi iz HR, fino, a koliko posto place od recimo prosvetnog radnika(valdja oni imaju neku jacu placu jer su skolovani)ide za odplatu tog stana, na koliko godina?
Kada prica te o kucama, spomenite malo noviju povjest koja se malo poigrala sa nama(barem sa mojom obitelji) ta kod a te iste kuce ne mogu koristi jer nisu bile dovoljno cvrte da prezive tu istu noviju povjest, prisilno useljne u iste i td.
Spominje te vlastite kuce-stanove, da ali spomenite i poklonjene( odkulpljene po simbolicnim cjenama po tadasnjem zakonu), ali spomenite i kuce novije koje su sagradili danasnji tridesetogidisnajci, spomenite koliko kvadrata po clanu obitelji tu mislim da jedan stan koriti dvije ili vise generacija.

Eto potvrdilo se da su ti Nijemci stvarno disciplinovani , puse dok su u HR a odviknu se kada se vrate u D, daj da im uzmemo recept, mnogi bi se tako zelili brzo odvici.

Kazes primoran, steta, da si vise put bio, netko bi ti rekao da ti Nijemci pored HR vise odu na druge destinacije gdej avionom brze stignu nego da se voze svojim automobilima

Suljos , krivo si procitao nisam ginekolog ali mogu pogledati toliko gadjiv nisam. Sto se tice stanova i poslovnih prostora, ja nisam niti proizvodjac niti preprodavac nekretnina ja sam samo u vrijeme kad se moglo vise zadariti nego sto se trosilo investirao u nekretnine pa iz tog razloga danas imam nesto za prodati te tako malo lakse premostiti krizu u drustvu i docekati bolja vremena , a prodajem bilo kome ko dodje s odredjenom svotom , ne zanima me dali je lovu uzeo na lopati ili peru to nije moja briga.
Upravo ovih dana me salijece jedan talijan za jedan stan pokusavajuci skinuti cijenu sto se naravno nece desiti, bez veike potrebe onaj tko je zaradio i kupio nesto isto nece dati u bescijenje.

Sto se tice manje cvrstih kuca, tu ima jedna caka ako si u kuci makar da je od kartona nece se raspasti a ako napustis kucu i ona od kamena se vremenom urusi .

Ja sam rekao da sam bio primoran otici u Njemacku, razlika izmedju svabe gore i ovdje je kao nebo i zemlja koliko su gore veliki toliko su kod nas mali , poznavao sam jednog tvornicara koji je zaposljavao 140 ljudi u Hamburgu u principu dusa od covjeka , medjutim isti taj nije htio ljetovati niti u istom gradu gdje ljetuju njegovi radnici i oni njemci koji su iz nize klase, pa tako da se razumijemo do kraja , njemci meni niti malo ne smetaju kao gosti na nasoj lijepoj obali ali i te kako smetaju kao gazde i gonici robova.
I na kraju bih zamolio ove kao usro da mi objasne kad je sve tako ljepo gore, kako to da njemac koji na istom radnom mjestu kao hrvat s 40 % manje ucinka dobije 30 % vecu placu od hrvata dali to znaci da da se u njemackoj rad ne placa po ucinku nego po nacionalnom kljucu ili je mozda stvar u tome da hrvatu nije neophodan auto, voce na stolu i mnoge druge stvari, te dali vas kao ljude to ne smeta da vas neko ocito podcijenjuje dok istom tom stvarate i pridonosite njegovom bogatstvu .
 
U

USRO

Guest
vidim i ginekolog si, primas virmane i tj. poslovan si covjek itd. nego te tvoje stanove i poslovne prostore
O manekenskoj karijeri ce drugi puta :lol::lol:moramo biti samo strpljivi
 
U

USRO

Guest
Upravo ovih dana me salijece jedan talijan za jedan stan pokusavajuci skinuti cijenu sto se naravno nece desiti, bez veike potrebe onaj tko je zaradio i kupio nesto isto nece dati u bescijenje.
Nego daj pikni o kakvom se to stanu radi, mozda i tu ima interesenata


poznavao sam jednog tvornicara koji je zaposljavao 140 ljudi u Hamburgu u principu dusa od covjeka , medjutim isti taj nije htio ljetovati niti u istom gradu gdje ljetuju njegovi radnici i oni njemci koji su iz nize klase
Bas me nesto zanima kako se zove grad u kojem ljetuje 140 radnika?
Nadasve da su niza klasa, pa on je gazda. Zar da ih gleda i na godisnjem?


I na kraju bih zamolio ove kao usro da mi objasne kad je sve tako ljepo gore, kako to da njemac koji na istom radnom mjestu kao hrvat s 40 % manje ucinka dobije 30 % vecu placu od hrvata dali to znaci da da se u njemackoj rad ne placa po ucinku nego po nacionalnom kljucu ili je mozda stvar u tome da hrvatu nije neophodan auto, voce na stolu i mnoge druge stvari, te dali vas kao ljude to ne smeta da vas neko ocito podcijenjuje dok istom tom stvarate i pridonosite njegovom bogatstvu
Recimo da su u HR, siptari, bugari, rumunji, bosanci..isto jeftinija radna snaga.
Drugi je par rukavica sto ti mislis da radis za njega, kada pocnes razmisljati da radis za sebe, onda te netko moze shvacati za ozbiljno.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Suljos , krivo si procitao nisam ginekolog ali mogu pogledati toliko gadjiv nisam. Sto se tice stanova i poslovnih prostora, ja nisam niti proizvodjac niti preprodavac nekretnina ja sam samo u vrijeme kad se moglo vise zadariti nego sto se trosilo investirao u nekretnine pa iz tog razloga danas imam nesto za prodati te tako malo lakse premostiti krizu u drustvu i docekati bolja vremena , a prodajem bilo kome ko dodje s odredjenom svotom , ne zanima me dali je lovu uzeo na lopati ili peru to nije moja briga.
Upravo ovih dana me salijece jedan talijan za jedan stan pokusavajuci skinuti cijenu sto se naravno nece desiti, bez veike potrebe onaj tko je zaradio i kupio nesto isto nece dati u bescijenje.

Sto se tice manje cvrstih kuca, tu ima jedna caka ako si u kuci makar da je od kartona nece se raspasti a ako napustis kucu i ona od kamena se vremenom urusi .

Ja sam rekao da sam bio primoran otici u Njemacku, razlika izmedju svabe gore i ovdje je kao nebo i zemlja koliko su gore veliki toliko su kod nas mali , poznavao sam jednog tvornicara koji je zaposljavao 140 ljudi u Hamburgu u principu dusa od covjeka , medjutim isti taj nije htio ljetovati niti u istom gradu gdje ljetuju njegovi radnici i oni njemci koji su iz nize klase, pa tako da se razumijemo do kraja , njemci meni niti malo ne smetaju kao gosti na nasoj lijepoj obali ali i te kako smetaju kao gazde i gonici robova.
I na kraju bih zamolio ove kao usro da mi objasne kad je sve tako ljepo gore, kako to da njemac koji na istom radnom mjestu kao hrvat s 40 % manje ucinka dobije 30 % vecu placu od hrvata dali to znaci da da se u njemackoj rad ne placa po ucinku nego po nacionalnom kljucu ili je mozda stvar u tome da hrvatu nije neophodan auto, voce na stolu i mnoge druge stvari, te dali vas kao ljude to ne smeta da vas neko ocito podcijenjuje dok istom tom stvarate i pridonosite njegovom bogatstvu .

Nimalo me razumio nisi, kuce od mog oca nisu bile cvrste jer sa dvije tenkovske granate od nje napravis kabrio.Hocu reci da mnogi i ako imaju te kuce ne mogu i njima sretno zivjeti.

O vo da u svabiji 30% stranci imaju manju placu je za ne povjerovati i jos da radi manje, recimo,( kako cu ja manje bus vozti kada imam minutazu gdje moram biti na kojoj stanici i tu smo svi isti i sl.), u zemlji gdje je sindikat jak. U CH je tarifa i sam znas koliko ces dobiti za svako radno mjesto. Iz tvog pisanja se vidi da radnici mogu da ljetuju, jeste da gazde i radnici ne mogu skupa ali ja ne znam gdje Todoric ljetuje:)

Nisam dobio odgovor, tj. dobio sam polovican kazes talijan, kako to da onaj gore spomenuti prosvetni radnik taj stan ne kupi, probaj izracunati kolika bi mu bila rata na 20-25 godina na kamatu od recimo od 4.9%( u CH hipotekarni krediti su sada 1,8-2,2% sa garantiranom kamatnom stopom od 3-10 godina).
Spomenu sam tridesetogodisnjaka koji podize svoju obitelj, neka taj primjer bude pokaztelj kako se zivi, ti si iskoristio to vrijeme fino je, jasam poslije rata u Osijeku imao stanova po 20.000DM kao u prici, ni je mi padalo na pamet tada da kupujem jer su ti ljudi bili negdje drugdje, i ako nismo mogli svome domu.

Mislim da ne dovoljno poznajes te"svabe" i da gore ne ma robovlasnistva kakao ispada, sutra ujutro kada budes isao kupiti kruh, diskretno pitaj blagajnicu koliko kruha moze kupiti za svoju placu, netko ce ti reci, koliko u Lidli i sl. ducanu u svabiji moze ista na istom poslu.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
O vo da u svabiji 30% stranci imaju manju placu je za nepovjerovat

I u CH je ista stvar. pr. decko HR s radnim iskustvom od 5 g., zaposlio se isti dan kao i pocetnik orginal svicarac, razlika u placi 700chf hrvat manje.

a da su svi gazde gonici robova,nisu. Normalno,mora imat koristi.
Kod mene 4 stroja nas 2radnika, +gazda kad je guzva. Da se radi radi se,nema stajanja,ali da se zaradi,a bome i to.

Friski balkanci kad dojdu brzo odustaju,ili budu poterani ako nemaju zaledje.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ovu temu treba pod ključ....nema to veze sa onim što je čovjek temu postavio
 
B

bosniahos

Guest
A tko je tebe što pito,tvoje nema veze, ljudi komentiraju a pošto nema za tebe ništa da pametnuješ tražiš lock.Svaka ćast idi na mlekarstvo a drugi puta dok se zarati pozovi katicu mlekaricu nek ti ćuva guzu iliti državu.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Cijenjeni Usro i Suljos pomalo mi je dosadilo mlatiti praznu slamu , vi ovdje ocito niste zbog demokratske rasprave nego da proturijecite i da se svadjate ali evo jos ovaj put cu s vama polemizirati i zavrsiti pricu s ovim posto.

Usro ja sam poslodavac u Hrvatskoj i zaposljavam i hrvate i bosance pa znam iz prve ruke koliko kome placam i mogu ti reci da mi bosanac ima satnicu deset kuna vecu od hrvata, ti iz ovoga mozes zakljuciti sto zelis ali ja znam svoju racunicu i placam onoga ko mi radi bez obzira dali ga kontroliram ili ne.
Sto se tice stanova, ova tema se nemoze koristiti kao oglasnik stoga ti je dosta informacija da prodajem dva stana poslovni prostor i gradjevinsku parcelu od 4000 metara kvadratnih a tebe ako zanima trazi broj telefona pa cu ti dati sve informacije telefonom.

Suljos evo ti odmah ispod tvog posta post kakvo je stanje u svicarskoj, a sto se tvoje profesije tice sve jednako se moze malverzirati i s takvim normama i placama, ti naprimjer radis cijeli mjesec kolega njemac je na bolovanj bio pola mjeseca a place vam apsolutno iste, ili na kraju godine dobijas bozicnicu ti dobijes sedamsto eura a svabo tisucupetsto.
Sto se tice stanova i koliku ratu kredita mora placatai neko ko kupi stan u svicarcima , to mene niti malo ne zanima , ja sam tu brigu prebrinuo to sad nek racunaju oni koji nisu kupili nista do sada , a u konacnici i ja sam bio podstanar do svoje cetrdesete godine i placao drugomu kredit da bih spavao u njegovoj sobici, pa stoga danas ne zelim vise niti suosjecati dosta mi je bila moja muka .

Sto se tice koliko je kruha moguce kupiti za moju placu, moja placa nije adekvatna za takve kalkulacije ali ja bih recimo standard mjerio na drugi nacin recimo brojao bih koliko puta sam skinuo radno odjelo i izasao s drustvom vani da se malo provedem koliko sati godisnje odradio i koliko janjaca okrenuo u istoj godini , to bi bilo nesto sto govori o ugodi zivota a ne to koliko kruha mogu kupiti !

Ovom decku sto pita za njemacku mogu savjetovati u koliko se odluci ici gore neka odma obuce radno odjelo a samo pidjamu neka ponese sa sobom paradna odjeca mu i onako nece trebati kod svabe ako si radnik moras raditi ako si neradnik onda si na socijali i takvima placaju radnici da im ne smetaju po baustelama !
Lijep pozdrav svima .
 
P

pozna

Guest
]
dydy a koji si ti ***** da meni kazes da sam ja pognuo glavu,ako je tvoje njemacko iskustvo vezano za lopatu jos bi te mogao i shvatiti. ovdje u evropi kredit i lizing su pozeljni,ulaze u poreznu osnovicu,ajde mi molim te objasni po kojoj osnovi ti zaposljavas drzavljane BIH i zasto mislis da je 10 kn razlike stvarno lova???pa to je covjece smijesno,moji radnici su placeni 13-15 e ,a majstori 15-20 e po satu,na racune pisem rok placanja 14 dana,firme plate u roku 7-10 dana,privatne osobe odmah ili do3-4 dana,s kakvim se ti virmanima kurcis,pa to ti je covjece poslovni polusvijet.ocito za vrijeme svog studija ginekologije u NJ nisi shvatio nista sto u stvari je pa zato serendas o svacemu a nemas pojma.sta ti znas o CH? eto jadnog kolegu Suljosa vec 26 godina gazi svicarska cizma,i nevjerovatno,jos je i dobro placen za to. molim te da se vise nejavljas na ovu temu sa svojim nebulozama. covjek treba posao pa makar i NKV i sprema je za to otici i u tudjinu koju ti toliko??????pljujes,jel mu mozes ponuditi nesta bolje? neznam jel i on bosanac,10 kn je 10 kn,lova do krova he he he............
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pišem malo kasno ali nema veze za mene je savoris u pravu i slažem se s njim ja imam samo 17 god ali sam već puno toga vidio u životu i čuo
imam tetka u njemačkoj koji ima svoju građevinsku firmu sa 3-4 zaposlena i ima puno novaca ali nije sve u tome slušajte kakav mu je život oko 70 tih je otišao u D sa 20 godina radio je 5 godina za privatnika i nakon toga odlučio sa još jednim čovjekom njemcem osnovati svoju firmu dobili su veliki posao u vrijednosti 900 000 tis DEM a posao je bio obnavljanje dvorca za nekog bogataša koji ima firmu radili su polukružne svodove i koje kakve gluposti da nakraju taj čovjek koji im treba platiti propane mu tvrtka i oni se nađu u govnima te je bio dosta novca dužan i rekao mi je da je 3 god radio nonstop samo ne na božić da bi otplatio dug u to vrijeme je dobio kćer tj moju sestričnu kojoj nije imao za hranu nego je posuđivao
na kraju je sve dobro završilo izvukao se i opet stvorio firmu te sad vozi mercedesa E-350 od 70 tis eura starog godinu dana ali on i dalje nije sretan sin mu je postao skoro propalica jer je tata radio dan i noć te ga nije odgoijo jer ne može sve supruga nekad mora postojat čvrsta ruka taj sin i moja teta su se vratili u ZG i sad tamo žive a on putuje amo tamo. kćer je ostala u njmačkoj te ima posao i tamo živi ona je potpuno drugi tip od brata jer se odgojila u siromaštvu i zahvalna je na svemu
tetak bi se vratio za stalno ovdje i ovdje mu je najljepše ali nezna što sa firmom jer sin je godina ko ja pa je nema kome ostaviti a sin se samo zna vozat na motoru

sad potpuno druga priča moj otac rođen je u siromašnoj obitelji sa dvoje djece moj djed je radio svašta da bi nešto stvorio kopao tunele i slično da bi djecu poslao u školu moj tata i moja teta obadvoje su završili ekonomski fakultet te su isto išli u školu u opancima i bucama tata radi u držanoj upravi i ima dobru plaću i pozna dosta ljudi i prije 10 god su mu nudili da uđe u politiku te bude gradonačelnik otočaca ali on nije prihvatio jer može i ovako pristojno živjeti nije se htio lakomit za velike novce jer veliki novci nisu nikom donijelei sreću djed mi je umro prije 7 godina u 68 godini života i to do zadnjeg dana je bio na selu u podne petkom je pokosio neku travu a uvečer mu je pozlilo te je drugi dan preminuo ali sretan do posljednjeg daha jer je vidio da je dobro odgojio djecu te ima unuke ja sam isto takav tip da se ne lakomim za velike novce ali se isto nadam da ću uspijeti u životu brat mi je završio 3 god elektrotehnike u roku a ja idem u gimnaziju a ovo sa ljetovanjima je sranje kod kuće je najljepše u 6 mjesecu se na hvaru ženio mamin polubrat i australije koji ima novaca ali mene taj hvar nije zadivio taj prestiž i te gluposti na moru sam bio 3 puta i mene to ne zanima te više ne mislim ići osim što sam upoznao Željka Keruma koji je sasvim jednostavan čovjek

još potvrda u savinu koristi oni koji su se vozali na motorima dok je moj stari išao u opancima u školu sad su propalice te nemaju za kruh a tatin kolega koji išao isto u opancima i rapavom košuljom u školu te su im se svi sprdali (njemu i mom ocu) sad je ravnatelj policije u gospiću a ti isti koji su se sprdali sad drže žlicu i lopatu a moj stari piše u uredu ali se i dalje bavi pomalo poljoprivredom jer je naučio radit
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh