• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

kuzmo

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
11
evo i moje papričoze. do sada ni traga ušima ili sličnim nametnicima,vjerovatno zbog češnjaka kojeg sam ove godine posadio oko cijelog plastenika unutra. ali zato imam na nekoliko mjesta oštečenja kao da je vjetar napravio tragove od listova ili je ipak trips,nemam pojma.
1404142971-1500-x-1125px-WP_20140618_001.jpg

]

Lijepa paprika,ali vidim da je iznad plodova odbacila puno cvjetova,baš kao kod mene..Koji je to hibrid?I koliko je to normalno? Jer čini mi se da u tom slučaju nastane veliki razmak između berbi.. Možda nisam upravu,ipak sam ja još početnik ali bi volio da mi vi iskusniji to malo pojasnite ako vam nije problem..Unaprijed HVALA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Takva ti je situacija sa svom baburom, ako ju ne bereš redovno simptomi se samo mogu pogoršat. Ima hibrida koji su se pokazali boljim dok drugi i ne baš.

Točno zbog toga ja radim puno rog paprike, kod nje je odbacivanje plodova smanjeno na minimum. Preporuka za emeše, zki. Vrlo kratki internodiji, baš danas sam joj zalomio drugu granu i puštam je od sada na samo jednu jer nije potrebno više. Početna berba je bila odlična.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jel ima itko kakvu informaciju o preletu moljca za podravinu i međimurje? trazim po netu ali ne mogu nista naci...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Prekjučer je prošla jedna eskadrila, za vikend najavljuju napad sljedeće, kaže da će bombardirati sa svih strana.... Mislim, koji moljac sada, prvi leta je prošao, sljedeći za 20-ak dana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mislim da to nije uredu govoriti od proizvođača takve količine povrća, pa valjda je zdravlje ispred par sadnica paprike jebemu. Pogotovo ovome što ima svoj vrt, pa ako on neće sebi paziti na karencu bolje da ni ne radi, nek pusti korov.



@samko,samko,samko,e samko, tek sam sada primjetila tvoj post, a sad mi se neda provjeravati,ali došlo je očito do šljusa.Ja ti pojma nemam kakav je proizvođač čovijek kojemu sam predložila botiticide za rješavanje problema - naravno da ako je hobist i ima to za svoju upotrebu nemora ići tako agresivno,a opet sa druge strane,može,jer njemu neće biti važno ako dio plodova koji će zbog karence propasti nebude ubrao.Profi proizvođaču je to bitno.Isto tako bih ja voljela vidjeti tebe na mjestu nekoga kome proizvodnja od koje mu ovisi opstanak gospodarstva i tekući prihodi dođe u pitanje - bi li napravio sve da je na bilo koji način izvučeš ili bi u ime pridržavanja pravila proizvodnje i korektnosti dopustio da sve ode kvragu a ti i tvoja obitelj završili u teškom minusu.Da ne elaboriram konkretnije i direktnije.
Tako da mi molim te nemoj ribati nos zbog mojega viđenja rješavanja problema.Ja sam par puta bila u situaciji da sam morala odlučiti šta i kako napraviti - za mene dileme nema - bolje izgubiti dio nego zbog izigravanja samaritanke sve.Nije da ne cijenim i poštujem ljudsko i svoje zdravlje -svuda oko mene ima puno većih trovača nego sam ja dok izvlačim ono od čega živim.I nije mi drago dok to radim - ali napravim ono što moram - ako moram.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Oprez idealni uvjeti za razvoj bakterioze!!!

Prije svake kiše prskati Mankozeb 1,25-1,5 kg/ha + Nordox 0,75-1 kg/ha

Bakar ne bi trebao smetati oplodnji, barem tako tvrdi agronom u Syngenti.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Evo da se i ja "pohvalim", ili u mom slučaju osramotim...... Podvodni kraj, voda ležala, paprika prestarila u plasteniku, onda posađena zadnjih dana petog mjeseca van, pa ju kiša lupala, tuča jednom..... izvlači se pomalo. Sada kada joj je najkritičnije, opet moj propust ( doktore, još jednom izvini, jbg). A bude to sve na kraju dobro jer prije sredine rujna prodaje ajvarice nema....., manji prinosi, kvaliteta niža ali svaka škola košta....

Ako paradajz može biti jabučar, luk pogačar, paprika paradajzerica, e kod mene ima patlidžan paprike.....
 

Prilozi

  • DSC00215.jpg
    DSC00215.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 196
  • DSC00216.jpg
    DSC00216.jpg
    81 KB · Pregleda: 195
  • DSC00217.jpg
    DSC00217.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 185
  • DSC00212.jpg
    DSC00212.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 222
  • DSC00214.jpg
    DSC00214.jpg
    60 KB · Pregleda: 198
Posljednje uređivanje od moderatora:

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
42
dali se smije kada ima i cvijetove paprika ic stim sredstvima

dali mi netko može pomoći imam bakterioze u paprici i nisam nisam pametan s kojim sredstvom bi bilo sada dobro to rijesiti paprika je u cvatu a doljna etaža je ocvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Probaj nekim bakrom,ne špricas i onako direktno u cvijet.Prije nekoliko godina mi je bakar u kombinaciji pomogao u rajčici.Naravno da ovisi i o sorti.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo da se i ja "pohvalim", ili u mom slučaju osramotim...... Podvodni kraj, voda ležala, paprika prestarila u plasteniku, onda posađena zadnjih dana petog mjeseca van, pa ju kiša lupala, tuča jednom..... izvlači se pomalo. Sada kada joj je najkritičnije, opet moj propust ( doktore, još jednom izvini, jbg). A bude to sve na kraju dobro jer prije sredine rujna prodaje ajvarice nema....., manji prinosi, kvaliteta niža ali svaka škola košta....
Sve je OK (pročitao sam e-mail). Ali svakako pazite na bilancu kalcija, da se ne pojavi vršna trulež...
:icon_cool:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dokture što misliš da se ovo Zokijevo vuće sa kalcinitom ili topljenim kanom do cca 8 mjeseca, dok svi zametnuti plodići ne izvuku dužinu i onda krenuti sa klaijem da se ubucdi i da ima debelu stjenku? Poz.

Inaće Zoki takva je situacija i kod mene na golom tlu ;) Samo vode da ti skroz bude vidljiva vlaga.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Kod Zokija je u planu natapnje brazdama; a tada zbog velike količine vode, često dolazi do ispiranja kalcija iz zone korijena.... zato je bila napomena o bilnaciranju kalcija :eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
dali se smije kada ima i cvijetove paprika ic stim sredstvima

dali mi netko može pomoći imam bakterioze u paprici i nisam nisam pametan s kojim sredstvom bi bilo sada dobro to rijesiti paprika je u cvatu a doljna etaža je ocvala

Bakar u hidroksid formuli, i ne smeta oplodnji...Champion ili Bordoška!!
Problem je sad u tome što je bakterioza već krenula, onda skuplja varijanta Signum, ili nedozvoljena Captan!!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A pa nije ni bakar dozvoljen, kad smo već kod nedozvoljenih preparata.

Ja radim za sada samo sa signumom, uzeo sam jučer domark i još sam naručio ortivu top. Mislim da bi to trebalo držati, bar drži za sada.

lp
 

bucho

Novi član
Tu od
9 Srp 2014
Poruka
7
Pozdrav svima, novi na forumu, mali proizvođač za svoje potrebe.
Možda netko zna o čemu se radi, evo prilažem slike.
Radi se o paprici ''ajvarici''.
Uzgoj na otvorenom.
 

Prilozi

  • 20140708_203451.jpg
    20140708_203451.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 153
  • 20140708_203508.jpg
    20140708_203508.jpg
    61 KB · Pregleda: 135

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nedostatak kalcija.Kupi ako ima malo pakiranje,ono od dvije kile,kalcij nitrata i njime zaljevaj svaki treći dan par puta zaredom,a poslije jednom tjedno.
 

bucho

Novi član
Tu od
9 Srp 2014
Poruka
7
U poljo apotekama ne pronalazim malo pakovanje kalcij nitrata nego samo od 20kg, a to mi malo previše. Ali zato imaju pakovanje od dvije kg samog kalcija 19kn. Pitanje je može li sam kalcij ili mora biti u interakciji s nitratom?


Lp
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
U poljo apotekama ne pronalazim malo pakovanje kalcij nitrata nego samo od 20kg, a to mi malo previše. Ali zato imaju pakovanje od dvije kg samog kalcija 19kn. ...
Hm, to još nisam vidio :icon_scratch:... koji je to točno proizvod?
Inače, kalcij-nitrat tekući od 1 lit. (a to ti je dosta ako imaš manju proizvodnju) može biti i Folifertil Ca (i može ići slobodno u sustav fertirigacije, bez obzira što ne piše na etiketi) a MPC je oko 35,00 kn/lit., ili ako češ nešto skuplje :)(wasntme):), onda ima i Calitech (u gel formi, sa magnezijem i mikrelementima). To su Ca-nitrati.
Druge opcije su Ca-oksidi (ali taj nije 19,00 za 2 litre; fali tu još koja nula), zatim Ca-kloridi (najlošija opcija, ali im je cijena niska), pa kombinacije Ca-B i sl.

Ovo za 19,00 kn mogao bi biti CaCO3 (karbonat) ali to je za tlo ne za fertirgaciju. :icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh