• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
To je ok kad nema mjenjanja na dva mjesta, vjerojatno za frezanje oko voćki je super. Na pe 18 trebalo bi i pumpu staviti naprijed onda bi već bilo lakše raditi s tim.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
To je ok kad nema mjenjanja na dva mjesta, vjerojatno za frezanje oko voćki je super. Na pe 18 trebalo bi i pumpu staviti naprijed onda bi već bilo lakše raditi s tim.
E upravu si..da li moze sada ova iz kucista sa remenicom ili neku drugu traziti moram se konsultovati , to je bas mana, onako ubrzini orem i kraj baste usaltam u rikverc pustim kvacilo kad se poce dizati zadnji kraj ala sta bi ja skocih snjega a plug zabijen zakasnio sa dizanjen hahah
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Ne vjerujem da može ova iz kućišta,ali nađe se po oglasnicima,ima za naprijed ispod haube,rezervoar i pumpa zajedno,jedino ti onda treba još i ventil hidraulike za dizanje i spuštanje,jer moj i to ima u bloku motora
Evo par slikica moje "pile" da malo osvježimo temu
20200115_155855.jpg 20200123_165004.jpg 20200123_165015.jpg
 
Posljednje uređivanje:

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Ne vjerujem da može ova iz kućišta,ali nađe se po oglasnicima,ima za naprijed ispod haube,rezervoar i pumpa zajedno,jedino ti onda treba još i ventil hidraulike za dizanje i spuštanje,jer moj i to ima u bloku motora
Evo par slikica moje "pile" da malo osvježimo temu
View attachment 42479 View attachment 42480 View attachment 42481
odlican, vuce 2 pluga, top...danas sam i ja malo orao u basti, aj rekoh da prevrnem travu, probao novi volan od dampera, odlicno se ponasa, malo neobicno ko na puteru sada volan, i kocnice sa spanerima savrsene al curi ulje na kardanu od zada ,...novi semering...25 52 10....medjutim kladio bi se da je 23 54 10...al ajd...ne mogu naci nigdje tacnu oznaku
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Ma to je skoro novo;kupio sam od čovjeka,koji ga je koristio za ujutro po kruh do trgovine i izorat vrt jednom godišnje,imao je original"nove" gume,ripna kao nova a ispucane da je zračnica izlazila,tako da je ko nov,nema lufta nigdje,ne dimi i radi kao švicarska urica, a i meni ne treba puno pa sam više nego zadovoljan.
Mislim da je 8 cola ,ali nisam ga nikad mjerio
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
malo neobicno ko na puteru sada volan, i kocnice sa spanerima savrsene al curi ulje na kardanu od zada ,...novi semering...25 52 10....medjutim kladio bi se da je 23 54 10...al ajd...ne mogu naci nigdje tacnu oznaku
Koliko krugova volana od kraja do drugog kraja motanja ima.
Ja sam ugrađivao neki od dajca sa 6,5 krugova al ih više nema, a treba mi podatak za taj volan.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
nisam mjerio ali mislim jako malo, javim kad izmjerim upravo mijenjam sredisnje piksne i bolcn onaj 300x25..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Da zubčanik je. Zubčanik je je u jednom dijelu sa osovinom i ta osovina je u stupu volana na čaurama ( dvije) , jedna skroz dole (do zubčanika) i druga n a vrhu. Čaure su bile potrošene (od silnoga podmazivanja). Tako da sam radio nove čaure ( na mjeru), i trebalo je stup potokariti + osovinu da bi jedno i drugo dobio u centar.
Dobar je to sistem volana za bildanje mišića ruku!:mad:💪😅
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ovako sam rešio na jednom da nemora bildati, volan od tam, sa 6,5 krugova, tako da je sad volan kada ulazu u brazdu ni malo ne cima. Slični su i kod tamića samo su oni od 4,5 kruga. Imaju neki viljuškom ovakve od 6,5 krugova. Ako negdje naleti možda nebi bilo loše izvršit korekcije.

20220113_121621.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Izvini nisam stigao danas radio u garaži. To je od nekog dajca neznam broj ali ovo znam 6motor, 150 konja, sa ćerkom bio dužina karoserije 5 m. Uglavnom je 6,5 krugova. Može i od tamića ali je on 4 kruga pa bi bio teži. Prije par dana sam našao na otpadu od nekog viljuškara, takođe 6,5 krugova, nisam uzeo nemam gdje ostavljat.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Hvala # smilan.
To bi značilo da ako je 6,5 ili 4 kruga za isti hod spone, znači ovaj od 4 kruga ima nagliji puž.🐌
IMG_20220131_133624.jpg
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Da teži volan. Tvoj volan ima tri kruga čini mi se. Ovaj sto sam ugrađivanje toliko je stabilan da je paša udario i drvo prednjim točkom i pukla kuga a kaže da volan nije ni mrdnuo u jednoj ruci.

Hvala # smilan.
To bi značilo da ako je 6,5 ili 4 kruga za isti ho
Kod mog paše prikolica je isto sa pogonom odnosno prikolica je postavljena na osovinu i mjenjač od zadnjeg trapa tv 18. Tako da je kod njega 6x6.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Hvala # smilan.
To bi značilo da ako je 6,5 ili 4 kruga za isti hod spone, znači ovaj od 4 kruga ima nagliji puž.🐌
View attachment 45616
Nego reci ti meni kako iskaces iz ove fotelje,hm kod mene onaj lavor...rado bih zamijenio al me strah prevrtanja nemam kada skliznuti iz ovog
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ne iskačem nikako , nisam akrobata. To je isto bio onaj bukalin (noćna posuda), kako kažeš lavor. Bio je neki sav polomljen i varen (i to loše) , tako da kad sam sjeo u njega žuljalo me to , pa sam to bacio. Pri ruci se našlo ovo sjedište koje sam malo prilagodio i montirao. Ipak je 100 % bolje od onog bukalina, mogu se nasloniti i osloniti se rukom bočno. Još sam mu nadodao jednu oprugu ispod. Što se tiče iskakanja (u slučaju prevrtanja , ne daj bože), onda bi bilo teže iskočiti nego sa bukalina. Pošto je taj tratorin isključivo za dovoz drva , i drugo niš ne radi kod mene. Idem sa njime tamo gdje je on u mogućnosti. Znači vozim drva po relativno ravnom i po usponima, dok recimo gdje je neki put ( u šumi) da je jako strmo da moram voziti po nizbrdici, to bi bilo malo nezgodno . Kad sijedim na njemu i prema nizbrdici moram se upirati na volan da ne ispadnem napred. Pošto je ovaj sic malo viši od bukalina , a volan pod 90 stepeni prema horizontali traktora. Ali to je PE 18. Za ovu godinu dovezao sam sa njim devet tura drva , i sad je slobodan do druge sezone, eventualno još par tura.:D
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Ne iskačem nikako , nisam akrobata. To je isto bio onaj bukalin (noćna posuda), kako kažeš lavor. Bio je neki sav polomljen i varen (i to loše) , tako da kad sam sjeo u njega žuljalo me to , pa sam to bacio. Pri ruci se našlo ovo sjedište koje sam malo prilagodio i montirao. Ipak je 100 % bolje od onog bukalina, mogu se nasloniti i osloniti se rukom bočno. Još sam mu nadodao jednu oprugu ispod. Što se tiče iskakanja (u slučaju prevrtanja , ne daj bože), onda bi bilo teže iskočiti nego sa bukalina. Pošto je taj tratorin isključivo za dovoz drva , i drugo niš ne radi kod mene. Idem sa njime tamo gdje je on u mogućnosti. Znači vozim drva po relativno ravnom i po usponima, dok recimo gdje je neki put ( u šumi) da je jako strmo da moram voziti po nizbrdici, to bi bilo malo nezgodno . Kad sijedim na njemu i prema nizbrdici moram se upirati na volan da ne ispadnem napred. Pošto je ovaj sic malo viši od bukalina , a volan pod 90 stepeni prema horizontali traktora. Ali to je PE 18. Za ovu godinu dovezao sam sa njim devet tura drva , i sad je slobodan do druge sezone, eventualno još par tura.:D
E stvarno je udobno,ja sa onog svoga lavora stalno skliznem nastranu,u principu nema sta da te drzi bas sam razmisljao da barem zavarim odzada lim 3mm da se naslonim visine 30-40cm.. i lijepo tapaciranu spuzvu nepromocii ekokoza ili skaj...nego me isprepadali ovi na forumima kazu tomo se u mjestu prevrne na ravnom kada proslajfaju tockovi ufff rekoh sto lakse skakanje hahha...nego i ja sam stavio od dampera volan mehanicki ali nikako sve sastaviti posto mi izbacivao iz brzih pa sam sve rastavio da mijenjam i trostepeni,uljucni,promjene smjera,,,,itdd...pa se uhvatio i freze od IMT 507 da pokusam pripasati nekako na TV...i tako...laganoo
 

Najnoviji postovi

Na vrh