• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Re: paprika

Koju si puštao?
Kristalon
jednom zuti
dva x plavi
poslije zeleni
između dva x kalcij
:eek::
sad ramisljam da između ubacim koju turu bjelog umjesto zelenog ali me žulja smanjenje fosfora radi dalje cvatnje.
a valjlo bih mozda i zbućkati jedan koktelčić za baje pa ubaciti malo bora za bolju oplodnju :confused: :icon_eyes:
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Re: paprika

Evo i malo vanjske
amfora i kurtovska kapija
sadnja 2.5.2013
 

Prilozi

  • DSC00416.jpg
    DSC00416.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 575
  • DSC00417.jpg
    DSC00417.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 235
  • DSC00418.jpg
    DSC00418.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 191

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

Znači skoro po PSu. A jel si ovu vanjsku štitio protiv grinja i uši? Hvala
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

Pa, ako režeš onda ne možeš vezat' Španskim sistemom osim ako imaš dovoljno vremena da svaku granu uhvatiš vezicom ili špagom za horizontalnu špagu.

ovo izgleda dobar sistem vezanja,jel tko od vas vezao Vedranu sa dvije grane na takav sistem,jednostavnije izgleda nego kod svake šagu spuštati ili se varam?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Ja nabrala danas sto kila.Sto budem sutra da bude friška.A nešto za vikennd ako Bog da.Evo,ovo je treći utorak od prve berbe,ali se prvi put bralo samo šezdeset kila.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Re: paprika

Znači skoro po PSu. A jel si ovu vanjsku štitio protiv grinja i uši? Hvala

Protiv grinja i ušiju i ostalih sranja sam zbućko koktel koji je i vama omiljen(stavi sve sto ubija :x:) u nedelju po slikama se vidi da je malo kasno ali vrijeme nije dalo ranije.

Ono za koktel prihvatite kao malo šale iako koliko vidim da mnogima ova situacija sa vremenom nije nimalo smiješna. :mad:
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

Ja nabrala danas sto kila.Sto budem sutra da bude friška.A nešto za vikennd ako Bog da.Evo,ovo je treći utorak od prve berbe,ali se prvi put bralo samo šezdeset kila.

johabice kad si ju posadila,i dali si grijala,oprosti ako si već napisala,nisam sve pratio?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Jednu sam sadila U prvoj polovici marta-do sada nisam nikada tako rano (uvijek sadim između 17. i 25.,ovisi kakve su temperature) i tu sam grijala samo noću na minimalac-grijanje nije bilo u planu,ali sam ga baš potrefila,šta ćeš.Drugu sam sadila na uskrsnu subotu i tu se ništa nije grijalo jer tu nemam termogen.I šta?prvo sam brala uskrsnu.A od prošlog utorka i onu raniju.Ali...rano sam sadila mentu,a kasno vedranu.A Vedrana je ranija i u tome je caka.Da sam pametno napravila -nisam,ali imala sam u planu posaditi odmah slijedečih dana i Vedranu,a onda došle one prehladne noći pa se nisam usudila bez toplinske podrške.Za svaki slučaj.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Re: paprika

Lijep pozdrav. Papriku sadimo vani na otvorenom . Događa se da sadnica bude posađena i za dva dana pobijeli i osuši se .:icon_sad:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Nemoj iz plastenika saditi direktno u polje.Ostavi vani dva tri dana da se adaptiraju-najbolje je ako možeš uhvatiti oblačni dan da se malo prolagodi na sunce,ili staviš tako da su sadnice na jutarnjem suncu a u hladovini popodne dok je sunce najjače.
 

SnakE

Novi član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
25
Re: paprika

dali mi moze netko pomoći i reci sto je to...
20130605100513.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

Ovako stanje je slijedeće. Imaš lisnu uš, grinju i žutu kukuruznu sovicu. Za tvoje riješenje je dobro kombinirati Karate Zeon + Vertimec + Okvašivač. Možda bi jeftinije bilo ali malo dugotrajnije i duže do prvih rezultata sa calypsom i poslije njega tihovit jet ili sumpor sc 80 itd...

To sam ja imao 2011 godine ali onda se malo znalo o tom napadu. Ja uvijek prvi sva sr*nja pokupim :)
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17149&page=108
 

SnakE

Novi član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
25
Re: paprika

pa i ja sam sumnjao u sve te insekte i tretirao sam sa raznim insekticidima...
i hvala na odgovoru,pozz..
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
Re: paprika

Nakon 10 dana kiše i oblaka danas je konačno došlo jače sunce ali i problemi mislim da je zeleno uvenuće paprike, što mislite dali je možda šok zbog sunca, plastenik se prozračuje danas je sve otvoreno da kraja prozračivanje, vrata preko noći se stanje popravi preko dana bude kao na slikama zbog toga sumnjam na zeleno uvenuće, s kojim sredstvom tretirati Proplant, Trifenderom, Quadris, što je bolje zaljevati oko korijena ili prskati, da možda pokušam sa nekim biostimulatorom, bolesne paprike počupati ili ih mogu spasiti, pozdrav hvala
sam0758r.jpg

sam0759d.jpg

sam0762h.jpg

sam0763o.jpg
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: paprika

@kiwano, ne možeš donijeti sud po tome što vidiš onako od oka (paprika zelena, na izgled savršena, a uvenula kad se sunce pojavilo pa onda konstatacija zeleno uvenuće?)
Elementi koje treba ubaciti u jednačinu su:

- vlažnost zemljišta (prevlaženo, suho)
- starost presadnica kod rasađivanja ( stara presadnica mala masa korijena ili mlađa presadnica veća masa)
- stanje korijena (veoma bitan element jer se biljka ponaša drugačije po oblačnom, a drugačije po sunčanom vremenu)
- pretpostavljena masa korijena (moguće je da se biljka razvijala nadzemno više nego što je razvila korijen dok je bilo oblačno)
- gnojidba
- dosadašnji režim navodnjavanja
- kultura koja je prethodila na tom zemljištu ( više godina, odnosno šta je bilo u plodoredu)
- i tako dalje

Sve dok ne isčupaš jednu takvu biljku i uslikaš korijen, razgrneš lišće i konstatuješ zdravlje glavnog i prizemnog dijela stabla ne može ti niko ništa preciznije reći i dok ne opišeš malo ono iz stavki koje sam naveo.


kava pri kraju, odo saditi salatu :icon_mrgreen:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Hajde @kiwano,isčupaj biljku,poslikaj korijen i stabljiku od korijena do desetak cm iznad zemlje.I to najbliže što možeš.Ako je ono što mislim,bitan ti je svaki dan za reagirati.
I reci koliko godina imaš taj plastenik u kojem imaš problema.
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
Re: paprika

plastenik imam 3 godine prve godine je bio paradajz druge krastavci a ove paprika, prije toga kukuruz pa ljulj starost sadnica je bila oko 60 možda i koji dan više sadili smo oko 20.4, za vrijeme sadnje na nekim mjestima je vlažnost bila malo manja, za toplog vremena 0,8do 1l vode po biljci kak je počelo ovo vlažno vrijeme i kiša navodnjavamo po potrebi zadnje navodnjavanje je bilo prije tri dana jerje svaki dan padala kiša i temperatura je bila relativno niska, tri puta universol 11-30-11 1,5 kg na 1000l vode dva ili tri puta novalon 20-20-20 1kg na 1000l vode jednom tjedno prskano je sa danconilom i ridomilom, actara i karate zeon, polyaminom folifertilom t i jučer sa fertinom ca
sam0764o.jpg

sam0765uh.jpg

sam0766i.jpg

sam0768m.jpg

sam0769k.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

Sad će ti svi dati točan odgovor :) Loše si odradio zaštitu ridomilom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh