• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Da sad mi se gasi kad radi jedno izvjesno vrijeme promjeni zvuk i ugasi se a kad se zagrije pali mu se lampica od ulja a ima ulja u motoru
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa nema veze to kaj ima ulja, ali onda nema pritiska ulja. A nemaš nekog mehaničara da ti to malo bolje pogleda? I kad se pali ulje, na ler gasu ili pod gasom?
 

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Dali mi moze neko pojasnit kako da nariktam pracne na tomi pe18 ja kako god nariktam malo bude dobro i onda pocne krestat mjenjac i tesko ubacivat a sajli vise ne mogu dotegnut
 

tomica pe-18

Novi član
Tu od
27 Lip 2020
Poruka
3
Pozdrav!
Opet ja, probat ću biti precizan :)
Nekidan mi se prvi put desilo da dam kontakt, lampica zasvjetli, stisnem gumb za paljenje i - prc, ništa. Ćorak. Pa nakon nekog vremena opet se pojavi lampica, ali opet prc. Nakon nekog vremena je lampica ostala svjetliti i traktor je upalio.
Od onda sam ga gasio palio 10ak puta kroz dva dana, sve ok, do danas. Opet isto..a taman krenuo da ću nešto raditi.
Gledam tamo vamo, mrdam, akumulator znam da je dobar, ništa.
Rekoh sebi, idem starom metodom koju mi netko pokazao dok smo još 542 imali - šarafciger na kontakte startera. Upalio ko mina.
No, što me zabrinulo više nego činjenica da nije htio upaliti preko gumba, jednostavno je nastavio "paliti" iako je motor startao. Brže bolje sam odspojio akumulator, starter se napokon prestao vrtiti. Otišao, odradio posao, ali što sad? Zašto bi nakon takvog paljenja nastavio vrtiti kao da je zatvoren krug i dalje?
Dodatno, ako netko ima šemu instalacije (ili poveznicu na istu) za PE-18 bio bih zahvalan. Pošto sam sa traktorom odradio sve dok ne dođe vađenje krumpira, dao bi nekome da mi ga pregleda, popravi što treba i možda sredi te instalacije.
Ako znate nekoga na potezu zagreb->gorica->lekenik da bi preporučili za rad na malim traktorima slobodno vičite :)

Živili!
i ja bih volio šemu, meni su sve žice potrgane pa bih volio to ponovno sastaviti
 

OGARD

Novi član
Tu od
20 Srp 2020
Poruka
1
Molim za savjet ! TV 18 ispravan . Poslije pola sata rada ne upali bez spreja ,( znači kad je vruć).
Mislim da je problem predpaljenje,podloške pod boš pumpom ???Hvala za pomoć
 

mateo.prenc

Novi član
Tu od
24 Tra 2020
Poruka
1
Pozdrav forumasi i ljubitelji Tomo Vinkovića
Imao bi jedno pitanje za kolegu Sumadinca kad je radio svoj Tomo Vinković točno volan od Tam-a, kad ga je skratio, kupio je po slikama novi kolo volana, taj novi volan ima neki svoj konus di se umetne, na slikama je vidljiv komad tog konusa koje je zavario za cijev. Pitanje di se to može nabavit?
Hvala na odgovoru, uskoro slike mojeg tome?
Pozdrav
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pozdrav forumasi i ljubitelji Tomo Vinkovića
Imao bi jedno pitanje za kolegu Sumadinca kad je radio svoj Tomo Vinković točno volan od Tam-a, kad ga je skratio, kupio je po slikama novi kolo volana, taj novi volan ima neki svoj konus di se umetne, na slikama je vidljiv komad tog konusa koje je zavario za cijev. Pitanje di se to može nabavit?
Hvala na odgovoru, uskoro slike mojeg tome?
Pozdrav
Čini mi se da radilica od lda 300, benzinski motor kosilice gorenje ima konus koji paše za te volane. Ja sam radio to i mislim da konus paše 100%. Provjeri negdje ako imaš u blizini nekoga ko radi, te motore, sigurno ima slomljenu radilicu.
 

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Postovanje imao bih jedno pitanje imam tomu vinkovica 418 zubonja LDA100 mpror pa me zanima dali ja na tog tomu staviti moror 26 ks sa dva klipa ako postoji taj moror hvala i lp.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,114
To ti je povećanje snage za više od 50 %,neznam koliko je pametno to raditi u odnosu na druge sklopove(mjenjač,diferencijal)to ti je kao da na auto od 100 ks ,staviš motor od 150 ks...:confused:
Ako ti je već stalo do jačeg stroja onda potraži neki jači kompletni i prodaj svoj
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Može, kako ne bi moglo. Ako si dovoljno jak da ga motaš na nazubljenom volanu. Ako ti ne polomi ruke onda bude polomio nešto drugo. Snagu bi povećao za 70%! Taj PE 18 je samo nastavak motokultivatora, nadodan mu zadnji dif.
 

Avaks21

Novi član
Tu od
14 Sij 2021
Poruka
19
Pozdrav novi sam na forumu imam jedno pitanje?
Posjedujem tomu vinkovica pe18 traktor je oke sve je ispravno radi kako treba.
Ali hocu da prebacim hidrulicnu pumpu naprijed kao i rezervar od hidrulicnog ulja,pa me zanima dali je to moguce uraditi sa njegovom pupmpom sadasnjom koja se nalazi nazad ispod sjedala i i sta mi je jos potrebno.
Posto je poznato da u toj seri mumpa nece da radi dok se kardan ne okrece pa je problem kada se radi sa nekim prikljucima.
Hvala unaprijed
 
Na vrh