• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
pozdrav svima nisam se do sada bavijo uzgojom paprike ove godine sam prvi put zasadijo oko 4000 sadnica paprike slonovo uvo sad je u fazi cvjetanja zametnut je tek po jedan plod zanima me koliko treba od cvjetanja pa do zrenja plodova dodacu i par slika da vidite kako izgleda i jos me zanima kad prskati protiv crvljivosti ploda i sa cim

picture.php
[/IMG]

picture.php
[/IMG]

picture.php
[/IMG]

picture.php
[/IMG]
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja slike ne vidim-

Slonovo je kasnija sorta ako se na varam.

Ako možeš nabaviti Affirm, on će sve gusjenice sanirati, i kukuruznog moljca, koji zapravo radi najveće štete.
 

aksamovic

Član
Tu od
31 Kol 2013
Poruka
37
pokusacu da ga napravim a kad treba prskati sa njim i koliko cesto i probacu da dodam slike ponovo mora da sam negdje pogrjesijo
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zamoli moderatore da ti objasne postavljanje slika.

Ne znam za vanjsku papriku kada se prska, ja imam plastenike, pa tretiram kada uočim prve štete. To je prekasno za neke plodove, ali ja tako radim.
Bude netko tko sadi vani rekao kada treba preventivno to napraviti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Jo, imaš na njegovom profilu album pa tam vidi.

@ Aksamovič, ako treba pomoć oko postave slika javi se na pp.
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Ja vidim slike

Послато са HTC Wildfire S A510e користећи Тапаток 2
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
pozdrav svima nisam se do sada bavijo uzgojom paprike ove godine sam prvi put zasadijo oko 4000 sadnica paprike slonovo uvo sad je u fazi cvjetanja zametnut je tek po jedan plod zanima me koliko treba od cvjetanja pa do zrenja plodova dodacu i par slika da vidite kako izgleda i jos me zanima kad prskati protiv crvljivosti ploda i sa cim

Protiv moljca se ne prska napamet. Malo pretraži listove sa donje strane i kada nađeš jaja onda si to označi i kontroliraj svaki dan kada će početi gusjenice izlaziti iz jaja i onda prskaj. Tako ja radim,. Uglavnom ja pretpostavljam da će prvo prskanje biti za oko 5 - 10 dana.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Zapravo se počinje kada se primjeti let leptira.Nakon izlegnuča prvih gusjenica počinje preklapanje raznih razvojnih faza j - udri ako ima leptira, pa kroz desetak dana još jednom.
A onda po potrebi, vjerojatno više neće trebati.
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Evo par slika da se vidi kakvo je stanje, kreće se od donjih listova prema gore i zahvaćeno je 5-6 donjih listova na stabljiki listovi požute i otpadaju.

Imam Nordox a cabage je preporučio Neoramom a pročitao sam da se ne prska u cvatnji a čisto sumnjam da ga ovdje mogu i nabaviti kao što mi treba Affirm i nema ga nigdje kod nas.

Kakva je preporuka da ipak pređem bakrom pa šta bude ili šta napraviti problem je što kod nas ima jako malo sredstava za zaštitu bilja.




Folio Gol 1 lit + cirkon 50ml na 450 litara vode pa posle par dana Ridomil gold 1 lit +cirkon 50ml na 450 litara vode.
Samo da se zna bakterioza se ne lici vec samo zaustavlja.Cak ni kasumin ne moze da je izleci.Pogledaj u poruci cime ti preporucujem da poprsces ako ovo ne uspe.

Pozdrav
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Evo par slika da se vidi kakvo je stanje, kreće se od donjih listova prema gore i zahvaćeno je 5-6 donjih listova na stabljiki listovi požute i otpadaju.

Imam Nordox a cabage je preporučio Neoramom a pročitao sam da se ne prska u cvatnji a čisto sumnjam da ga ovdje mogu i nabaviti kao što mi treba Affirm i nema ga nigdje kod nas.

Kakva je preporuka da ipak pređem bakrom pa šta bude ili šta napraviti problem je što kod nas ima jako malo sredstava za zaštitu bilja.



To je tek presađena paprika ili je već u debeloj berbi?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Pošpricao sam sa Nordoxom i drugi dan sa Ridomilom stanje je stopirano ali je puno cvijeta opalo, nije još za berbu sigurnih 20-25 dana.

Ovo je moja greška nisam odradio preventivnu zaštitu a zašto neznam ni sam.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Tvoja greška je što si sadio prestare presadnice,pa im je lišće počelo žutjeti i opadati,ne radi se tu o nikakvoj boleštini...
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
To su moje presadnice i nisu stare, zasijane su 22-3-2015 a zasađene krajem 4-og ili početkom 5 mjeseca neznam točno datum moram potražiti slike kad je sađeno.
Imam papriku koja je zasinana krajem 2 mjeseca i nema nikakvih problema osim što je ovih dana bura (nevrijeme)napravilo štetu.

Našao sam sliku od sredine 5 mjeseca presadnice su odlično odrađene. inače prilikom sadnje ih pošpricam Daconil-om 720 sc ali sam njih preskoćio.

E sad može biti i šta drugo sađene su na mjestu gdje sam uzgajao presadnice i bilo je podno elekrtično grijanje neznam da do toga može biti ali iduće godine obavezno dezinfikovanje zemlje prije sađenja.
Prošlu godinu sam posipao vapnom ovu godinu nisam ništa.
 

Prilozi

  • 16-05-2015.jpg
    16-05-2015.jpg
    79.2 KB · Pregleda: 73

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Kod mene u Srijedu bilo nevrijeme, i opet napravilo štete mene nevrijeme u jednoj sezoni nemože 2 puta zaobići nikako..
Ima je oko 90-100 grama u prosjeku.
Puno povaljano i odkinute paprike Slonovo uvo bar da je za brati pa hajd neka je.
Nešto razmišljam da se kanim povrtlarstva i da obilazim tržnice.

 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Da nešto slično kao što sadi Laca na metar dužni folije oko 15 komada paprike.
To je u HR bilo u Srijedu cijelu noć i Četvrtak do podne jaka bura ovo je već drugi put da mi je napravila štetu prvo na rajčicama a sad na papriki.
I čili papričice je dobro rastresla srećom ima zametnutih plodova koji su ostali pa će ipak nešto biti a cvata je jako puno opalo što od vrućina što od bakra i na kraju još i bura.
A valjda tako mora biti ovdje nikad nije sigurno ako nije negdje u zaštićenom dijelu od vjetra.
 

DUJLABL

Član
Tu od
25 Svi 2015
Poruka
42
pozdrav svima.htio bih da kazem da vam se svima divim zbog vaseg rada u poljoprivredi.naime ja dok nisam postavio plastenik (100 m2) malte ne nisam imao briga.:icon_surprised: a sad svaki put kad udjem u njega ja se nasikiram.i tako moj problem je sledeci:nesto mi na paprici (slonovo uvo) napravi rupicu i ta mi paprika strune:fiery:.do sada sam je tretirao samo jednom i to sa calipsom i sa metod sc 480 i to negdje prije mjesec dana.eto toliko pa ako neko moze da mi kaze sta bi to moglo biti bio bih mu zahvalan
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajd uzmi Affirm i zaprijeti kukuruznom moljcu, a bude i sve ostale gusjenice utamanio.

Joj, tako sam ti se ja divila prve godine kada sam u plasteniku sadila papriku. Uđem, a ono leptiri lete na sve strane - ja stojim nasred plastenika i divim im se, bilo bijelih, žutih, malih sivih....neki i šareni, livade mi odmah na kraju....i divila im se ja svakog dana sve dok mi paprike nisu počele trunuti.
Je, reko meni fitopatolog - moraš ti njih utamaniti. Morala si dok je bilo vrijeme za to, još onda kada si im se prvi puta divila.
I tako......
 
Na vrh